Uloženie .22LR ZKM 456 do airsoftovej AI pažby

Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 4 months

Uloženie .22LR ZKM 456 do airsoftovej AI pažby

Príspevok od používateľa LtTT »

Doma sa mi povaľovala nevyužitá ZKM 456tka, ktorej predaj by pre mňa nebol nijak "rentabilný" (úžitková hodnota aj pri veľmi občasnom využívaní je pre mňa väčšia ako možný zisk pri predaji, nehovoriac o počiatočnej investícii pri samotnom nákupe) a tak som sa rozhodol pustiť do malého experimentu s prestavbou resp. s prepažbením. Po prebrowsovaní na CZ aj US fórach sa mi zapáčila varianta prehodenia do airsoftovej AI pažby. Tacticool vzhľad za rozumnú cenu ;)

Obrázok

Moja predstava bola .... zelená AI airsoftka so sklopnou pažbou za čo najnižšiu cenu, takže po ďalšom dohľadaní na bazoši zvíťazil manuál WELL MB-08. Sklamaním bolo riešenie zásobníku u tohto modelu ale vyhadzovať min. trojnásobok za drahšiu značku len kôli tomu a pri neistom výsledku som sa rozhodne nechystal. Na zdôraznenie výsledného tacticool efetku som ešte zvolil prestriekanie ZKMky DURACOATom. Vzhľadom na moju manuálnu ne-zručnosť, samotnú úpravu som zveril kamarátovi. 8)

Obrázok

S výsledkom som veľmi spokojný, dopadlo to nad moje očakávania a ZKM si úspešne obhájila nárok zostať naďalej v trezore :lol:


Pripájam už avizovaný postup od autora prestavby:


Varovanie pre čitateľov:

:idea: Pre všetkých fajnšmekrov čo dokážu debatovať hodiny o glass beddingu a pillar beddingu toto je čisto projekt za použitia jednoduchého dielenského náradia ako je ručná vŕtačka, zvárací agregát atď. Výsledok nie je žiadny HIGH END, CUSTOM BLA BLA BLA ... Keby bolo keby a bola by k dispozícii mašinéria (frézka, sústruh), tak by to dopadlo určite lepšie. :idea:

Recept na prípravu ZKM 456 v airsoft AI kabátiku :D

Suroviny:
1 ks guličkárska sklopná pažba AI,
1 ks ZKM 456,
1 ks Al profil 25x25x197
cca 50 ml DURACOAT, polyuretánové tvrdidlo a EPONAL

Doba prípravy:
cca 12 hodín

Spôsob prípravy:
Nakúpené ingrediencie zatvoríme spolu s manuálne zručným jedincom na dva dni do dielne a ...

Na to, že pažba je „guličkárska“ má celkom pekný finiš a použitý oceľový kĺb pažby spolu s pôvodnými hliníkovými profilmi by krátkodobo zniesol aj niečo silnejšie než je plánovaný .22LR.

Obrázok

Obrázok

Lôžko tela záveru je vsadené do Al profilu 25x25x cca 197mm. V krátkosti, znamenalo to vyrezanie potrebných otvorov na spúšťový mechanizmus a zásobníkovú šachtu do uvedeného profilu. Miesta kde prechádzajú skrutky na uchytenie tela záveru profilom sú vsadené oceľové rúrky na zosilnenie profilu v mieste uchytenia. Toto improvizované uloženie záveru je vsadené do pôvodného nosníka v pažbe, ktorý predtým držal „guličkársky“ systém.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Pozícia záveru v pažbe bola po dohode s majiteľom zvolená tak aby kľuka záveru sadla do pôvodného vybratia v pažbe. Tento „dizajnový“ zámer ale viedol k nutnosti modifikácie samotnej spúšte (pílka + zváračka a zbytok si domyslite).

Obrázok

Už ostáva len finiš. Celé to bolo treba prebehnúť jemným šmirgľom, odmastiť, zarobiť DURACOAT s tvrdidlom zriediť EPONALom naštartovať airbrushové náčinie a pustiť sa do striekania. Ešte rozobrať a preleštiť záver, styčné plochy spúšťového mechanizmu.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Na koniec to celé zložiť dohromady ... 8)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pekne a to si furt hovoril ake si nemehlo 8)
Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa Boris27 »

to je jednoranna?? ZKM?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Dural bolo treba dat pozdlz celeho predpazbia, a dvojnozka mala byt uchytena na tom durale-predpazbi
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa LtTT »

Boris27:
nie, aj keď momentálne hej ;) ako vidíš na ôsmej fotke zhora je tam šachta na zásobník. V pôvodnej pažbe Aeron nebol k nej prístup, takže to bola jednoranka. V tejto AICS ju chcem mať prístupnú pre zásobník na 10 nábojov ... ale to bude ešte úprava "Stage 2". Bude treba premyslieť predĺžený systém vypúšťania zásobníku.

Turbiak:
ja viem, ale nedalo sa ... pri inej pažbe by to šlo ...
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

paráda :D Klobuk dole je to pecka ... :D
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Nepredáš pôvodnú pažbu?
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa fijet »

Myslite ze takto prerobena pazba nebude pri pripadnom prepise zbrabe problem?
Sam som robil nieco podobne a mam trochu obavy ci pri predaji a prepise nebude na policii patalia.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

???? čo ma pažba spoločné s prepisom ????
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa fijet »

Mal som na mysli ze tam nebude otigo pazba ale samodomo upravena. Upravena na pistolovy uchop a teleskopicku pazbu
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

ok odpoviem z mosta do prosta nie pažba ich (Trnava) vôbec nezaujíma minulý týždeň som zapisoval guľovnicu po "regenerácii" bez pažby ....... pre nich sú podstatné papiere a výrobne čísla a koniec koncov pažba nieje hlavná časť zbrane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dolaďovanie, nastreľovanie zbraní a úpravy"