Beretta 71 .22 LR

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

otazka OT:
boli 71ky pouzivane Izraelom specificky znacene,upravovane alebo to boli seriove modely?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Len tak pre zaujimavost.

Nasiel som link kde je znazornenie ako boli upravovane hlavne beretty 71 pre tlmic.

http://www.silencertalk.com/forum/viewt ... 10&t=11618
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Chcel som sa skúsenejších držiteľov .22 opýtať, teraz som dlhšie nemal Berettu 71 na strelnici, len som ju vyčistil, poriadne naolejoval a chcel zobrať vyvetrať von. Keďže náboj nosím v komore, tak som zasunul zásobník, vypustil zadržaný záver a hups, záver mi vytlačil náboj zo zásobníka tak, že sa mi olovený projektil doslova zahryzol do horného okraja nábojovej komory. Zopakovalo mi to aj pri ďalších takýchto nabitiach asi u troch nábojov z 8 kusového zásobníka. Trochu ma to vystrašilo a pre nespoľahlivosť som si von radšej zobral iné zeliezko. Nemám teraz moc času ísť to vyskúšať na strelnicu, tak som sa chcel opýtať niekoho skúsenejšieho s .22, či sa to stáva.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Vyzerá to na roztiahnuté vývodky zásobníka... :evil:
(pri podávaní sa začne náboj tlakom zásobníkovej pružiny zdvíhať do medzery medzi vývodkami hneď od začiatku pohybu - skúsil by som vývodky v prednej časti trochu stlačiť k sebe)
Ale ak to predtým nerobilo - nevidím dôvod, aby sa to "samé od seba" zmenilo. :roll:
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Bauer: stáva sa to. Vždy za to môžu vývodky zásobníka ako už písal Igrlik. Takto majú byť formované aby to fungovalo v pohode:
http://img.janforman.com/up03q2.JPG. Môže byť ale že sa ti po dlhej dobe podarilo nabiť do zásobníka o jeden náboj viacej (ak sa ti zasekne vždy len prvý) ten sa potom odrazí od nábehu pod komorou (alebo od samotného "ústia" zásobníku) smerom hore mimo komoru. Príčina môže byť v tom že čím viac nábojov je v zásobníku tým má horný náboj v zásobníku na jeho vývodkách menší uhol. Prikladám fotku kde hore je v zásobníku jeden náboj a dole osem: http://img.janforman.com/oneeight7dtc.JPG. Ďalej ti môže pomôcť ak budeš menej mazať a náboje ukladať v zásobníku cik-cak, stačí na ne zatlačiť zboku cez otvor v boku zásobníku http://img.janforman.com/cikcakoirl.JPG. Predovšetkým tým aj ušetríš stlačenie pružiny zásobníku o pár milimetrov. V každom prípade daj vedieť v čom bola skutočná príčina zasekávania až na to prídeš.
BTW: nevie niekto o dostupných zásobníkoch na Slovensku? Predtým než ich objednám z CZ. Ja som nikde nenašiel.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Vďaka Igrík za radu, skúsim to s tými vývodkami, zdá sa mi to najpravdepodobnejšie.

Ďakujem Pif paf, za rady aj hlavne obrázky, poporovnávam obrázky s mojimi vývodmi len čo budem pri trezore s Berettkou. Dám vedieť, ono sa mi zasekáva hlavne pri obťahovaní rukou, nemal som moc čas to skúšať na strelnici, v poslednom období sa snažím dostať pod kontrolou 9mm. Po pobyte v nemocnici som moc zoslabol a akosi mi moc vylietava z ruky. Ale späť k 71tke. Tie poruchy sa objavujú ako u ktorého zásobníka. Mám tri, očísloval som ich a u 1 a 2 sa to moc nedeje u 3 aj áno. Nemám šupleru, aby som zmeral roztiahnutie vývodov zásobníka, ale isto to raz spravím.

PS: Ja som svoje dva doplnkové zásovníky kúpil po 45€ u Deas arms v BA spolu s pištoľkou.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Nemáš to náhodou tak že ten problémový je novovýroba s plastovou botkou a tie druhé dva sú origo s kovovou botkou?
(touto otázkou sledujem predovšetkým svoj vlastný záujem Obrázok, pretože si chcem objednať práve novovyrobené)

Deas dlhodobo nemá zásobníky.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Bol som prekvapený, ale aj ten zásobník, čo som kúpil priamo so zbraňou bol s plastovou botkou. Takže nie origo. Tie dva, čo som dokúpil boli s plastovou botkou, takže všetky tri sú novodobé.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Z Wikipédie som si prečítal túto vetu:
high-velocity (HV)(vysokorýchlostné) – majú väčšiu úsťovú rýchlosť a tým pádom aj väčšiu energiu a pôsobí väčší spätný ráz. Ich strela je často o trochu ľahšia ako u štandardného typu. Je vhodné tento variant používať len u zbraní, ktoré sú k tomu určené, inak sa znižuje jej životnosť. Často sa tento variant používa pre nosenie zbrane k účelom sebaobrany, ale k cvičným streľbám sa používa štandardná munícia.
Prosím o názor skúsenejších. Mám si kúpiť tie FMJ od Sellior Bellot .22 LR HV akože na nosenie na účely sebaobrany do Beretty 71 ? Samozrejme nie HP.

PS: Nosím obvykle pod sakom Walther PPK 7,65mm. Pod oblek od Alaina Delona neschovám 9mm full size. Doma som vážil obe zbrane na kuchynskej váhe manželky a plne nabitá Beretta 71 je o cca 150g ľahšia ako plne nabitý Walther PPK.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Viac než pri iných výkonnejších rážach je pri 22 LR oveľa dôležitejšie umiestnenie zásahu ako výber typu strely. A keď už tak nabiť to najvýkonnejšie čo nepoškodí zbraň a dá sa s tým naučiť strieľať rýchlo a presne.
:arrow: Štvrtá strana tejto témy:
Zoidberg37 napísal:
Bauer napísal:Keby tie subsoniky neboli hollow point, už dávno aj nosím iba subsonic.
Treba si pozrieť rozdiel medzi hollow pointom a dutinou na stabilizáciu strely a takisto ako presne zákon definuje expanzné strely. Asi by si zistil, že tie svoje "hollow pointy" nosiť môžeš. :)
22LR HV = 395 m/s
22LR CCI Stinger = 500 m/s
http://www.youtube/tnoutdoors9/22LR/selfdefence
A ešte rada na záver: nenos M71 v 22, predaj PPK v 7,65 a kúp si PPK v 9.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja si pamätám Zoidovu pripomienku. Zoidovi verím ale PZ nie. Vidia dutinu ako dutinu a až pri naťahovačkách na KEU by sa zistilo čo je to za dutinu a aj to nie je isté, či by KEU nenadržiavalo PZ. Následne by pomohol asi až súd. Ja nemám rád doťahovačky, radšej sa čomukoľvek, čo má dutinu v krátkej zbrani vyhnem.

Chápem výhrady .22 a .32 pri sebaobranných zbraniach.

Walther PPK v 9mm Br./.38 Br. som v predaji ešte nevidel. Nerátam PPK/S americkej výroby, ktorý som videl iba v nerezovom prevedení u Fraňa, keď mal ešte predajňu v BA.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

mam taky pocit ze aj madari vyrabali PPK-E v 9Br, PPK/S od SaW sa robi v oboch velkostiach aj kalibroch samozrejme aj cierneny
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Vráťme sa prosím k téme 71tky. Môžem si ísť teda kúpiť .22 FMJ HV ?


Samozrejme, že môžem keď mám Fko ZP a Kartu zbrane na .22, ale myslel som, že či to môžem naládovať do 71tky bez toho aby mi to po treťom výstrele rozthlo. Vydrží 71tka v prípade sebaobrannej situácie tých 9 nábojov HV ?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pokiaľ máš skutočne kartu zbrane vystavenú na skupinu F (zberateľstvo), tak do tej zbrane v zmysle zákona (citujem):
"§ 28
Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu

(4) Držiteľ zbrojného preukazu nesmie

c) mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane, "

(koniec citátu) nesmieš "naládovať" (nabiť) nič :!:
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

[quote="Bauer"]Vráťme sa prosím k téme 71tky. Môžem si ísť teda kúpiť .22 FMJ HV ?


Keď zoženieš, tak zober aj mne pár škatúl :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"