Nosenie bez tlakových skúšok

inspiring_swartz

Nosenie bez tlakových skúšok

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Hypotetická situácia:

Dnes kúpim zbraň, dám do nej zásobník, hodím do puzdra na gate a idem do roboty, cez obed do skúšobne na tlakovky. Poobede na políciu zbraň zaevidovať.

Je to v pohode?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ano pokial ju nepouzijes, tada ako keby si ju ani nemal 8)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Komisar, až tak sa ponáhľať nemusíš - na zaevidovanie máš 7 dní... :D

Pokiaľ však už nemáš aj ďalšiu zbraň v danom kalibri, na ktorú už máš vydaný preukaz zbrane, nemal by si mať čo do zásobníka napáskovať:

§ 27
Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu je oprávnený
a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a), b) alebo c); držiteľ skupiny A zbrojného preukazu je oprávnený aj na nosenie tejto zbrane v stave, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne, v nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani (ďalej len "stav umožňujúci okamžité použitie"), ak osobitný predpis neustanovuje inak, 24)
b) nadobudnúť do vlastníctva, držať a nosiť strelivo do zbrane, na ktorú má vydaný preukaz zbrane (§ 37 ods. 2).
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Tak mam akademicku otazku. Ak mam F-ko (co asi vetsina z nas ma) a zakupil som si " maximalne 2 najmensie spotrebitelske balenia" danej municie, mozem ho v tomto konkretnom pripade ako ho popisuje Komisar napaskovat a nosit?

Podla zakona mi to vychadza ze asi nie:
§ 27 Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu

(5) Držiteľ skupiny F zbrojného preukazu je oprávnený nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie C a na základe nákupného povolenia nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie B; tiež je oprávnený nadobudnúť a držať strelivo do zbrane kategórie B a do zbrane kategórie C, najviac však dve najmenšie spotrebiteľské balenia, a na základe výnimky (§ 8 ods. 2) a nákupného povolenia nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie A.

edit: Ok cele je to mimo misu, danu zbran aj tak nesmie komisar nosit

§ 28 Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(4) Držiteľ zbrojného preukazu nesmie
d) držať alebo nosiť zbraň, na ktorú nebol vydaný preukaz zbrane,
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

Cubitko, pokial viem nakupko substituuje kartu zbrane do je registracie na UZaS.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Pena »

Páni, zase to preháňate. Nákupné povolenie predsa na dobu do zaevidovania zbrane (max. podľa zákona) nahrádza kartu zbrane. Predsa na základe tohoto nákupného povolenia môžete tú zbraň kúpiť, držať a prenášať na políciu na zaevidovanie. Taktiež vám pri kúpe zbrane na základe nákupného povolenia predajú náboje k danej zbrani ...
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Takze ignorujte moj *edit* a naspet k mojej otazke :)
cubitko napísal:Ak mam F-ko (co asi vetsina z nas ma) a zakupil som si " maximalne 2 najmensie spotrebitelske balenia" danej municie, mozem ho v tomto konkretnom pripade ako ho popisuje Komisar napaskovat a nosit?
.. kazdy sa moze mylit.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

F-ko ta neopravnuje na nosenie zbrane, zbran mozes iba prepravovat, teda zasobnik ak napaskovany tak mimo zbrane.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Vanto bavime sa o tejto situacii, tvoja odpoved je uplne mimo misu.
komisar napísal:Hypotetická situácia:

Dnes kúpim zbraň, dám do nej zásobník, hodím do puzdra na gate a idem do roboty, cez obed do skúšobne na tlakovky. Poobede na políciu zbraň zaevidovať.

Je to v pohode?
Na F-ko mas akoze kupene naboje, nie zbran.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Aha ja som myslel tu otazku z citacie. No tak ano nakupne povolenie je docasny doklad a nahradza kartu zbrane. V ziadosti o nakupne povolenie sa odovodnuje ziadost, teda ak chcem zbran na nosenie v ziadosti to mam napisane. Tym padom podla mojho nazoru to dostatocne supluje kartu zbrane, ktora k zbrani bude vydana na sk. A. Ak v ziadosti o nakupne je spomenuty iny dovod nez "ochrana osoby a majetku" resp. ekvivalent tak asi sa takato zbran nosti neda zo zasobnikom dnu. Na obranu sa pouzit da, avsak spravne by to malo byt, po zasunti zasobnika az v pripade nutnosti obrany. Strelivo na nakupne povolenie sa da obdrzat rovnakym sposobom ako na kartu zbrane.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ezte to upresnim odovodnenie na ziadosti ma vyznam ak drzitel ma viacej skupin, na ktoru moze byt zapisana dana zbran.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pena napísal: ...Nákupné povolenie predsa na dobu do zaevidovania zbrane (max. podľa zákona) nahrádza kartu zbrane. Predsa na základe tohoto nákupného povolenia môžete tú zbraň kúpiť, držať a prenášať na políciu na zaevidovanie. Taktiež vám pri kúpe zbrane na základe nákupného povolenia predajú náboje k danej zbrani ...
Môže mi niekto poskytnúť info, kde v legislatíve nájdem podporu pre toto tvrdenie :?:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

V zakone sa take nic nepise, myslim, ze sa to berie skor ako samozrejmost, nakolko inac by som nemohol ani preniest zbran od predajcu na zaevidovanie ak nakupne by ma na to neopravnovalo...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

opat hladate problem tam,kde nie je :roll:
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Fajn, teraz vieme, že "nosenie" s nákupkom sa vlastne toleruje. Dajme tomu, že zbraň mám na opasku, zásobník vo vrecku.

Ale ako je to teda s tými tlakovkami? Zbraň bez tlakovky na opasku, zásobník vo vrecku. A dajme tomu, že idem práve do skúšobne. Môžem, nemôžem? P prípade NO/KN môžem ju použiť alebo nemôžem?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"