Duel lovec c/a puklo

eager_cohen

Duel lovec c/a puklo

Príspevok od používateľa eager_cohen »

lovec napísal:Je to standart,akurat som skontroloval aby bola hlaven 100% free floating,inak som s tym nic nerobil.Kaliber .223Rem. Rozptyl,mam ju kratko,len od jesene-s fabrickymi Lapua FMJ (kupil som 100ks ako zdroj nabojnic na prebijanie)pri bezvetri na 300m isli medzi 5ranove polozky medzi 40-50mm.Ale z dvoch krabiciek sa nasli aj nejake menej vyrovnane kusy,pretoze z nicoho nic odisli aj 8-10cm nabok a dole.
S prebijanymi Sierrami Varminter 4,1g to ide na stovku medzi 10-15mm pri dobrych podmienkach.Je to ale klasicky poloplast,takze si myslim,ze nejakou presnejsou strelou to este vylepsim.
No to by som chcel vidieť...
Kúpil si ju na jeseň a 27. januára už píšeš, ako má rozptyl 10mm na 100m s prebíjanými nábojmi, ale "ešte to vylepšíš" :-)) Mimochodom, to bola zrovna tá extra tuhá zima, rád by som vedel, kde si s tým tak asi vtedy strieľal...
Najmenší rozptyl udávananý výrobcom, aký som kedy videl, mala puška Unique (a nie nejaká blbá CZ) a síce 13mm. Najmenší rozptyl na 300m udáva Blaser R 93 Tactical (ale v kalibri .308!!!) tuším 48mm. Kolega s jeho špeciálom .308W mal na Turečáku na 300m rozptyl 10cm asi zo 7-8 rán a mám strach, že vieš strieľať lepšie ako on alebo ja....

Doteraz VŽDY, keď som chcel vidieť v reále takéto fantastické výkony, dotyčný ich nedokázal predviesť. Na vine bolo vždy slnko, vietor, ruka, náboje, atď.
Na papieri (a na fóre) vie strieľať každý. Rovnako som počúval od mládencov s Dragunovmi, aké je to presné, len škoda, že sa s tým nedostali ani po priemer.

Mimochodom, policajný odstreľovač má normu trafiť 5cm kruh na 100 metrov, vojenský odstreľovač 20cm kruh na 300 metrov a 60 cm na 600 metrov. Ak by som ale mal nastrieľať 5 ranovú skupinu do 15 mm, vyžiadal by som si na to 100 nábojov a pol dňa času - a výsledok by aj tak nebol na 100% zaručený.

Kecáš ako Palacký. Že si amatér, o tom svedčia tie tvoje "zlé" Lapuy, ktoré ti občas "nepochopiteľne" uletia o 10 cm :-D Už len toto mi stačí, aby sme vedeli, s kým máme tú česť :-) Podľa mňa si vystrelil 10 rán (alebo 15, 20, 25 xixixi), tie všetky nepodarené pripísal "zlým nábojom" a z ostatných si vybral 5 tých, čo boli najtesnejšie pri sebe a pomyslel si, že "tak toto som nastrieľal ako 5 ranovú skupinu, to nie je zlé...".


edit Panzer: presunuté z témy Dlhé strelné zbrane, kde to bolo výrazne Obrázok
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Hmm a co za special .308W ma Tvoj kolega, pripadne co za special mas Ty?
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

fu, tak to bola od pukla husta reakcia, konecne tu mame odbornika.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

puklo napísal: No to by som chcel vidieť...
Kúpil si ju na jeseň a 27. januára už píšeš, ako má rozptyl 10mm na 100m s prebíjanými nábojmi, ale "ešte to vylepšíš" :-)) Mimochodom, to bola zrovna tá extra tuhá zima, rád by som vedel, kde si s tým tak asi vtedy strieľal...
Ja som obvykle pokojny,ale taketo primitivizmy mi dvihaju tlak. Extra tuha zima moze byt na Orave,nie v Sali na 300 metrovej strelnici,kde navyse strialam z kryteho bunkra.10mm na 100m sa ti zda neuveritelne?Predaj vzduchovku a ked budes mat patricny vek kup si pusku,nie hracku.
puklo napísal: Najmenší rozptyl udávananý výrobcom, aký som kedy videl, mala puška Unique (a nie nejaká blbá CZ) a síce 13mm. Najmenší rozptyl na 300m udáva Blaser R 93 Tactical (ale v kalibri .308!!!) tuším 48mm. Kolega s jeho špeciálom .308W mal na Turečáku na 300m rozptyl 10cm asi zo 7-8 rán a mám strach, že vieš strieľať lepšie ako on alebo ja....
Co je to puska Unique?Videl si niekde nejaky pekny obrazok?Rozptyl zaruceny vyrobcom nie je problem so spravnym strelivom podliezt pri lubovolnej zbrani.O tom si este nepocul,vsak?!Co udava vyrobca je pre mna nepodstatne,ale chapem,ze s tvojimi obmedzenymi vedomostami ta to musi uplne ohromit.Kolega so "specialom" 308W moze prist ku mne do Sale na strelnicu.Stavim sa o hocico,ze nastrielam lepsie ako on, s jeho vlastnou puskou.Kontakt cez PM.Pri takych uvadzanych rozptyloch sa aj cudujem,ze mas odvahu vobec nieco pisat.Lepsie nastrielam z mojej loveckej gulovnice s obycajnymi strelami,nieto este z nejakymi Match.
puklo napísal: Doteraz VŽDY, keď som chcel vidieť v reále takéto fantastické výkony, dotyčný ich nedokázal predviesť. Na vine bolo vždy slnko, vietor, ruka, náboje, atď.
Na papieri (a na fóre) vie strieľať každý. Rovnako som počúval od mládencov s Dragunovmi, aké je to presné, len škoda, že sa s tým nedostali ani po priemer.
Prid ku mne na strelnicu uvidis aj nazivo.Dragunova sem neplet,to nie je porovnatelny ekvivalent.
puklo napísal: Mimochodom, policajný odstreľovač má normu trafiť 5cm kruh na 100 metrov, vojenský odstreľovač 20cm kruh na 300 metrov a 60 cm na 600 metrov. Ak by som ale mal nastrieľať 5 ranovú skupinu do 15 mm, vyžiadal by som si na to 100 nábojov a pol dňa času - a výsledok by aj tak nebol na 100% zaručený.
Tieto normy si odkial vykopal?Zavanaju mi hlbokym socikom,nie sucasnostou.Opytam sa chalanov UOU aku maju normu.Uvidis ako ti to "oplieskam" o hlavu,ked si kecal.

puklo napísal: Kecáš ako Palacký. Že si amatér, o tom svedčia tie tvoje "zlé" Lapuy, ktoré ti občas "nepochopiteľne" uletia o 10 cm :-D Už len toto mi stačí, aby sme vedeli, s kým máme tú česť :-) Podľa mňa si vystrelil 10 rán (alebo 15, 20, 25 xixixi), tie všetky nepodarené pripísal "zlým nábojom" a z ostatných si vybral 5 tých, čo boli najtesnejšie pri sebe a pomyslel si, že "tak toto som nastrieľal ako 5 ranovú skupinu, to nie je zlé...".
Amater som,mas pravdu,nezivim sa tym profesionalne.Ty ano?Ak hej,panboh nas ochranuj s takymi profesionalmi....Som zvedavy,pan profesional,ci sa niekedy ukazes na strelnici,alebo si si len povyskocil tu na fore... :lol: :lol: :lol: Vazne cakam,som zvedavy na teba a kolegu so "specialom" (apropo,co to ma za special-napis o aku pusku ide),strelnicu mame otvorenu denne od 9:00-do min. 17:00.Prid.Zlozte sa na benzin a skatulku nabojov a mozeme sa bavit.... :wink: :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

To Lovec:
posledne mi Sala nevysla, ale v lete si nenecham ujst prevetrat svojho Remiho. Este som tam nikdy nebol.

Apropo posledne som na 300m nastrielal najlepsie 85mm.
Tovarenske naboje, strela: .308 Win Lapua Scenar Silver Jacket 167grain
a neodvazujem sa povedat ze viem strielat.

Profici u mna zacinaju v rozsahu sub - moa.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Pani to tu zacina smrdiet DUELOM.
Velmi rad sa zucasnim, ak sa tam dovalite a kuknem si to nazivo.
Som z TT a tak Sala neni zas tak daleko.
Len aby som mal cas! :wink:

Puklo, tak co zodvihnes tu hodenu rukavicu :?:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

tak ten duel by som si nerad nechal ujst. 8)
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

..a porazeny plati sud piva pre divakov :D
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

AKI: Odkial si? Jeden krasny Rem700 tam chodi z NZ,to asi nie si ty.

Michal1: Ak si z TT je trosku mozne,ze sme sa mohli niekde stretnut.

Igoros ma pozna,takze vie,ze ja do vetra nekecam.

djuri: a pre mna 6x0,7l Rulandske sede,rocnik 2004,Vino Modra :lol:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Tak, tak, Lovec je chlap, ktory si za svojimi slovami stoji.

Dost OT, pisme v veci
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

To Lovec: Povodne som z TT. Momentalne sa potulujem medzi Hong kong-om a Shanghai-om, preto nie som casto doma. Posledne som planoval strielat v Sali, ale nevyslo to. V lete to iste klapne.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Michal1: Ak si z TT je trosku mozne,ze sme sa mohli niekde stretnut.
Je to mozne a kde ?
Si z TT?
inspiring_borg

Príspevok od používateľa inspiring_borg »

No keď sa rozbehla pekná debata o rozptyloch, pridám aj ja niečo do mlyna
:)
Rozptyl som meral v 3 výstrelovej skupine od stredu zásahu:
100 m strelnica TT najlepší rozptyl 14 mm (v tej sekunde však bolo postavenie slnka, mesiaca a marsu v štvrtej konjunkcii k venuši :D ), ale kopa iných skupín mi ušla tak, že až hanba.
300 m Záhorie, najlepšia skupina 87 mm (inak platí to isté ako u 100m)
V obidvoch prípadoch som používal prebíjanú muníciu. AKI rovnaké výsledky dosahoval s fabrickou muníciou - to len k mojím kvalitám ako strelca.
Zbraň: sako TRG-22 0,308 Win, optika leupold Mk 4 4,5-14x40, neskôr nightforce benchrest 12-42x56. Uff, skoro som si klávesnicu strhal :D
A propos, tiež som zvedaný na súboj titánov :-)
eager_cohen

Príspevok od používateľa eager_cohen »

To Lovec:

pokojne prídem, dáme 300m :wink:

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

No tak napis kedy a cakam.

:shock: Co to je preboha za optiku? ATN alebo IOR Valdada,alebo?
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"