Beretta 71 .22 LR

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Beretta 71 .22 LR

Príspevok od používateľa luke »

Zdravim, ma niekto skusenosti s touto zbranou?
hlavne co sa tyka pripadnej poruchovosti, priebercivosti na strelivo.
dakujem
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

dakujem ti, medzi casom sa uz aj mne podarilo na tento web prist.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

takze, uz je doma, vycistena, namazana, vyskusana.
dojmy su zatial skvele, za 6000 korun som uplne spokojny.
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Oživujem túto starú tému, lebo plánujem behom najbližších dvoch týždňov kúpiť malorážku.... Mám na výber medzi dvoma zbraňami, a to Berettou 71 a ruskou Margo. Zbraň by slúžila na kondičnú a nenáročnú zábavnú streľbu. Na jednej strane je Beretta svetoznáma značka, ale obávam sa o kvalitu a životnosť zliatinového rámu. Margo je trochu robustnejšia a podľa informácií predajcu je celooceľová.

Rád by som sa opýtal skúsenejších, ako je to so životnosťou a spoľahlivosťou obidvoch pištolí. Cena jednej či druhej je približne rovnaká....
tom11
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa tom11 »

to Contrafactor:
Margo nevlastnim, tak ti mozem poskytnut info iba ohladom 71ky. Mam ju sice iba chvilu, tiez na taku nenarocnu strelbu. Zatial som z nej vystrelil nejakych 300 ran, kolko toho mala predtym za sebou sa uz nikdy nedozviem, ale vyzera ze nie moc. Osobne nevidim nejaky problem z ramom, teda pokial nechces tyzdenne vystrielat 500 kuskov. Urcite to neni zbran na extremne strielanie, skor na taku pohodovu strelbu. Inak na nejakej ceskej stranke som videl taky homemade buffer na zmiernenie negativnych dopadov strelby na ram a zaver. Inak nedoporucujem HV strely, predsa maju vyssie tlaky. Standartne rychlosti a subsoniky by ti mali zarucit dlhe roky spokojnej zabavy.
Hlavne ona Beretta 71 je krasna mala zbran, ak chces mozem ti ju v BA niekedy predviest.
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

V prvom rade díky za info. Tak HV-čkami a Minimagmi pištoľ nemienim kŕmiť. Tie sú asi vhodnejšie do pušky. Práve tými pomerne malými rozmermi má Beretta u mňa sympatie. By sa dala nosiť v akomkoľvek ročnom období (aj uprostred leta) krásne skryto. Ono malorážka v každom prípade na obranu moc asi nebude, ale ako "kit gun" je úplne ideálna....
tom11
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa tom11 »

Tak ci tak, s Berettou urcite nepochybis. Sympaticka a spolahliva zbran za pekne peniaze. Na obranu nie moc vhodna, ale zasa netreba prilis podcenovat malorazkove strelivo, nie nadarmo ich mal uspesne Mossad v standardnej vyzbroji :)
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Tak, pôvodne som plánoval malorážku kúpiť už minulý rok, ale zmena zamestnania a viac nečakaných fin. výdavkov mi toto zhatili.... Nakoniec som včera konečne kúpil Berettu mod 71....
Zbraň som kúpil u Milatu v NMnV za 195 EUR.... Tu sa musím pozastaviť, lebo pán Milata ochotne predo mno rozobral 5 kúskov, ktoré som si mohol ošahať, pokukať a vybrať ten, čo sa mi pozdáva najviac.... Pištoľka je to perfektná, akurát k nej nemám náhradný zásobník a budem jej musieť dať spraviť TS....

Holt, láska na prvý pohľad.... oroti ostatným mojim zbraniam, ale pôsobí dosť takým hračkovitým dojmom :lol: .....
Na zábavnú streľbu a prípadné občasné nosenie ideálna voľba (aj keď o ne/účinku .22LR sa dá dlho debatovať....)....
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Páni nevedeli by ste mi niekto poradiť nejakú stránku či publikáciu, kde by som sa mohol dopátrať podľa výrobného čísla k roku, kedy bola moja Beretta vyrobená????
Skúšal som cez Google hľadať, ale nejaké relevantné informácie som nenašiel....
Ak by náhodou niekto o niečom vedel, tak by som bol moc vďačný....
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Tam som už kukal, ale to je len na zbrane s rokom výroby 1988 a viac....
tom11
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa tom11 »

inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Problém vyriešený ;).... Nie výrobné číslo, ale práve ten "year code" pomohol určiť čo a ako.
ďakujem všetkým za snahu a čas....
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Už som si podal žiadosť na nákupné povolenie a čoskoro bude moja M71 doma aj s dvoma rezervnými zásobníkmi. Síce som si musel ako držiteľ ZP vybaviť nákupné povolenie ale vlastne mi ju kúpi matka ako darček k 35 narodeninám. Nesmierne sa na ňu teším.
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"