K 22 X-TRIM

Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Dnes na strelnici padlo na oltar treningu (ja+syn) takmer 200ks streliva CCI MiniMag. Nepisal by som, keby nebol maly dovod. :) Vsetko bolo super, bez zadrzky, az na prve dva zasobniky. V ramci cistenia zbrane minuly vikend, s WD40 a naslednom nakonzervovani s Balistolom som prestrekol trochu aj zasobniky a napaskovane strelivo v nom. Tyzden som zbran nosil v tomto "prekonzervovanom" stave. A dnes na strelnici, pocas prvych dvoch zasobnikov sa 4x nenatiahol kohut, hoci novy naboj bol po predoslom vystrele v komore. Stacilo teda stlacit spust v mode DA.. Ostanych cca 170 ran so "suchym" strelivom uz fungovalo plynule a bezchybne. Poucenie pre mna, neprehanat to s olejom, vytierat viac "do sucha", rozhodne zbytocne neolejovat strelivo. S "primerane" znecistenou ("kratky zabeh po cisteni") pistol funguje bezchybne. Howgh! :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

X-krát to odznelo aj na tomto fóre v rôznych témach: Žiadny olej na náboje :!: Ak ich potrebuješ primazať pre odľahčenie cyklu (typicky napríklad .22LR Standard pre mlsnú samonabíjaciu pištoľ), tak streknúť olej na handričku a pred nabíjaním náboje po nej pováľať. Úplne stačí. A hneď vystrieľať! Olej a prach sa neznášajú. Obzvlášť moderné agresívne všadeprenikajúce a všetkouvoľňujúce zázraky... :lol:
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

do prémiovej zbrane a vôbec žiadnej, sa náboje neolejujú :)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

slavmiro Neskúšaš sem tam aj bežne pištoľové strelivo do 0,07€/ks, či sa už pištoľka nezabehla ? Predsa len CCI MiniMag je z tej drahšej cenovej ponuky.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Mal som taku uvahu, ze v ramci treningu na riesenie potencionalnych technickych problemov, najma pre syna, kupim jednu modru krabicku Federalov (tie dopadli v mojom teste najhorsie) a budem mu do zasobnika medzi CCI magnumiky mixovat nahodne 1-2 po sebe iduce "problemy".
Asi to urobim, mala pomsta ;) , lebo vcera na strelnici na vzdialenosti 5-10m strielal rovnako (ne)presne ako ja, s .357MAG este lepsie ako ja. :( Dalo sa ocakavat ze to raz pride, ale ze takto skoro.. :?: Darmo, je fyzicky lepsie disponovany ako ja. Moju reputaciu som si napravil, ked sme dali terc na 25m. Z 10 ran (.22LR) trafil terc ako taky iba 3x. Ja som mal 9 zasahov, aspon v teoretickom zhluku.. :mrgreen:

To olejovanie streliva bola moja blbost a lenivost. Zabudol som zasobniky namazat prazdne a tak som ich prefukol balistolom uz napaskovane. Mea Culpa! :D
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Tak to o fyz. dispozicii je do znacnej casti mytus teda pokial netrpis nejakou chorobou ramennych klbov, slabym zrakom atd.. Skor to tipujem na synatorovu kludnejsiu mysel.
Si si isty, ze takto mazacky robit zavady mlademu neskusenemu strelcovi je dobry napad? Myslim, ci vie ako bezpecne odstranovat zavadu alebo bude na strelnici mixlovat zbranou hore-dole, napravo-nalavo...Ale asi si to myslel ako zart.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Je to takmer dospely muz (17), je odo mna vyssi od 10cm hoc o 2kg lahsi. :p Svalovej hmoty ma viac (aktivny sportovec, vicemajster SK, popri tom loptovom sporte este 4x do tyzdna posilka). Kojeny bol 3 roky, ja iba 1/2. :D Prvu navstevu strelnice strielal pod mojim neustalym dohladom. Prvu 3/4 hodinu sme vylepsovali uchop a mierenu strelbu .22LR. Na zaver som mu s jeho vedomim daval jednu prazdnu nabojnicu do serie. Pochopil princip vyhadzovania, natahovania a funkciu zaveru. Podobne opoznal revolver.

Vcera uz mal vlastne stanoviste a odstrielal 100ks .22LR sam, kym ja som hned vedla trapil .357MAG. Dohoda bola na zaciatku jasna, ak mu zlyha pistol/nepadne vystrel, kontrola polohy bicieho kladiva, pokus o obtiahnutie a vystrel. Ak nepomoze, zaistit, vypustit zasobnik, stale mierit pistolou do tercoviska, polozit pistol na pult pred seba a zavolat ma. Snad bol tento postup OK. Ked sme si vymenili zbrane, .357 strielal s mojim dozorom. K drzaniu a presnosti je tam viacej co komentovat a aj bolo. Sam prebijal, k zaveru si dal prazdne nabojnice medzi ostre, zatocil bubnom (randomizoval) :) , aby sa naucil pocitat rany a aby nepanikaril ked vystrel necakane (ne)padne. Nic lepsie ma nenapadlo. Ale urcite si necham(e) poradit a na kurz sa uz chystame. :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

slavmiro napísal:aby sa naucil pocitat rany
Účel?
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Bezpecnostny, cisto teoreticky, keby napr. nepadol 5. vystrel, aby vedel ze este minimalne jeden fatalny vystrel moze z revolvera nasledovat. A nech si zvykne na revolver princip, ze dalsim natiahnutim kohuta "zlyhavku" na 99.5% "vyriesi", ak teda nebola na poslednej "rane". V .357 strelive sme nikdy ziadne zlyhanie vystrelu ani mechanicke nemali, ani to nejak nepredpokladame, ale lepsie byt pripraveny ako neskor prekvapeny. Zkratka Amosove: skola hrou. :)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Používaš CCI MiniMag a ešte mažeš? Načo? Skús ju pred streľbou úplne vytrieť aj zasobniky a daj vedieť či sa ešte sekla.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

zda sa mi,ze coskoro dojde k uzamknutiu aj tejto temy
enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

Tie Federaly su zial v poslednej dobe strasny odpad.
Moja K22 ich zvladne cca 100 a potom zacnu sekat.
Ja pouzivam teraz SB HV HP (aj ked ich zapalky su tiez nic moc).
No a minuly tyzden som vykupil Blazery v BA, takze na pol roka mam vystarane. Tam z 200 ran boli len 2 zadrzky. Na druhy pokus, sli aj tie.

PS: Este otazka, Mozno mi budete vediet poradit, ci sa mi neposkodil zapalnik. Moze zapalnik v K22 rotovat okolo osi? Kedze je hranaty, pripada mi to nelogicke. A ked naklonim zbran hlavnou dole, mal by trcat von, alebo ostat dnu? Mozno robim paniku, zbran striela v pohode, ale vsimol som si tieto veci az teraz.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Slavmiro: Máš odomňa súkromnú správu :!:
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

pozitivna skusenost z dnesnej strelby - chutia jej aj subsoniky
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

gratulujem :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"