Nákup novej sa.vz.58

Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

theplaky napísal:Jean, pises ze "v ekonomike kde je inflacia je bezne ze sa hodnota tovaru meni nahor" no v burze svoju 58micku ponukas 12/1/2018 za 850evri (!) a 11/1/2019 uz "len" za 500e ??
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=18&t=15868
- prepac, ale neprotirecis si?
Uz ked sa tu chcete bavit o ekonomike, tak uz stary Marx tomu hovoril zakladny zakon "neregulovanej spolocnosti", t,j, "Zakon ponuky a dopytu" ... :lol:
A ked je zakladny, tak je nadradeny ostatnym ... :wink:
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

TEPLAKY: Ak mas nejaky osobny blok alebo komplex skus to riesit s clovekom ktory na to ma potrebne vzdelanie.

Ak nechapes cenotvorbe tak mozno pomoze zakladna skola.

Mozno potom pochopis ze to ze uverejnis inzerat este neznamena ze to chces za kazdu cenu predat, ale ako ta uz Vecsina pozna staras sa hlavne o druhych ... HLAVNE JE ZE NA PREDAJ MUSIA BYT DVAJA. Jeden chce predat a druhy kupit a kedze kupit nechces tak neries cenu nakolko ty si iste nekupil v case ked to bolo vhodne. Ja nepredavam preto ze riesim novelu o ktorej dosledkoch mozme len polemizovat. Osobne sa tejto zbrane vzdat nechcem nakolko jej prednosti daleko prevysuju cenu vecsiny konkurencie. Ale mam proste aj dalsie hoby a nechcem si dovolit viac na co sa citim. Daleko dvolezitejsie je ale ze dopyt tvori cenu a preto ta mozem ubezpecit ze vsetko je OK.


theplaky napísal:Jean, pises ze "v ekonomike kde je inflacia je bezne ze sa hodnota tovaru meni nahor" no v burze svoju 58micku ponukas 12/1/2018 za 850evri (!) a 11/1/2019 uz "len" za 500e ??
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=18&t=15868
- prepac, ale neprotirecis si?

Maslo za 5 korun uz asi nekupim (ok) ale pamataj ze ked vstupi v platnost novela tak sa 58my za 2xx€ stanu opat realitou. Niektori to budu volat 400% inflacia a niektori 0% spekulacia.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Jean, tym ze posuvas debatu do osobnej roviny priznavas ze argumentovat vecne uz nevladzes.

Ak by bol ten TVOJ inzerat v sulade s pravidlami cenotvorby, ci Marxovymi zakonmi (ktore su ako zakladne nadradene vsetkym), tak by si potom v burze 58micku za 850€ neponukal len Ty - ale VSETCI :wink:
- clovek ktory ROK nieje schopny predat zbran po ktorej je udajne velky dopyt a mizerna ponuka ma o cenotvorbe poucovat nebude. Si spekulant (bodka).

Pre ostatnych: nenalette spekulantom, tie ceny pojdu coskoro rapidne dole.

PS:
Mozno potom pochopis ze to ze uverejnis inzerat este neznamena ze to chces za kazdu cenu predat
- toto sice nepochopim, ale kedze to vobec nevyzera ako myslienka ktoru by som si chcel dat vytetovat na chrbat tak mi to vlastne ani neva
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

len taký detail. Téma sa volá "nákup novej sa vz.58" a vy sa tu hádate o zbraniach veku 40+

Stačí si polistovať fórum pár rokov dozadu a tiež inzerciu a krásne sa dá odsledovať vývoj cien- resp. predstáv o cene.
Hodnoty ponúkaných 58čiek boli v inzerciách vyhnané hore, ale reálnu úspešnosť predaja v % radšej ani nevyjadrím :D
Je to každého osobná vec, kto chce, aby mu v inzercií svietil inzerát rok a viac, nech tam kludne uvedie cenu 800.
Kto sa potrebuje zbaviť zbrane, primerane tomu upraví cenu.
Azrael
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 4 years 11 months

Príspevok od používateľa Azrael »

Zdravim Vas. Po pozornom precitani celeho vlakna (a monhych dalsich tykajucich sa Sa VZ.58) mi z toho celeho vyplynulo ze je asi uz nemozne dostat sa k zbrani ktora bola po nastreleni zakonzervovana a ulozena a nebola pouzivana. V najblizsej dobe by som si chcel totiz jednu kosu zaobstarat a tak sa pre istotu opytam.

Existuje este nejaka sanca dostat sa k povodnej vojenskej ulozenke ktora nebola pouzivana (alebo len uplne minimalne) a zodpoveda stavu novej zbrane ?

Co sa tyka ceny tak by som si bol kludne ochotny priplatit alebo poskytnut proviziu za sprostredkovanie. Tak isto je jedno kde v ramci Slovenska by bolo treba ist a ci by to bola sklopka alebo padlo. Primarne by som chcel klasicku hlaven. Dakujem za kazdu radu.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

http://www.sa58.cz/products/sa-v-58-spo ... 62x39-390/
Na tieto zbrane sa nebudu vztahovat planovane ustanovenia o prerabanych vojenskych zbraniach, kedze je to od vyroby samonabijacie pusky.
Azrael
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 4 years 11 months

Príspevok od používateľa Azrael »

1. Je mi jasne ze vyroba novej zbrane asi nieco stojí a nebude za cenu vojenskych nadzasob ale nieje uz predsalen cena 980€ trochu nad hranicou kde je clovek ochotny ist ked chce kupit vz.58 ? (Viem ze som pisal ze som ochotny si priplatit ale zas nechcel by som dat dvojnasobok beznej ceny) V tejto cenovej hladine sa uz nachadza dost dlasich zaujimavych zbrani.

2. Mate niekto skusenost s tym "sporterom" ktory linkol Mrblue ? Hladal som tu na fore nejaku zmienku o tom ale neuspesne. Zaujima ma spolahlivost, presnost a podobne ( keďže (ako pise vyrobca) je to nova zbran a boli na jej vyrobu pouzite najmodernejsie technologie tak by som cakal aj zlepsienie vlastnosti oproti povodnej vz.58)

3.Mr blue mozes konkretizovat o aku planovanu upravu zakona by malo ist ? Rad by som sa na to blizsie pozrel.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Su tu cele vlakna o protizbranovej smernici EU a novele zakona o zbraniach. V skratke, prerabky zo samocinnych budu zakazane a bude ich mozne drzat len na vynimku. Je tam toho viacej, a ake bude konecne znenie zakona este nieje jasne. Ale ak chces 58mu, tak tych par stoviek naviac nehra pri cene streliva moc velku ulohu. A nebudes musiet riesit vynimku po novele.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "