Krajná níudza, nutná obrana, nosenie nožov a spol.-názor

dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Lonewolf64: Dík za príspevok. Chcel by som sa spýtať na tú NO v tvojom prípade - použil si strelnú zbraň? Akým spôsobom? Do akého štádia trestného konania si sa dostal? Keďže hovoríš, že to bolo postúpené na priestupkové konanie, predpokladám, že k usmrteniu ani k zraneniu útočníka nedošlo. Aj tak by bola užitočná informácia o okolnostiach tvojej NO. Mal si zadržanú zbraň a ak áno, ako dlho?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ma tato tema zmysel?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Navrhujem presunúť do " zaujímavé videá" a prečistit :)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

suhlasim s gewehrovym navrhom, neviem preco zosmiesnovat lonewolfove videa presunom do sekcie kuriozity...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Sekcia zaujímavé videá nie sú len kuriozity.

Presunúť príspevok do už existujúcej témy sa v tejto archaickej verzii fóra nedá.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

4Panzer: nie su, ale tie uvodzovky v petersonovom prispevku vo mne ten zosmiesnujuci podton evokovali. ale je celkom mozne, ze jeho vyssia forma humoru je mimo mojho chapania :wink: ...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Ja som uvodzovkami nič nemyslel. Bol to seriózny návrh kam by video patrilo. Už som k téme a jej tvorcovi povedal dosť. Len zadymil a teraz to spracováva...
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Skúsme neriešiť dĺžku praxe lonewolfa, nakoľko to nemá význam. Podstatné je len to, čo postol a či je poskytnutá informácia korektná alebo nie je. Nerozumiem tiež, prečo by sa mala téma niekam presúvať.

Fascinácia dĺžkou právnej praxe je na Slovensku široko zažitá, ale dĺžka praxe nevypovedá vždy o kvalite. Stretol som už veľmi šikovných mladých právnikov ako aj právnikov, ktorí by mohli právničiť aj 100 rokov a neboli by k ničomu.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

dantes napísal:Skúsme neriešiť dĺžku praxe lonewolfa, nakoľko to nemá význam. Podstatné je len to, čo postol...
Vyznam to ma, su to prave dve veci, ktore od seba nejdu oddelit, pretoze su uzko previazane, prax totiz znamena skusenosti, skusenosti su to, co dava slovam cloveka vahu. A skusenost je vec neprenosna, neda sa nacitat. Ano, da sa stretnut cloveka, ktory ma prax a vie hovno, ale neda sta stretnut clovek, ktory prax nema a je fakt dobry. Skusenosti su podmienka nutna, nie vsak postacujucak tomu, aby bol clovek odbornik. Jednou z tych ostatnych je napriklad aj schopnost sebareflexie, ze ano.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

čo hovorí google.sk:

http://www.akrys.sk/index2.html

(členovia- lonewolf...)

Rébus je rozlúštený, vitaj na fóre maličký :P
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

to čo chýba našemu súdnictvu je určitá vypočitateľnosť rozhodnutí. Ako píšeš. Rozošleš X žaläb na X súdov a výsledky môžu byť diametrálne odlišné. Mám s tým svoje osobné skúsenosti (nie v súvislosti so zbraňou). Celý čas sú dôkazy na Tvojej strane a bác..posledné pojednávanie a čumíš jak puk jak ť a odsúdili. Preto budem robiť dierky do terča a tešiť sa z toho a z konfliktu radšej utečiem. Dnes v správach bolo že chytili nejakého cigána čo zabil chlapa v jeho dome. Keby ten chlap mal zbraň a odstrelil by ho (vo vlastnom dome!!!) stavíte sa žeby mal z toho opletačky a možno by šiel do basy že zastrelil nevinného chudáka? toť môj postoj ku všetkým a všetkému. Sám mám arzenál zbraní a viem s nimi narábať ale vystreliť po niekom...radšej nie
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

tak sa radsej nechas zabit vo vlastnom dome? ci som to zle pochopil?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tak potom snad nemas zborjak sk. A a sk. B. Lebo by to bolo takmer nelogicke a este aj viac riskantne pre okolie a teba sameho.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

neviem, ale zamysli sa nad tým. Potom pripadá jedna možnosť ale neviem či som dosť chladnokrvný. Od...ať ho, zbehnúť do kuchyne, vziať kudlu a dať mu ju do ruky (prípadne sa s ňou pichnúť) Chcel som len poukázať nato že u nás nieje chránený ten kto sa bráni, napríklad vo svojom dome ale darebák čo Ťa ohrozuje. To by si videl na súde. Ty máš na rozhodnutie sekundu ale sudca bude "kumírovať" tri roky či si mohol, nemohol, musel, nemusel. O tom to je, tento môj príspevok. Niežeby som neuniesom na duši smtť nejakého debila čo ma šiel vykradnúť ale tie následky. Aj Valka vraj zabili náhodne pri vykrádačke mal aj zbraň, chudák a je tam
Zamknuté

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"