Kúpa zbrane z Nemecka

ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 13 years

Kúpa zbrane z Nemecka

Príspevok od používateľa ivo_PN »

Zdravím.
V lete sa chystám do Nemcka a už minulý rok som tam pokukoval po pekných a hlavne lacných revolveroch a pištoliach Colt.
Ceny coltových "hadov" sa pohybujú cca do 800 eur, čo je podľa mňa dobrá cena hlavne ak je zjavné, že niektoré zbrane neboli prakticky vôbec strieľané. Takisto tam mávajú pekné P08, P38, S&W 686ky,rôzne target špecíály a iné chuťovky za atraktívny peniaz.

Chcel by som sa spýtať, najlepšie niekoho kto už má skúsenosti s kúpou zbrane z DE, aký je postup.
Viem toľko, že sa treba dohodnúť s predajcom aby vybavil potrebné papierovačky v DE a treba mať človeka so zbrojnou licenciou, ktorý vybaví dovozové povolenie.
Neviem ale, koľko môžem rátať na poplatky, či si tú konkrétnu zbraň musím prevziať a doviezť sám, alebo to riešia obchodníci medzi sebou.
Neviem vôbec aký je postup...

To najdôležitejšie,
Je nejaký rozdiel pri kúpe používanej a novej zbrane? (Myslím administratívny - byrokratický) Pokiaľ mám dobré informácie z CR je jednoduchšie a lacnejšie doviezť novú zbraň. Platí to aj pre nemecko?

Ďakujem všetkým za odpovede, ospravedlňujem sa ak som založil duplicitnú tému.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

.........staci preluskat forum ........ je toho tu viac hladaj prispevky od niku : tango

http://webforum.sk/viewtopic.php?t=4167
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa ivo_PN »

nomed,
prečítal som si tú tému celkom pozorne. Mám určité výhrady a to, že nechať si poslať zbraň z nemecka vydraženú v aukcii určite možné je- buď poisteným balíkom alebo kuriérom. Len neviem aké papierovačky to obnáša. Koniec koncov za tri roky, čo je tá téma stará, sa mohlo aj niečo zmeniť. Všetky príspevky sú viac menej špekulácie... Žiadna reálna skúsenosť. Ale ďakujem ti aj tak.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

mas PM
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

uff sme sa nepochopili ten link bol len 1-vy co som našiel ... na fóre sú aj novšie príspevky ohľadom tejto témy ... preto som písal nik od ktoré ho más hľadať príspevky písal celkom zrozumiteľný návod aj z príslušnými EU tlačivami .... dúfam ze djuri ti to napísal jednoduchšie
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"