ZVI Kevin vs Ruger LCP vs CZ 45

Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

zoid, vdaka. takto maju vyzerat prispevky na zbranovom fore :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Diky Marek, ja už som písal Jackovi, že sa teraz pár dní môžem chovať ako hovado, že som si to predplatil :lol:

Bus driver: ešte som zabudol, to s tým predĺženým zásobníkom čo si písal, to je síce určite pravda, len sa mi potom zdá, že sa stráca výhoda mikrozbrane. Mne osobne výška zbrane (od dna šachty k mieridlám) príde ako najviac demaskujúci faktor pod tričkom napríklad, oveľa viac než samotná šírka zbrane či nebodaj dĺžka. Ak som oblečený tak že to vidieť nie je, tak zrejme rovno môžem zobrať niečo účinnejšie než je Ruger LCP. Iná vec je nosenie rezervného zásobníku, ten by som kľudne bral predĺžený.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Zoid, uhadol si. Predlzeny zasobnik nosim ako rezervny v kapsicke. Este k tomu rozptylu, ked som si prilozil k telu terc LT, zasahy su na srdce, pluca a pecen. Na vzdialenost 12 metrov je to velmi dobry vysledok, pri realnom pouziti zbrane ako vidno na mnohych videach na youtube je vzdialenost omnoho mensia, takze zasahy by teoreticky mali byt v este mensom rozptyle. Teoreticky, stres je stres.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Navrhujem aby Zoidberga za tento profesionalny prispevok vymenovali za administratora honoris causa 8)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

bus driver: tie zásahy na srdce, pľúca a pečeň nemyslíš snáď vážne? Buď trafím tam kam mierim alebo tam netrafím, toto ma vie na strelnici rozosmiať keď má niekto terč páchateľa (tento: http://streleckaakademia.sk/images/galeria/03/10.jpg ), mieri na stredový obdlžník a trafí ruku so zbraňou a ešte sa teší, že veď to by ho tiež vyradilo. Samozrejme niečo iné je si povedať, že "takýto rozptyl mi stačí" a niečo iné tieto extrémy "Mieril som na hlavu, ale trafil som sem dolu, to by bola stehenná tepna, takže by som ho dal". :)
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Hm, nejak mi táto téma ušla, až dnes ma na ňu upozornil Zoid, tak sem hodím pár poznámok:

Zoidberg37 napísal:Kevin -
- Streľba z Kevina bolí. Ak dodržujem pravidlo spúšťania posledným článkom ukazováka, tak bolí hodne, pretože dostávam vnútornou stranou lúčika, ak spúšťam stredným článkom, tak bolí iba náraz zbrane do priestoru medzi ukazovákom a palcom. Prirovnal by som to k streľbe s CZ50, to bola cca rovnaká nepríjemnosť, nič nevydržateľné, ale rozhodne nie pôžitok
No, po dnešnej návšteve strelnice musím povedať, že streľba z Kevina teda bolí riadne. Ani nie kvôli tomu spätnému rázu či ranám od lúčika, to je v pohode, ale kvôli príliš malým rozmerom zbrane a chýbajúcemu beaver tail-u. Záver mi odkusol pekný kúsok kože medzi palcom a ukazovákom. Dokopy som vystrelil 20 nábojov, a pri posledných 3-4 ranách som mal dosť veľký problém dotlačiť spúšť do zadnej polohy. Také niečo sa mi ešte nestalo. Stláčal som spúšť a odrazu mi došli sily (pričom mám ruky priemerne silné). Možno to bolo spôsobené tou stratou krvi. :twisted:

U mňa Kevin prehral. Nedokázal by som s tou zbraňou trénovať. Z LCP nemám problém vystreliť 100 nábojov bez akýchkoľvek boľavých následkov. Spúšť je síce dlhšia, ale oveľa ľahšia. Treba si na ňu len zvyknúť (napr spúšťať inou časťou ukazováka ako je bežné pri "dospelých" zbraniach).

Zoidberg37 napísal: Ruger LCP -
- technické opracovanie je také aké je... nie moc dobré - bol som upozornený, že nech pri dávaní zásobníku do šachty radšej držím tlačidlo záchytu zásobníka stlačené nech zbytočne nederiem ten materiál tam.
No, som si istý, že to je moja chyba pri vysvetľovaní, ale ja som nemyslel to, že treba vypúšťač držať celý čas, ale iba kým hrana zásobníka neprejde cez záchyt -- teda aby zásobník zbytočne neopotreboval hranu záchytu. Neviem či je to vôbec potrebné, ale zdá sa mi, že pri vkladaní zásobníka treba trocha väčšiu silu na "prekonanie" záchytu, tak to nechcem nadmerne opotrebovať.

Zoidberg37 napísal:Nechcem určovať konečného víťaza, ja som si vybral Kevina a vybral by som si ho (zatiaľ) zas, Berserker si vybral Rugera LCP a je s ním tiež spokojný. Keďže ja mám ale na webfóre viac príspevkov ako Bers, tak víťaz testu je Kevin. :P
No, proti tomu neexistuje argument, máš viac príspevkov -> máš pravdu. Len nezabudni, že to potom znamená, že BK(SL) má pravdu skoro vo všetkom, lebo aj teraz sú len štyria čo majú viac príspevkov ako on. :P
Naposledy upravil/-a inspiring_tharp v 02 Dec 2012, 12:52, upravené celkom 1 krát.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Zoid, zle si ma pochopil. Ja som si prilozil novy terc LT k telu a primeriaval zasahy z Tvojho terca. Vsetky idu na srdce, pecen a pluca. Co su velmi dobre zasahy na tu vzdialenost pre LCP.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

bus driver: mne sa zdá že som ťa pochopil dobre. Mňa nezaujíma prekladanie terčov ani imaginárne poranenia. Proste som netrafil tam kam som chcel, nezmestil som sa do zóny, do ktorej som sa zmestiť chcel. V realite to môže byť aj iný zásah ktorý bude rovnako devastujúci, ale môže to byť aj nezúčastnená osoba. Preto chcem trafiť tam kam som mieril. :wink:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Keďže na moje veľké prekvapenie sa toto porovnanie dočkalo kladných ohlasov, za ktoré som vám vďačný, spracoval som ho podrobnejšie na web LT a hlavne s lepšie nastrelenými terčami z troch rôznych vzdialeností a strieľali sme tentoraz dvaja. Do textu som zapracoval ešte nejaké drobnosti čo som zistil až pri druhom testovaní a takisto niektoré veci, čo písali webfóristi v tomto topicu (za to tiež ďakujem). Ako bonus uvidíte Bersovu ruku. :lol:

http://www.legistelum.sk/zbrane/210-sub ... p-vs-cz-45
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pekné.

Čo ma trocha prekvapuje, je už aj predtým spomínané prirovnanie 'nepríjemnosti' streľby z Kevina k CZ50-ke.
U tej som ja osobne nikdy nemal pocit, že je nejako nepríjemná pri streľbe. Len bolo treba dať pozor na príliš vysoký úchop, ak som nechcel dopadnúť ako Bers pri tom vašom teste. :twisted:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Už je to viac ako rok čo som z nej strieľal, tak si tiež nie som istý, ale streľba určite bola nepríjemná, skoro všetky tieto dynamické závery s väčším kalibrom než .22 či 6,35 sú nepríjemné. Ale je možné, že Kevin extra. :)
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Pre zaujímavosť ešte uvediem, že kým ja mám malé ruky s dlhšími prstami, tak Peter má ruky kanadského drevorubača ...
Už som ti to x-krát hovoril, ja mám ruky normálnych rozmerov, ty ich máš malé. Ak chceš vidieť naozaj veľké ruky, tak sa pozri na Madkillera. :D

Technické opracovanie LCP:
Mne sa opracovanie zdá byť v poriadku, žiadne výrazné hrany, či zlé plastové odliatky. Kritizovať by sa dala iba hrúbka použitých materiálov, ktorá naozaj nebudí dojem dlhej životnosti. Je to ako so zlým úchopom u Kevina -- je to obeť za rozmer/váhu/zameranie zbrane. Kevin vydrží určite viac, to je bez debaty. Má jednoduchšiu konštrukciu, je z kovu, a nikto z nej veľa nestrieľa ak nemusí.

Spúšťový mechanizmus LCP:
Myslím si, že je to lepšie riešenie ako klasické DAO, lebo takto nemusí byť úderník plávajúci. Keď kladivo udrie na úderník, tak ten je vysunutý zo záveru do takej miery, že ak by to nestačilo na iniciáciu zápalky, tak ten náboj by sa podľa mňa nedal odpáliť ani z Kevina či inej DAO zbrane. Takisto tvrdé zápalky sú menší problém ako pri plávajúcom úderníkovi (viď XDM a náboje MFS).
Na druhej strane s Kevinom je strelec skôr schopný zopakovať výstrel (vďaka tomu, že celá energia ide bolestivo do ruky) než s LCP, ktoré ústie výrazne zdvihne (relatívne bezbolestne).
No, toto celkom neplatí, a to hneď z niekoľkých dôvodov.
- Mne sa nezdalo, že by LCP dvíhalo úste až tak výrazne.
- Kvôli úchopu sa LCP v ruke nehýbe, pričom u Kevina je väčšia šanca, že sa úchop po výstrele zmení.
- Rýchlu streľbu sme moc neskúšali, ja som tam vystrieľal asi jeden zásobník rýchlejšie, a nebolo to až také zlé, dokonca aj zásahy boli celkom OK.
- A teraz asi to najdôležitejšie: s LCP sa dá trénovať, hoci aj 100 výstrelov bez akejkoľvek bolesti, s Kevinom si taký tréning neviem ani predstaviť. No a bez tréningu je dosť ťažké vystrieľať zásobník rýchlo a (relatívne) presne.

Suma sumárum: IMHO sa nedá jednoznačne určit, že s jednou zbraňou je možné strieľať rýchlejšie než s druhou len na základe zdvihu ústia po výstrele.
Kevin je pre toho, čo chce čo najmenšiu zbraň v 9 Browning (a nevadí mu úchop ledva na dva prsty)
Tak ja som mal úchop ledva na jeden a pol prsta. Keby som išiel s úchopom nižšie, tak by mi zbraň po výstrele vyletela z ruky. :D

Inak až teraz vidím jeden podstatný rozdiel medzi Kevinom a LCP. Na prvej fotke je jasne vidieť, že LCP má oveľa nižší záver, takže pri rovnakej výške úchopu je záver ešte v bezpečnej vzdialenosti od ruky.



Osobne hlavné nevýhody LCP vidím v týchto veciach:
- Prakticky nepoužiteľné mieridlá, čo ale vzhľadom na určenie zbrane nie je až tak podstatné, ale treba uznať že to odflákli. Na mierenku je Kevin (a dokonca asi aj CZ45) vhodnejší.
- Otázna životnosť, čo je ale daň za rozmery zbrane, proste niečo za niečo.
- Dlhá spúšť, ktorá je ale ľahká. Každopádne treba dostatočný tréning na jej zvládnutie.


LCP určite nie je dokonalá zbraň, ale myslím si, že z článku sa zdá byť horšia než je, tak som chcel ponúknuť aj môj pohľad na vec. :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Bers: za normálne rozmery ruky považujem tie s ktorými sa môžeme stretnúť štatisticky najčastejšie, ty mi dáš príklad Madkillera, :lol: Hummer nie je veľké auto, pretože Jumper je väčší :lol:

K tomu opracovaniu - tá hrúbka je strašná, nemal som dobrý pocit, keď som ťahal záver dozadu ako by sa to lámalo, je potrebné naozaj ušetriť každý gram a pán Ruger nech sa v hrobe obracia?

S tou rýchlostreľbou: no ja som z Kevina skúšal, keď sme dávali tie popre (resp. skôr gongy v tomto prípade), ty predsa tiež, aj keď uznávam, že rýchlosť streľby bola u teba asi dosť ovplyvnená mieridlami a znovunahodením. To s tými 100 výstrelmi na tréning máš samozrejme pravdu, to si tu už písal.

To s tým nižším záverom: to je určite pravda, ale zas na druhej strane, zatiaľ si bol prvý koho som registroval, že by sa mu toto stalo, ono to bude súvisieť s tvojimu "normálnymi" gigantickými rukami :lol:

PS: svoj pohľad na vec ponúkať nesmieš, pretože spochybňuješ moje axiómy :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

berserker napísal:IMHO sa nedá jednoznačne určit, že s jednou zbraňou je možné strieľať rýchlejšie než s druhou len na základe zdvihu ústia po výstrele.
S týmto súhlasím, pri dobrom úchope sa zbraň sama vráti +/- do zámernej. Chvíločku to síce trvá, ale moc dlho zase nie. Preto je myslím stabilný úchop (a možnosť jeho udržania) dôležitejší než samotná výška zdvihu.

berserker napísal:Kritizovať by sa dala iba hrúbka použitých materiálov, ktorá naozaj nebudí dojem dlhej životnosti.
Je to hlavne vec pocitu alebo mizernú životnosť LCP potvrdzujú aj ohlasy užívateľov?
Neviem, pýtam sa.


Ku Kevinovi mám aj jednu výhradu, ktorú mu neviem odpustiť a spomenutá tu myslím nebola. Je to dizajn jeho lučíka (resp. celej zbrane), keď predná hrana lučíka je takmer na rovnakej úrovni ako ústie. Pekne je to vidieť na fotke v Zoidovom prvom príspevku.
Mám vždy trocha mrazivý pocit, keď s tým vidím ľudí strieľať obojručne a pozerám im polohu prstov slabej ruky. A to sú v kľude alebo maximálne len v súťažnom strese...
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Zoidberg37 napísal:K tomu opracovaniu - tá hrúbka je strašná, nemal som dobrý pocit, keď som ťahal záver dozadu ako by sa to lámalo, je potrebné naozaj ušetriť každý gram a pán Ruger nech sa v hrobe obracia?
Nie som konštruktér zbraní, takže neviem do akej miery je hrúbka postačujúca. Aj vnútro Glocka vyzerá tak, že tá zbraň nič nevydrží -- tiahlo, prerušovač, atď sú dosť tenké, a napriek tomu je to jedna z najspoľahlivejších zbraní. Áno, uznávam, LCP vyzerá, že toho moc nevydrží, ale je tiež možné, že toho vydrží dosť. Uvidíme.

Každopádne, ja nemám pri naťahovaní záveru pocit ako keby sa niečo lámalo. Toto počujem prvýkrát. Ten tvoj pocit mohol byť aj z toho, že LCP má uzamknutý záver čo nie je v tejto kategórii zvykom, takže sa tam pri naťahovaní záveru hýbe viac vecí.
Zoidberg37 napísal:S tou rýchlostreľbou: no ja som z Kevina skúšal, keď sme dávali tie popre (resp. skôr gongy v tomto prípade), ty predsa tiež, aj keď uznávam, že rýchlosť streľby bola u teba asi dosť ovplyvnená mieridlami a znovunahodením.
Nemal som na mysli popre, ale keď som na konci pustil do terča asi 5 rán bez extra mierenia, a zásahy boli, okrem posledného, dosť blízko k sebe.
yarco napísal:Je to hlavne vec pocitu alebo mizernú životnosť LCP potvrdzujú aj ohlasy užívateľov?
No skôr to vyzerá na pocity (aj u mňa). Čo som čítal na US fórach, ale aj tu na WF, tak boli hlavne problémy s vratnou pružinou a vysúvajúcimi sa kolíkmi. Boli to väčšinou kusy zo začiatku výroby. Inak čítam skôr o spokojných majiteľoch. Ja tiež kontrolujem zbraň pri každom čistení a zatiaľ drží všetko ako má.
yarco napísal:Ku Kevinovi mám aj jednu výhradu, ktorú mu neviem odpustiť a spomenutá tu myslím nebola. Je to dizajn jeho lučíka (resp. celej zbrane), keď predná hrana lučíka je takmer na rovnakej úrovni ako ústie. ... Mám vždy trocha mrazivý pocit, keď s tým vidím ľudí strieľať obojručne a pozerám im polohu prstov slabej ruky.
Áno, na toto ma upozornil aj Zoid keď videl Kevina v mojej ruke. Okrem toho som mal palec slabej ruky čierny od ofukovania cez otvor v komore, ktorý slúži na brzdenie záveru. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"