Aky pevny nôž najčastejšie použivate?

dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

440C je pomerne kvalitna nerezovka, co ale neznamena, ze nehrdzavie - hrdzavie, ale menej.

1095 je klasicka uhlikovka - hrdzavie dost, tzn. okrem prace ju treba drzat v suchu. Netreba sa ale bat, ze by cloveku zhrdzavela pred ocami, staci ju po praci utriet. Ako som uz napisal, hrdza neubera kvalitu pouzitia noza, staci ju pri najblizsej prilezitosti odstranit.

bum: s fulltangom mas recht, najlepsie je, ak je cely noz z jedneho kusu zeleza len s prirobenymi ruckami. Becker je super, vraj to bol old school survivalista a cestovatel. BK2 je ale dost tazky na nosenie na opasku, je to proste kus poriadneho zeleza - skus si ho pred kupou potazkat, alebo aspon iny noz podobnej vahy. Ak potrebujes nieco na sekanie, Becker ma aj 7 - 9 palcove modely, ktore zastanu aj tuto pracu. K tomu nejaky V-nox a mas to vybavene.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

dantes budem musieť niekde zájsť a vyskušat v ruke Kabar Becker BK2 celkovo ho dosť chvália . Sekať nim nebudem nato mi stačí mačeta ale ak mačetu náhodou zabudnem tak BK2 by mohla pomôcť pripraviť štiepky na oheň. Na rakosie je treba aspoň 60cm a viac ak sa nechcem namočiť vo vode :D lepšie ako mačetu som na rákosie nenašiel. A pri tej cene mačeta sa dá kúpiť od 2.50€
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ak chces BK2 na porcovanie ryb, zvaz, ze je dost hruby, a nebude taky obratny. Ale zase lepsie pojde cez kosti, plutvy a pod. Stiepanie dreva s tlkom by mala byt lahoda, rad by som videl drevo, co by mu odolalo.

BK2 bol dlho moj favorit na hory, ale kedze vsetko nosim na chrbte, vaha ma nakoniec odradila.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Na porcovanie ryb mam filetovaci nôž . Pri vode väčšinou len rybu klepnem a prerežem žiabre nech stečie z krvi a zabalím do mokrej utierky, čistím ju až doma je to pohodlnejšie a na lovnom mieste nenechávam po sebe zapáchajúci bordel .
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Viem, ze to sem nepatri, ale dnes som u nas v robotnickych potrebach kupil finku od Bahca za 7,50. Je to typ 2444 s oranzovym puzdrom made in Sweden. Skvele sa drzi, i puzdro je dobre spravene:
http://www.hakov.sk/spyderco-spyderco-s ... ora-bahco/

Takto si ho typci vylepsuju:
http://www.youtube.com/watch?v=6BJa04FhKIY
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

To Bahco je super, doma mam kdesi jeden hodeny, aj podobny od Fiskarsu, a jeden od Irwinu. Za par drobnych a vela znesu. Inak finky bezne nemusim...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Dobra cena. Keď ho nájdem niekde v obchode tak si ho kúpim na huby.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Tak ho niekto z okolia Martina kupte do zasob a potom, ked sa vsekto zosere pouzite ako vymenne platidlo :).
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

som v MT a poobede idem do toho shopu po Bahco 2444.

Kolko ich mam vziat ?
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

zober mi jeden prosim
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

2 ks prosím
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

bum, ked chces fulltang tak kukni sa po EnZo trapper - camper v D2 - ke
Nemam ale chystam sa naneho. V ruke sedi nadherne.
Alebo MORA 2000. aj ked nieje fulltang tak ju odporucam - dobre sedi v ruke, zastane akukolvek pracu vratane batoningu, ostrie drzi paradne. Starostlivost - akurat z casu nacas obtiahnut na keramike ostrie. cena viac nez prijatelna cca 27e
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

hlasim navrat z predajne, nozov tam maju plnu p*** (paletu) cena v predajni bola 7e
ozon
expert
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"