Tachyon OPS HD

Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Registered for: 11 years 10 months

Tachyon OPS HD

Príspevok od používateľa neosk »

Ma niekto skusenosti s nasledovnym?

http://www.tachyoninc.com/guncam.php

co si o tom myslite - v pripade potreby NO voci pachatelom, ktori by boli napr. dvaja a pri sudnom spore by sa dohodli na obrancovi nevyhodnej, ale oslobodzujucej "pravde"? Obstalo by to ak by bolo na videu jasne vidiet co sa stalo?

Existuju aj ine gun-mounted kamery?
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 15 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

ja osobne asi bez toho, radšej sa držať svojej výpovede, ktorú si vieš prispôsobiť ale tu sa už nevykecáš
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa mab »

toto moze byt alternativa
http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dl ... 1046385401

mam ju asi tyzden, testujem co dokaze. pri moznych problemoch vytiahnes z vrecka pripevnis na oblecenie, zapnes.. ak stihnes
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa me2dik »

mab: aky to dava obraz??? je to smiesny gadget za par supov tak ma to celkom zaujima, necakam od toho had kvalitu samozrejme...
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa neosk »

NASTY:
pokial sa branis a branis sa v medziach zakona, nemusis si upravovat vypoved aby ti to sedelo. Radsej sa drzim v ideali, ze ja sam viem a konam zmysluplne a zakonne. Mne ide o to, aby sa utocnici nevykrutili (hlavne ti magneticki a ak ich je viac) a hlavne nie ked len pachosa postrelim dajme tomu len do nohy a na rady advokata bude vymyslat co ho napadne, len aby nesiel pravom sediet (ale siel som sediet ja).

mab: obavam sa, ze ked si to pripnes v rychlosti len tak na kabat tak si budes sam sebe zavadzat rukami, ked budes napr. mierit

Najradsej by som mal taku kamerku so sirokouhlym zaberom a idealne laserom, nech na videu aj vidno pripadne kam obranca mieri...
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa mab »

Obrázok

za tych par drobnych je to v pohode.. len som zvedavy ako dlho to vydrzi. na tej fotke je preto datumova stena hore nohami lebo som to v aute pripol dole hlavou. potom som video musel otacat.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

neo: aj by som ti k rieseniu nieco povedal, ale radsej nepoviem, mlcat je niekedy zlato.
K tej kamere... radsej nie ako ano. kamera nezachyti co s a dialo pred tasenim a strelbou, ale az osudny okamzik a ten asi na ziadnom videu nemoze vyzerat dobre. ( cest vynimkam)

Priklad, konflikt, dvaja pachatelia s nozmi sa k tebe blizia, uste vyhrazky na nich nezaposobili a ide ti o zivot. Zaber z kamery by bol asi nejaky takyto:
Rozstrasena kamera kuka na bliziaceho sa pachatela co ma asi nieco v ruke .. double alfa, druhy vystrel nasleduje po prvom behom okamihu a podla zaznamu ide ocividne na krk/hlavu (v strese si to odpalil skor ako si opetovne plne zrovnal mieridla )... kamera sa hybe (ustupujes stranou).. kamera vidi druheho utocnika ktory sa trosku zhacil a mozno aj v panike urobil mimovolny pohyb od strelca a pustil noz na zem, nasleduju 2-3 vystreli a chlap lezi na zemi.
Ako obranca behom sekundy nevyhodnotis ze od toho druheho uz bez noza uz nebezpecenstvo nehrozi, si rad ze si trafil prveho, nejako ustupil bokom, stale este zijes a stihol zamierit na druheho utocnika a strielas... ved ide o zivot. Na ruky sa mu uz nepozeras, si rad ze si zrovnal mieridla na jeho siluetu.

No a sudca si pozrie zabery z kamery a mozno dospeje k inemu zaveru... a bolo ti to treba?
Naposledy upravil/-a cubitko v 15 Jan 2013, 20:15, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Som sa skutočne pozrel na dátum, či nie je prvý apríl :lol: Keď ťa už niekto prepadne, tak aj tak to pravdepodobne bude 5 x súdený recidivista, každému bude jasné ako sa to prihodilo. Plus tie prepadnutia bývajú za šera, s celou kamerkou uvidíš vieš asi čo. Máš zbraň na ktorú je asi najvyšší výber púzdier na svete a zabiješ to doplnkom, ktorý spôsobí, že kdekoľvek budeš chcieť dať spraviť púzdro, tak im kameru budeš musieť poslať, ak vôbec budú ochotní sa tým zapodievať, pretože väčšina výrobcov púzdier má pár modelov od Streamlightu, Surefiru, Insightu a prípadne Glocku.

mab: celkom fajn za tú cenu, no v kritickej situácii alebo situácii ktorá eskaluje do kritickej by som asi na kameru ktorú treba vytiahnuť a zapnúť asi nemyslel a na ostatné postačí aj mobil s nahrávaním videa.

Cubitko: keby sa už situácia stala tak ako hovoríš, tak asi by som ten videozáznam neodovzdal, že áno? :)
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2883
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa telra »

mna celkom zaujala ta tachyonka na sutaze nech si robim pekne videa na dlhe vecere :D len ta cen :-/ nepoznate niekto nejake viac lowcost verziu? :D
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa neosk »

Zoidberg37 napísal:Som sa skutočne pozrel na dátum, či nie je prvý apríl :lol: Keď ťa už niekto prepadne, tak aj tak to pravdepodobne bude 5 x súdený recidivista, každému bude jasné ako sa to prihodilo. Plus tie prepadnutia bývajú za šera, s celou kamerkou uvidíš vieš asi čo. Máš zbraň na ktorú je asi najvyšší výber púzdier na svete a zabiješ to doplnkom, ktorý spôsobí, že kdekoľvek budeš chcieť dať spraviť púzdro, tak im kameru budeš musieť poslať, ak vôbec budú ochotní sa tým zapodievať, pretože väčšina výrobcov púzdier má pár modelov od Streamlightu, Surefiru, Insightu a prípadne Glocku.

mab: celkom fajn za tú cenu, no v kritickej situácii alebo situácii ktorá eskaluje do kritickej by som asi na kameru ktorú treba vytiahnuť a zapnúť asi nemyslel a na ostatné postačí aj mobil s nahrávaním videa.

Cubitko: keby sa už situácia stala tak ako hovoríš, tak asi by som ten videozáznam neodovzdal, že áno? :)
nuz neviem ci sa prepady konaju len na 1. aprila :lol:
Co ak to nebude 5x sudeny recidivista? Co ak to bude napriklad skrachovany zdevastovany ex-zivnostnik s tromi hladnymi krkmi doma bez prace?

Co sa tyka sera - nebol by som si az taky isty ze uvidis 'vies asi co', preto ta otazka, ci tuto cam niekto pozna. Cudoval by si sa, co dokaze kvalitny CCD chip ;) A pri tej cene co pytaju za henten Tachyon sa snad nejedna o nejaky crap za 5 evri z ebayu. Uz go pro hero 2, co ma fakt bullcrap IP (okrem stabilizingu ;) ) vyzera "sero" dost uspokojivo - nebavime sa o tme ...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

kupis lacno kupis 2x.
Kup si countor hd a mas pokoj, albo hero 2 go pro.
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa neosk »

Rasto napísal:kupis lacno kupis 2x.
Kup si countor hd a mas pokoj, albo hero 2 go pro.
hdhero 2 uz mam
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoidberg37 napísal:Keď ťa už niekto prepadne, tak aj tak to pravdepodobne bude 5 x súdený recidivista, každému bude jasné ako sa to prihodilo.
No ja ti neviem, či to naše súdnictvo vidí takto jednoducho. Hlavne ak je na 'temnej strane' prítomný trocha šikovný advokát.
Zoidberg37 napísal:keby sa už situácia stala tak ako hovoríš, tak asi by som ten videozáznam neodovzdal, že áno? :)
Otázkou zostáva, do akej miery budeš môcť po tej 'situácii' rozhodovať, či záznam bude alebo nebude odovzdaný.


Môj skromný názor je, že taká kamera na obrannej zbrani je veľmi diskutabilná záležitosť.
To video nie je točené cez hľadáčik, takže kým si ho človek nepozrie, ani netuší, ako bude vyzerať a ako vyznejú situácie na ňom zachytené. Navyše ako už spomenul Cubitko, na kamere namontovanej na zbrani bude len veľmi selektívna časť z celého konfliktu, ktorá zachytená sama osebe bez predchádzajúcej eskalácie konfliktu vôbec nemusí vyznieť v prospech strelca.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

neosk napísal: Co ak to nebude 5x sudeny recidivista? Co ak to bude napriklad skrachovany zdevastovany ex-zivnostnik s tromi hladnymi krkmi doma bez prace?
Riešiš extrémne nepravdepodobné situácie, za tie peniaze kúpiš 2 000 nábojov, prípadne tisíc nábojov a párkrát sa zúčastníš streleckého kurzu. Budú to lepšie investované prachy než v tamtom.
neosk napísal:Co sa tyka sera - nebol by som si az taky isty ze uvidis 'vies asi co', preto ta otazka, ci tuto cam niekto pozna. Cudoval by si sa, co dokaze kvalitny CCD chip ;) A pri tej cene co pytaju za henten Tachyon sa snad nejedna o nejaky crap za 5 evri z ebayu. Uz go pro hero 2, co ma fakt bullcrap IP (okrem stabilizingu ;) ) vyzera "sero" dost uspokojivo - nebavime sa o tme ...
Digitálnej fotografii sa venujem, takže sa nebudem čudovať, čo dokáže kvalitný CCD čip. Viem ako vyzerá keď sa znásobuje digitálny šum v závislosti od zvyšujúceho sa počtu megapixelov a zmenšujúceho sa snímača, kde sú všetky pixely pri sebe tak narvané, že tento šum vplyvom tepla vzniká.
yarco napísal:
Zoidberg37 napísal:Keď ťa už niekto prepadne, tak aj tak to pravdepodobne bude 5 x súdený recidivista, každému bude jasné ako sa to prihodilo.
No ja ti neviem, či to naše súdnictvo vidí takto jednoducho. Hlavne ak je na 'temnej strane' prítomný trocha šikovný advokát.
Zločinci čo prepadávajú ľudí na ulici zväčša nemajú na to aby si zaplatili Perryho Masona :lol:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

Popravde by sa mi taka kamerka pri mojom nedavnom incidente zisla.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."