Kydex

dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Mam G - man: sklon si mozes navolit aj pri tomto modeli. Shark mi prisla ako klasicka "placka", oproti G - manovi viac materialu. Tak som zobral G - mana.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Poskriabanie zbrane v Kydexovom puzdre.

Nemam zial este skusenost s tymto typom puzdra, ale napadlo ma jedno mozne riesenie problemu poskriabania zbrane v tomto puzdre.

Ked som si pozeral technologiu vyroby keydexovych puzdier, najme v domacich podmienkach, vsimol som si, ze sa podla mna az zbytocne detailne tvaruju vsetky zahyby a vycnelky zbrane. Podla mna by pre dostatocne pevne zovretie zbrane v puzdre stacilo mat tieto zahyby len naznacene a vecsina z nich su uplne zbytocne. Niektore packy a vycnelky su dokonca tvarovane - obopnute kydexom tak, ze sa nepocita s nijakym kanalom potrebnym pri zasuvani zbrane. Logicky potom na taketo exponovane miesta zbrane musi plast puzdra pri zasuvani/vysuvani nadmerne tlacit, az pokial nezapadnu na miesta v puzdre.
Samozrejme by to vyzadovalo viac prace s pripravou zbrane (kopyta) pred tvarovanim, ale podla mna by to radikalne znizilo opotrebenie zbrane v puzdre pocas vyberania a vkladania. Naco su napriklad na puzdre pre Walther PPQ detailne tvarovane vsetky predne rebra na zavere???

Okrem toho by sa samotne opotrebenie trenim mohlo znizit aj oteruvzdornou foliou nalepenou na vnutornu stranu puzdra. Napriklad vo svete RC aut sa pouziva na ochranu podvozku pred poskrabanim taka plasticka - teflonova folia (aspon slovo teflon ma v nazve). Je samolepiaca a hrubku ma asi 0,2 mm. Dala by sa nalepit zvnutra na steny puzdra a mozno by ju stacilo nalepit len na "vodiace" casti vnutrajska. Som presvedceny, ze takto upravene puzdro by dlhodobo chranilo zbran a nesposobovalo by nijake vyraznejsie opotrebenie.

Len pre uplnost dodam , ze je to len napad, ale ked zozeniem kopyto na zbran tak ho vyskusam. Uplna pecka by bola keby sa tam ta folia mohla nalepit pred lisovanim a zostala by tam uz vylisovana do presneho tvaru.

Samozrejme poskriabaniu zbrane o tvrde necistoty a prach v puzdre sa uplne asi zabranit neda a vyzaduje to len puzdro pravidelne zvnutra cistit. Ale navrhovana folia je iste meksia ako Kydex a poskytne viac priestoru aby sa do nej drobne ciastocky "schovali" a znizi sa tak ich trenie o samotny povrch zbrane.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Olap: nápad možno funkčný, ale riešiš imho zbytočnú vec. Do kydexu sa dávajú zbrane na nosenie, väčšinou každodenné. Ja na svojej zbrani nevidím žiadne škrabance z púzdra, ale aj keby som videl, je to vec estetiky čo na funkčnosť nebude mať vplyv. Na nejakom Kimberi by som chápal že prečo ho nechce mať niekto doškrabaný, ale taká zbraň zas ani nepatrí do kydexu, lebo ju skoro nikto reálne nenosí.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Zoidberg: Je jasne ze to ide nad ramec cistej funkcnosti - a ta je samozrejme pri zbraniach a puzdrach prvorada. Ale ja (rovnako ako kopu ludi tu na fore) patrim medzi ludi co si jednoducho tu zbran poskriabat nechcu. Proste som taky.
Jasne ze chapem aj ludi co to nosia ako kluce od domu a je im suma fuk ci tam maju nejaky ten skrabanec, pripadne ci im zide cela povrchovka. Proste kazdy sme na nieco zatazeny... :lol:
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

Takze rozhodol som sa pre kydex pre moju P30tku ale zaujima ma naco su tie uhly (sklon zbrane)pri objednavke.

este by som sa rad opytal ake su rozdiely medzi puzdrami a ktore sa mi najviac hodi na kazdodenne skryte nosenie

Diki
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Sklon niekomu viac vyhovuje, kedze nemusi tak vykrucat ruku pri tahani zbrane - netaha ju rovno hore (bez sklonu) ale hore a dopredu pod uhlom, vyhodne najma ak nenosis zbran na boku na 3 hodinach, ale povedzme na 4-5. Dalsia vyhoda pre skryte nosenie a vacsiu zbran(rukovat) - pod sklonom tak moc nevytrca za chrbat (vytocenim sa ti ju podari skryt do sirky boku).

Jak ten sklon, tak typ samotneho puzdra je vyslovene subjektivna zalezitost, zalezi od stavby tela od typu zbrane... Treba si vybrat kde na tele a ako budes nosit. Teda ci vpredu (appendix carry), na boku (3 hodiny), alebo na tych 4-5 hodinach, pripadne ine exotiky (cross draw, clenok, pod pazuchou...). A potom samozrejme ci IWB (v nohaviciach) alebo OWB (na nohaviciach).

Mne sa na P30 osvedcilo IWB puzdro na 4-5hodinach (so sklonom) - priamo na bok na IWB mi pride siroka a tlaci, a na OWB duplom siroka - tazsie skryjes, viac sa musis hrat s oblecenim, ale da sa aj to...

Ja som povodne uvazoval len na OWB puzdrom, myslel som, ze IWB bude neprijemne na nosenie a kupil som ho len ako nudzovku, ale casom som si nan tak zvykol, ze aj kydex som si dal spravit neskor tiez IWB. Nad OWB teraz rozmyslam len na strelnicu a ci vobec... Ale je to fakt dost subjektivne, je normalne, ze par puzdier vystriedas, kym sa najdes to "tvoje"
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Toki napísal:ktore sa mi najviac hodi na kazdodenne skryte nosenie
Skryté nosenie primárne v akom prostredí/prostrediach? Pri akom type oblečenia?
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

Dakujem za pekne zhrnutie. Takze si jedno zaobstaram.

Tak tricko/mikina + rifle

Edit:
Btw aky je rozdiel medzi puzdrami shark a gman (bpholsters) okrem tvaru?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Trocha divne položená otázka - veď vďaka tvaru má Gman iný systém úchytu k opasku a na opasku zaberá menej miesta, pretože jeden úchyt má priamo na púzdre a nie na "previse".
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

To som si nevsimol. Este som zacal uvazovat nad combatom
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Musis sa rozhodnut na co (aky ucel) to puzdro chces. Ak ho chces na nosenie, tak sa rozhodni ci IWB alebo OWB a vyber gman alebo Piranha. Pi
Ootom nezabudni ani na zasobnikove puzdra :-)
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Alebo ak sa nevieš rozhodnúť a máš pocit, že podla aktuálneho oblečenia by sa hodilo aj to aj to, tak objednaj aj IWB aj OWB. Tiež som sa pomerne dlho rozhodoval, sú dni kedy je to čisto na OWB a zas naopak. Rozhodol som sa nerobiť kompromis. Nakoniec som včera u BP objednal na G43 a ešte aj na zásobník (to iba owb) a už len čakať.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

neviete kde sa daju kupit puzdra blade tech?
Dost ma zaujalo OWB puzdro ale z US mi to vypisalo postovne 60USD co je aj cena puzdra...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Možno nájdeš niečo podľa svojho gusta. :roll:
Hľadaj "free shippingg" , čiže poštovné zadarmiko. Dodacia doba je síce dlhšia, no ceny sú teda fasácke.
http://www.aliexpress.com/af/gun-holste ... isViewCP=y

Podľa mňa sa to oplatí...ale voľba je už na Tebe. 8)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

BTV:
Ja som moje BladeTech-y bral z Brownells.com, poštovné vtedy vyšlo okolo 30 USD.

Aliexpress asi poznáš, takže vieš, že všetko sú tam fejky. Je to každého rozhodnutie, ja by som tam konkrétne puzdro na zbraň nekupoval.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."