Ako sa k Vám správa okolie keď zistia ...

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

V témach o zbraniach sa často citujú zákony tak sa to dá aplikovať aj na tému ako sa k vám bude správať štát keď počas prúseru zistí...

Predpis č. 321/2002 Z. z.Zákon o ozbrojených silách Slovenskej republiky
§ 10
Mobilizácia ozbrojených síl
1) Mobilizácia ozbrojených síl je

c) poskytnutie vecných prostriedkov a ubytovania právnickými osobami, fyzickými osobami oprávnenými na podnikanie a fyzickými osobami,

d) plnenie pracovnej povinnosti fyzickými osobami.

Ústavný zákon 227/2002 Z.z.
(o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu)
Čl. 4
Výnimočný stav
(4) V čase výnimočného stavu možno v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas podľa závažnosti
ohrozenia obmedziť základné práva a slobody a uložiť povinnosti na postihnutom alebo na
bezprostredne ohrozenom území, a to najviac v tomto rozsahu:
a) obmedziť nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia núteným pobytom v obydlí alebo evakuáciou na
určené miesto,
b) uložiť pracovnú povinnosť ....
c) obmedziť výkon vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam na rozmiestnenie vojakov...
d) obmedziť výkon vlastníckeho práva k hnuteľným veciam odovzdaním zbraní a streliva do povinnej
úschovy ozbrojených zborov,
e) zakázať vjazd motorových vozidiel alebo obmedziť ich používanie na súkromné účely a na
podnikanie,
a mnoho iného...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Kua chlapi, to sa fakt neviete ovládať?

Traja či koľkí moderátori vás x-krát vyzývali, aby ste sa držali témy, ktorá znie "Ako sa k Vám správa okolie keď zistia ...".

Myslite prosím aj na to, ako bohovsky sa bude s odstupom času ľuďom na tomto fóre orientovať a hľadať informácie, keď všetky možné veci vrátane chovu kôz a výnimočného stavu veselo ládujeme do takejto témy.

Dobre si pokecať na tému SHTF a vymeniť si užitočné informácie (čo je dúfam primárny účel) si môžeme aj v témach, ktoré už existujú a sú na podobnú debatu oveľa vhodnejšie.




P.S. Pre tých, ktorí to ešte nevedia alebo zabudli - v tejto archaickej verzii fóra bohužiaľ nejde presúvať príspevky do už existujúcich tém. Preto nie je možné túto debatu jednoducho rozdeliť na 2-3 logické vlákna a šupnúť ich do patričných tém, kam patria. I'm sorry.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

electron:
Neboj, nestratil ani nezabudol :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Preto tu netreba moc trvať na škatulkovaní, a nechať volnejší priebeh debate. Hlavne keď je debata priatelská a dej sa pohybuje vo WTSF téme.
Vôbec tu netreba z toho robiť silou mocou vzorový katalóg či prehladnú príručku.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Kapo napísal:Preto tu netreba
Prečo?
Kapo napísal:Vôbec tu netreba z toho robiť silou mocou vzorový katalóg či prehladnú príručku.
Pripomína ti súčasná podoba WF vzorový katalóg či príručku?


Sorry, ja zase nerozumiem, prečo treba silou mocou napriek viacerým upozorneniam pokračovať v tej priateľskej debate v nesprávnom vlákne, keď preniesť ju do vhodnejšej témy by nebol žiadny problém.
Príde mi to také detinské :?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Prečo? Pre toto:
yarco napísal: P.S. Pre tých, ktorí to ešte nevedia alebo zabudli - v tejto archaickej verzii fóra bohužiaľ nejde presúvať príspevky do už existujúcich tém. Preto nie je možné túto debatu jednoducho rozdeliť na 2-3 logické vlákna a šupnúť ich do patričných tém, kam patria. I'm sorry.
Chápem snahu o udržanie poriadku.
Ale tí, čo ich zaujíma táto téma, sa tu vyznajú. A to, že je to pre určité orgány a návštevníkov, ktorý sem chodia akurát monitorovať neprehladné, mi vôbec nevadí. Vadí mi ale, keď sa do rozbehnutej debaty stále dakto strká, aj keď ho vôbec nezaujíma, a na mierne OT reaguje úplným a zbytočnejším OT.

A tak miesto dalších 10 strán s témou, ktorú zaujíma značné množstvo fóra, vznikne jedna strana, čo nezaujíma nikoho...

Konec hlásenia.
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

No to by stačilo, podajte si ruky, poprípade brežnevovskú pusu, a teraz nas5.
Ostal som prekvapený keď mi včera svokor zahlásil, jak to všetko ide do kopru, a treba nakúpiť zásoby fazule a ryže. A že treba navŕtať na záhrade studňu. Tak som mu spomenul pár vecí na čo netreba zabudnúť, čo dokúpiť, a aby kúpil aj elektrocentrálu... A tváril som sa maximálne nevinne :twisted:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

nespytal sa ta: "to si ty venet?"

:)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

K: Venet?
V: Kapo?
8)

Tak mne čoskoro pribudne k hospodárstvu taká malá vidiecka pevnosť. Dvor obkolesený domom a kamenným múrom, vlastná studňa aj vodovod samospádom. Okolo pár domov vhodných k osídleniu.
Asi aj vozidlo s dvoma konskými silami s pohonom na biomasu, vlastná liaheň na klobásky a aj chov volských očí.

A okolie sa už nečuduje a ani nepýta.
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

Aris, toto sa mi stalo pred pár rokmi. Že Kapo?
Ale ja som sa pýtal prvý. Mal som tušáka.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"