Kúpa HK P30L

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Revino pisal o nahradnych dieloch a ich dostupnosti u predajcov, nie o doplnkoch. GP je na trhu dost kratko oproti HK a Glocku, preto na nich zozenies hocico. Zasobniky nemam naladovane na plnu kapacitu, takze zlyhania pruziny sa nebojim.
EDIT : cez leto budem nosit LCP, takze pruziny z P380 si oddychnu.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

bus_driver

mne je uplne jedno, koho je to chyba. stav je taky ako je. bodka.
je super, ze ma Kuracina taky pristup, aky ma. bodaj by to tak bolo u vsetkych. predstav si trochu extremnu situaciu. rozoberas zbran a stratis nejaku suciastku. o dva dni mas sutaz, alebo proste len nevydrzis den bez strelbyschopnej zbrane. ja dvihnem rit, prejdem 400m a mam, co potrebujem. a tiez mi je uplne jedno, koho je to zasluha.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

elado napísal:Čo má na slovensku lepšiu dostupnosť ako K100 a jej klony?
Glock.
A to nehovorím preto, že som nejaký Glock fanatik, i keď zhodou okolností ( :D ) vlastním 3. Ani preto, že by som mal niečo proti Jarovi a jeho Kačkám, to vôbec nie.
Ako spomínal Revino - zákazník nerieši príčiny a dôsledky, zákazník skrátka chce. A v tomto momentálne (!) Glock u nás vedie, aspoň podľa mňa.
revino napísal:osobne neviem o nikom, kto by nieco reklamoval na HK alebo potreboval nahradny diel, pokial sa v tom nevrtal
Ja o nejakých viem a spoločný menovateľ ich snaženia bol ten, že to trvalo kua dlho.
Netvrdím, že toto je problém HK všade vo svete, ale podľa všetkého u nás áno. Bohužiaľ.


Snoopee:
Ako tu už zaznelo, v Excaliburi a P30 porovnávaš zbrane s odlišným určením.
Ak to chceš ozaj len pre radosť na strelnicu, Ex myslím prevyšuje P30-ku, keďže je na športovú streľbu priamo dizajnovaný. Ak by ale do úvahy pripadalo aj príležitostné nosenie, zostal by som pri P30-ke a rozšíril výber o zopár ďalších kandidátov.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

yarco:

je mi jasne, ze su urcite ludia, ktori mali problemy s HK-ckami. ja len ze neviem o ziadnom konkretnom pripade. za to o K100, ktore chodili na vylety do BB som pocul a par ludi aj poznam. je mozne, ze to boli problemy starsich serii a tie nove su uz OK.
avsak aj napriek tomu by som volil HK, vzhladom na siroky sortiment doplnkovej vybavy (ak to tak mozem nazvat).
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

revino suhlasim a chapem co chces povedat. preto som K100 predal (aj ked moja bola viacmenej bez problemov) a unifikoval na glock, kde si vsetko pomenim zvacsa sam (aj ked som zatial nemusel). Je pravda, ze moja K100 mala detske chyby. Budem sa opakovat, ale mna totiz ako zakaznika nezaujima ako vynikajuci je servis, kedze som zamestnany, byvam v BA a BB je 200 km. Ja proste nemam cas behat sprkotinami ako praskuta pruzina zachytu zaveru 400 km tam a spat, brat si dovolenku. To ma proste unavovalo, aj ked ma oprava nic nestala, ale benzin nieco stoji a moj cas takisto.
Ja by som uprednostil HK. HK som videl pokazene len jedno, K100 cca 20-vsetko stare serie. Nove uz nesledujem odkedy ju nemam a prestala sa mi s novymi drazkami zaveru pacit. Tymto nechem nijako na K100 kydat. Ma svojich skalnych uzivatelov a kopec ludom funguje spolahlivo.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Mozno by HK nezaskodilo keby tuna mali aspon nejake obchodne zastupenie. Urcite by sa naslo vela ludi tuna z fora co by radi nieco take robili :)

Nuz ale zial HK ocividne neignoruje len slovensko, ked sa rozpravam s rakuskymi strelcami a obchodnikmi tiez hromzia ze im strasne dlho trva kym nieco dodaju/zozenu
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Aj v Štátoch je dobre známa fráza, ktorá má vyjadrovať vzťah HK k civilným zákazníkom:
"Because you suck, and we hate you." :roll:
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

:D
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Lukee1811 napísal:Mozno by HK nezaskodilo keby tuna mali aspon nejake obchodne zastupenie. Urcite by sa naslo vela ludi tuna z fora co by radi nieco take robili :)...
Na SVK je to BW arms. Ono tie terminy dodania su velmi nahodile. Dokupovaval som zasobniky a crienky a terminy dodania boli od tyzdna do mesiaca. Vsetko je to o ochote a kapacite obchodnika predzasobit sa nahradnymi dielmi. IMHO HK nema tak siroke portfolio, aby nebolo mozne sa predzasobit, resp obetovat 2 zbrane z kazdeho druhu na "kanibalske" ucely.

HK je vlastnene konzorciom BAE a z toho vychadza jeho primarna orientacia na statne zakazky. Implicitne z toho prameni pocit koncoveho zakaznika vyjadrene v Yarcom spominanom "krede" zastupenia HK USA.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

ja by som k tomu vyberu medzi K100 a HK dodal este toto.
ak sa na zbran pozeras ako na nastroj, tak to, ci je uchop dobry alebo vynikajuci je irelevantne, vzhlad tiez nehra absolutne ziadnu rolu tak isto, ako krajina povodu.

ak to so zbranou myslis seriozne, to znamena, ze jej chces zverit zivot, chces ju pouzivat, nosit a sutazit... tak HK

ak to chces pre zabavu, chces mat paprcku v pohodlicku, 2x za rok si ju das na opaskok, aby siel na strelnicu vymazat desinu z terca a nebude ta mrziet, ze si sa mozno kvoli nejakej technickej zavade a cakaniu na diel nemohol zucastnit zajtrajsej setaze, tak kludne K100. je to velmi prijemna zbran na strielanie. ale osobne si nemyslim, ze by strelba mala byt nutne prijemna.


toto je moj cisto subjektivny nazor a tak dufam, ze ma "Kačenkovci" nebudu chciet lincovat. 8)
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

Nechcel som sa do tejto debaty zapojiť lebo HK zatiaľ nevlastním, ale ja to zase vidím tak, že moju K100 som kúpil fungel za 400 . P30L stojí tak 800 až 850 a z toho mi vychádza, že za tú cenu môžem mať 2 ks K100 a keby boli aj také nespoľahlivé ako sa tu prezentuje neverím, že sa obe pokazia naraz. Ešte by som dodal, že mám sériu G a nikdy som nemal žiadnu závadu ani som nič nepotreboval opravovať je však pravda, že do nej neládujem hocičo.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

Česť práci páni, ďakujem každému za reakciu, vážim si to.

skúsim postupne zhrnúť ako to vidím ja:
revino napísal: ak sa na zbran pozeras ako na nastroj, tak to, ci je uchop dobry alebo vynikajuci je irelevantne, vzhlad tiez nehra absolutne ziadnu rolu tak isto, ako krajina povodu.
revi, s týmto nie celkom súhlasím. Každý z nás, keď si kupoval zbraň, zvažoval aj dizajn, aj krajinu povodu, aj úchop. Určite to nie je najpodstatnejšie, ale je to dôlezite. Keď idem na strelnicu, vykonávať svoje hobby, chcem sa cítiť príjemne, mať zbraň ktorá je dobrá, ktorej verím, ktorá sa mi páči a ktorú rád držím. Nemyslím si že by si niekto kúpil zbraň ktorá sa mu nepáči, zle sa mu drží a je MADE IN VIETNAM.

K ďalším veciam ... spomínate že som sa rozhodoval medzi dvomi značne rozdielnymi zbraňami. Táto zbraň bude určená na 80% strelnicu a 20% na nosenie. Mám Ačko a na nosenie si zbraň vyberiem neskor, keď sa v zbraniach budem lepšie orientovať, predsa len, bude to môj každodenný spoločník.

Cena pre mňa nie je až tak doležitá. Či zaplatím €1000 (900) za X-calibur alebo €1000 za P30L.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

ku glockom ... voči tým zbrania z hladiska kvality a spolahlivosti nič nemám. Strielal som z nej neraz a pre mna "divne kope". Proste ten spatný náraz mi nesedí. Druhá vec je že dizajnovo tak škaredú (subjektívne!) zbraň by som nekúpil ani za €200.

elado: hm, čo sa týka nákupu vecí na moje hobby som náročný. Tento postup sa mi osvedčil. Mám slušnú prácu, €800 za zbraň dám bez výčitiek svedomia.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

Snoopee:
tak potom asi nie som kazdy.
pohodlie a pohodu hladam na gauci. nie ked beham jak splaseny medzi tercami a robim hluk. mam to rad, paci sa mi to, ale nic pohodlne na tom neni.


dano:
ten argument s dvoma K100 bol dobry. vo svojej zvratenosti to ma nieco do seba :wink:
ak by som si mal vyberat, medzi obycajnou K100 alebo Excucumberom, tak asi volim obycajnu K100
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

Snoopee:
skaredu zbran... tiez nemam pocit, ze by bol glock pekny. zbran je na strielanie a nie na okrasu. uprednostnujem funkciu pred formou. 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"