Ovládanie Glock-a ľavákom

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Sauer napísal:K zachytu- zachyt zaveru sluzi nato, aby zaver zachytaval, nie nato aby sa nim zaver spustal.
Aha, a preto má väčšina zbraní so záchytom aj vonkajšiu "páčku" na jeho ovládanie. A čisto vnútorný záchyt majú skôr tie zbrane, na ktorých je skrátka málo miesta na tú páčku.

Aby nedošlo k omylu - nemám absolútne nič proti osobným preferenciám a návykom, ktoré si popísal, je to čiste tvoja vec. Len tá horeuvedená "pravda" mi tu príde trocha zbytočná až zavádzajúca.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Yarco: hlavne ked ta horeuvedena pravda je take hlupe zovseobecnie ze az.
Len tak pre zaujimavost si chod pozriet nejaky pretek IPSC , vyber si stage kde to vychadza na prebitie po 15-16 tom naboji a sleduj kolkokrat uvidis zhodenie zaveru slabsou rukou a kolko krat pouzitie packy. Ono ta situacia (zaver vzadu) by sa na preteku ani nemala stat, ale pri situacii ako som ju opisal sa stava.

... a nepovedal by som, ze chalani co strielaju IPSc su menej vystrielani borci.
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

velmi zavisi kto, ako a naco zbran pouziva. Neporovnavajme IPSC a nosenie zbrane na ochranu osoby, je tam odlisnosti az az. Ja netvrdim, ze spustenie packou zaveru je pomalsie, alebo uplne zle, tvrdim, ze podla mna je menej spolahlive a tento navyk je skor zlozvykom. Kto neveri, nech si skusi jednoduchy test, kde mu budu podavane rozne zbrane, s roznymi a s rozne umiestnenymi zachytmi zaveru bez toho, aby ich dotycny poznal, navodi sa mu stresova situacia a...Som ochotny sa stavit, ze spustenie slabou rukou bude fungovat vzdy, kdezto pri zachyte zaveru si o tom dovolim pochybovat. Su iste prvky, ktore sa daju naucit a budu fungovat skoro pri kazdej zbrani a su prvky, ktore vyhovoju konkretnemu uzivatelovi, ale ich univerzalnost je obmedzena. Tak ako niekto neda dopustit na vypustanie zasobnika palcom, mne sa viac osvedcil index finger. Niekto trenuje spustanie zachytom, niekto slabou rukou, vsetko je to o potrebach konkretneho strelca. Precital som nejake fora, prihody od ludi co boli v konfliktoch a nejake tie prirucky strelby, skusil nejake kurzy. Spustanie slabou rukou sa mi pacilo, vyuzitie v praxi mi prislo logicky zdôvodnene. Iny nazor a zvyk respektujem, reagoval som vzhladom nato, ze dotazujuci je lavak ako ja, pricom som sa mu snazil dokazat, ze lavorukost nemusi byt pri prevazne pravackych zbraniach hendikepom.

btw: spustanie slabou rukou sa primarne ucia tusim v 5.PSU, ucia to aj izraelci, bundeswehr, nemecke KSK, zelene barety...asi to nejaky vyznam mat bude...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Sauer napísal:tvrdim, ze podla mna je menej spolahlive a tento navyk je skor zlozvykom
Takto to samozrejme beriem, je to tvoj názor. Len predtým si to formuloval trocha nešťastne ako všeobecne platné tvrdenie.
Myslím, že nie sme v spore :wink:

Sauer napísal:Neporovnavajme IPSC a nosenie zbrane na ochranu osoby, je tam odlisnosti az az.
Prečo nie? Je tam kopa odlišností aj kopa styčných bodov. Každá strana sa môže učiť od tej druhej.
Keby to tak nebolo, nechodilo by IMHO toľko civilov a LEO/MIL ľudí strieľať dynamické disciplíny.


A čo sa tejto témy týka - založil ju Jurci a pokiaľ som dobre čítal, nikde neupresnil, na čo konkrétne chce tú zbraň používať. Toho by sme sa mohli aj držať.
Jurci
občasný prispievateľ
Príspevky: 48
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Jurci »

Ďakujem všetkým na podnety. Pochodil som zopár obchodov so zbraňami a chytal, skúšal donekonečna. Dnes som si v TaT vypalil 100 kuskov z G19. I'm in love.... ak stihnem zajtra ju berem :)
inspiring_solomon

Príspevok od používateľa inspiring_solomon »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_solomon v 12 Mar 2013, 17:59, upravené celkom 1 krát.
inspiring_solomon

Príspevok od používateľa inspiring_solomon »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_solomon v 12 Mar 2013, 17:59, upravené celkom 1 krát.
inspiring_solomon

Príspevok od používateľa inspiring_solomon »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_solomon v 12 Mar 2013, 18:00, upravené celkom 1 krát.
inspiring_solomon

Príspevok od používateľa inspiring_solomon »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_solomon v 12 Mar 2013, 18:01, upravené celkom 1 krát.
inspiring_solomon

Príspevok od používateľa inspiring_solomon »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_solomon v 12 Mar 2013, 18:01, upravené celkom 1 krát.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

vyzera byt praveze dost combat proof - stippling, TFO a svetlo, vyrez na vytrhnutie zasobnika.... sportovo-relaxacny glock by vyzeral skor inak. tak isto vyzeraju moje glocky, az na ten vypustac zaveru :wink:
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

ty si odrezal vonkajsiu cast vypustaca? nestacilo ho tam len nevlozit?
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"