Kúpa veci z USA a clo

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ludia na to postovne neustale zabudaju, predsa len to je nelogicke platit dph i postovneho ci poistenia! Ale musime si ako na vsetko zvyknut, lebo nic s tym nespravime :-(

Na druhej strane sa mohli pomylit a treba im to obuchat o hlavu, ci neprevzat zasielku, nech sa krutia ako hady za svoje preslapy.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Rasto napísal:... predsa len to je nelogicke platit dph i postovneho ci poistenia! ...
naopak , je to velmi logicke. Naklady na obstaranie (doprava, instalacia atd) vstupuju do celkovej hodnoty investicneho majetku. Tak je to aj v uctovnictve
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Celé colné konanie je len jedno veľké výpaľníctvo. Najviac ma štve clo+DPH z poštovného a tiež, že DPH sa platí z už precleného tovaru, teda aj z cla samotného (apoň to tak bolo pred pár rokmi), teda do jedného vrecka štátu platíš clo a z toho cla potom do druhého vrecka DPH.
A to nehovorím o tom, že ja ako obyčajná fyzická osoba som sa ani k colným tlačivám nedostal, o nejakom poradenstve pri vyplňovaní nemohla byť ani reč. Proste tu máš debilný občan, zaplať clo a DPH, ale zisti si sám ako to máš urobiť.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

keby sa neplatilo clo a DPH z dopravy, kupil by si na ebay vyradeny raketoplan za 1$ a postovne by bolo 10.000.000$ a zaplatil by si DPH 0,20$
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

To je napad, kolotoc kupim :-)[/img]
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

chcem z júesej dotiahnúť montáž na FALa : http://www.dsarms.com/SA58-FAL-Extreme- ... info/620A/
ebay.sk je ochotný urobiť asistovaný nákup, len vraj riskujem že mi to slovenský colník nepustí do republiky. Nemá niekto odkaz na stránky s colným sadzobníkom kde by sa našla informácia či je na montáž nejaké obmedzenie ?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

nepovedali ti to len pausalne, lebo je to na zbran a zbrane su zle? montaz nie je ani sprostredkovane sucast zbrane a nevidim dovod, aby ti to zastavili. hlavne by som sa vysral na cely asistovany nakup a objednal si to v tichosti po vlastnej osi a nemutil vodu.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Colnik ti moze fukat praskovy cukor do venceka :-)
Nie je to hlavna cast zbrane a preto je volne predajna, teda ak ti ju bude ochotny poslat predajca mimo statov.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Pre asistovaný nákup som sa rozhodol lebo výrobca nereaguje na maily a pri registrácii adresy doručenia nejde zadať nič iba US. Paradoxne vo FAQ majú odpoveď že overseas zasielajú ak obj. nepresiahne 100usd, ale neviem či som to dobre porozumel a overseas nie je pre nich iba us štát, trebárz hawaj... jo a k súčasti zbrane, tá montáž je v podstate náhrada za pôvodný dustcover, takže by to nejaký us antiteror byrokrat za časť zbrane považovať mohol.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Overseas je mimo USA. Mainland je kontinentálna USA. Hawaii, Alaska, atď, nie je overseas ani mainland.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

no tak mi došiel mail od ebay.sk že to nezrealizujú, vraj by mali problémy s nejakým orgánom :cry: musím hľadať inde, výrobca robí mŕtveho chrobáka, tunajší dovozca optiky tiež a čínsky fake nechcem.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

preco to nedas do kosika a neobjednas a nepockas co sa stane?
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

R: ITAR specifikuje ovela nevinnejsie suciastky ako velmi nebezpecne a podliehajuce licencovanemu vyvozu. Si vezmi kolko ludi by si vedel ubit takou botkou zasobnika...

Ale prvotnou pricinou vzniku tychto zakonov je OSN a jej premudra Small arms treaty.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Luke: ešte raz som prešiel registračný formulár a medzi US štátmi sa nachádza aj možnosť international, takže dík za nakopnutie, doteraz som to prehliadal. Objednám a uvidím.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Neviem ako to naformulovať...ale viem poradiť s doplnkami a takýmito serepatičkami, takže ak, dajte mi linky ja Vám dám vedieť . Do PM.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"