Kúpa HK P30L

Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Kúpa HK P30L

Príspevok od používateľa Snoopee »

Zdar,
páni potrebujem radu. Uvažujem nad kúpou P30L. O kvalite a skúsenostiach som si prečítal dosť, to rozoberať nechcem. Chodíte niekto na strelnicu v BA alebo Višťuk a boli by ste ochotní na pár striel požičať zbraň ? Kde je najlepšie kupovať (kupoval niekto v zahraničí?) ?

Uvažoval som nad X-Calibrom alebo P30L, tesne vyhrali nemci.

Ďakujem
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Gratulujem k vyberu, len som trochu prekvapeny volbami. Nie ze by si porovnaval hrusky s jablkami, no ale take jonatanky s citronkami uz hej :D

Prezradis viac o Tvojom vybere, co ta zaujimalo, co zavazilo, atd.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

Hlavne na zahraničných fórach som si prečítal dosť o tejto zbrani, aj na WF sú pozitívne reakcie. Zbraň mi sedí v ruke, páči sa mi dizajn. Nemecká precíznisť a kvalita. Spatný náraz ešte neviem, nestrielal som z nej a bez toho ju nekúpim.
Na druhej strane stála GP Xcalibur. Tiež slušne sedí v ruke, vyhovoval mi aj spatný náraz a dizajn. X-calibur má ale krátku históriu. Navyše od svojich lacnejších verzií (k100Mk7, Xtrim) sa moc neodlišuje, nevidím tam tak dramatický rozdiel v pridanej hodnote ako je v cene. Som patriot, GP si raz kúpim, je to dobrá zbraň, navyše nápis MADE IN SLOVAKIA je silný argument. Ale ak postavím proti sebe rovnako drahé zbrane, viac verím ostrieľanej nemeckej kvalite. Nič to nemení na tom že Chicken robí super zbrane !

A ešte jeden argument ... keď som čakal na ZP, kecal som s policajtkou na odd ZaS. Pýtala sa či mám vybrané železo. Povedal som ze mám pár tipov, vymenoval som tri zbrane. Pochválila že medzi nimi nefigurovala CZ, vraj má s nou len zlé skúsenosti. To som odfiltroval, možno len smola na špatný kus/y. Ale čím viac som si prečítal, tým som sa o CZ menej zaujímal. Vtedy som zaregistroval kvantum diplomov a ocenení zo streleckých súťaží. Nie som expert cez zbrane a dám na odborníkov. Potvrdila že by tiež asi išla do HK. Je vacsia, tazsia, ale ja ju na nosenie nechcem, aj ked mám A/E/F. Zbraň sa má vyberať podľa účelu a táto bude so mnou chodiť na strelnicu, zastrielat si pre radosť.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

v pohode, co clovek, to nazor.
K policajtke: na stene boli ešte asi 2m2, ktoré nepokrývali diplomy zo streleckých súťaží. Kukám na jej nášivku na uniforme, meno na diplomoch. Zhoda. Najstarší co som si všimol bol rok 1991.

Vystrielať z každej zbrane niekolko stoviek nábojov je ilúzia. Nik z mojich kamarátov nemá ani jednu z nich a nik cudzí na mna nebude hodiny čakať, kým ja budem páliť z jeho HK/GP. Stačí mi krabička, dám na feeling.

Definitívne som sa ešte nerozhodol, ale keď to bude ako očakávam, idem do HK

CZ - raz som s CZ strielal a v pohode, nejak divne kopala, ale v zásade OK. Ako som pisal, nie som žiadny velky shooter, dám na skusenejších a tí radia sa im vyhnúť. Dám na nich. Každopádne dík za rady
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

skúsim sa i ja trošičku primiešať.

V prvom rade zvýrazňujem fakt, že CZ je predovšetkým celokovová zbraň(ak nerátam zopár polym.modelov)
HK a Excalibur sú nové polymérové zbrane.

Ako už bolo spomenuté- treba sa spoliehať predovšetkým na vlastnú skúsenosť a pocit. Ty budeš tú zbraň nosiť, používať a hlavne dotovať strelbu z nej.
Zastávam presvedčenie, že inzercia obsahuje vysoký podiel zbraní, ktoré si ľudia kúpili na základe "haló efektu" , ktorý dosť rýchlo odznel a zbraň ostala ležať v trezore.
Vlastním zbrane uvedených výrobcov a som s nimi vysoko spokojný i keď viem, že každá má svoj účel využitia.
Tak napr. u mňa: HK USP- nosenie a vychutnávanie mierenky(spúšť elite)
K100- športová streľba
Glock 17- pracovný nástroj do služby a na sebaobranu.

Určite odporúčam vyskúšať zbrane, ktoré zvažuješ. Skús si druh strelby, ktorý ti je vlastný, skús si ju nahodiť s púzdrom na opasok a pod odev a hned zistíš v akom svetle budeš tie zbrane vidieť.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

dík za rady chalani. Je jasné že si chcem ešte zastrieľať z HK p30L, ale nik v mojom okolí ju nemá. Asi prídem na nejake hromadné stretko. Nákup zbrane mi neponáhla, nepatrím medzi nedočkavcov.
Vrátim sa k otázke. Keď ste kupovali HK, kde ? Na SVK alebo zahraničie?
Dík
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Snoopee, Ba IV vpravo? ;)

Narazal som na Tvoj vyber z toho dovodu, ze ex je sportovy special bez padovej poistky (co niektorych aj tak neodradza od nosenia ;) ) a HK je skor na nosenie, aj ked L je vhodnejsia pre vacsie postavy na skryte nosenie. (obcas nosim 7 palcovu 1911 v IWB, ale to je ulet).

Stastnu ruku pri vybere a nech ti dobre sluzi nech sa rozhodnes pre cokolvek.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

HkP30 má tuším Mike75 jestli se nepletu.

-Ak máš dosť lóve- kúp si kludne novú
-ja odporúčam zánovné jazdenky v inzercií a ušetrený zvyšok zainvestuj do nábojov a doplnkov
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Prosím, keď už popri P30/K100Ex spomínate aj CZ, bavte sa o konkrétnych modeloch, inak to tu vyzerá ako na SME.

Predsa len medzi CZ50/70, CZ75, Phantomom a Duty sú dosť výrazné rozdiely...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ako píše Yarco... Ja som síce silno HK-pozitívny (keby to ešte o mne niekto nevedel), na USP viem spievať ódy, P30 by som tiež vedel povychvaľovať, ale keď chceme objektivizovať kritériá výberu, lebo o to Snoopeemu išlo, ak som správne pochopil, tak to nezabíjajme zbytočným zovšeobecňovaním.
:wink:
Ak chce niekto spochybňovať nemeckú kvalitu u zbraní, OK. Ale ja sa nad tým musím pousmiať. Stačí si urobiť rozborku nového Hecklera alebo Sig-Sauera vybraného "out of box" a hoci len novej CZ, alebo ak chceme zájsť do extrému, tak tureckých a čínskych zbraní. O ďalších vlastnostiach a kvalitách zbytočné hovoriť. Bolo by to na dlho. Aby neprišlo k nepochopeniu: nehovorím, že nemecké zbrane treba pre ich kvalitu glorifikovať, či rovno mýtizovať. Zase až taký zázrak to v 21. storočí nie je...
:D
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

podla mna treba brat v uvahu aj faktor, ktory si zaciatocnici a sviatocny strelci neuvedomuju. a to je dostupnost nahradnych dielov, doplnkov, mieridiel a puzdier. osobne mi sice P30 nic nehovori, ale bez najmensieho zavahania by som ju uprednostnil pred K100.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Píšeš, že máš aj A, nebolo by teda v prvom rade si kúpiť nejakú zbraň na nosenie?
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

nemyslim si, ze by som si az tak odporoval. vies preco riesi Kuracina reklamacie aj v nedelu? lebo musi. osobne neviem o nikom, kto by nieco reklamoval na HK alebo potreboval nahradny diel, pokial sa v tom nevrtal. maju obchody bezne pod pultom krabice nahradnych dielov na K100? to, ze musim ist so zbranou do BB nepovazujem za dobru dostupnost dielov. ale priznavam, ze v tomto pripade som to smeroval skor na glock. potrebujes pruzinu alebo zachyt? v ten den to mas.

co sa tyka mieridiel a puzdier, tak o tom snad ani netreba hovorit. samozrejme, ze niekto si moze nechat urobit kydexove puzdro na objednavku a bude s nim s najvacsou pravdepodobnostou spokojny, ale pokial niekto hlada v sortimente osvedcenych firiem, tak je K100 neznamy pojem. nylonove puzdra z tejto debaty zamerne vynechavam.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Revino, musim Ti trocha oponovat. Sorry vopred za OT. Ze v obchodoch nie su nahradne diely na GP, to je chyba obchodnikov, nie vyrobcu. Ze sa neda zbran poslat postou na opravu do BB, to nie je chyba vyrobcu. Ze Ti vyrobca nemoze poslat zbran alebo jej hlavnu cast postou, to nie je jeho chyba. Zhanal som nahradnu pruzinu do zasobnika pre GP P380, kedze zasobniky mam stale naladovane a ked sa raz pruzina oslabi, tak ju proste chcem vymenit a zivot ide dalej. A odpoved od viacerych roznych slovenskych predajcov ? Pruzina do zasobnika sa nepredava, iba cely zasobnik. Stacilo mi napisat jeden e-mail do GP a poslali mi 2 pruziny. ZADARMO !! Takto si predstavujem aftermarket servis. Budme radi, ze tu mame GP. Moja dalsia zbran bude K100 Target. Kto chce nieco ine, tak nech si to kupi. Kupuje to predsa za svoje prachy.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Bus driver: nemyslím, že to vyhádaš. Minimálne s doplnkami nie, na K100 ich zoženieš naozaj ťažko, na HK o niečo ľahšie, na Glock zoženieš všetko a za najlepšie peniaze, tak to proste je. Čo sa týka tvojich pružín - čo takto si kúpiť dva ďalšie náhradné zásobníky a raz mať naládované tie a raz druhé? Ten tvoj spôsob mi príde fajn ak je účelom aby pružina zlyhala v nejakej kritickej situácii.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"