Kovové terče - výroba

Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

U kovovych tercoch su dvolezite dva udaje:
1. Tvrdost materialu :!:
2. Hrubka materialu :!:

Ozaj od noveho roka ideme predavat polotovary a jednoduche a lacne zavesne terce.
Tak aby sme zredukovali naklady na minimum a tym ponukli mesie ceny. :!: :!: :!:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Adrian napísal:Ked sme pri tych kovovych tercoch. Pouzivate nejake kovove terce na malorazku ...?
Kamarát mi ako protislužbičku spichol terč "kráčajúci" - podľa fotky z dajakého emerického webu... z voľajakej konštrukčnej ocele hrúbky necelých 6mm. Priemer terčíkov je asi 6cm, a celkom pekne to funguje, je to dobrá zábava. Vzhľadom na moje poloslepé oči a roztrasené ruky som strieľal asi na 20-25m. Na druhej fotke je vidieť, čo s tou oceľou spravili pomedené HV Federal Champion 36gr s dutinkou, strieľané z "winchestrovky" Norinco :shock:
Prílohy
walking target.jpg
walking target-detail.jpg
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Dne som v práci z buchal ďalší môj treningový terč, už len ho musím ísť vyskúšať :)
Obrázok
Sory slabšie osvetlenie
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Igrlik napísal:
Adrian napísal:Ked sme pri tych kovovych tercoch. Pouzivate nejake kovove terce na malorazku ...?
Kamarát mi ako protislužbičku spichol terč "kráčajúci" - podľa fotky z dajakého emerického webu... z voľajakej konštrukčnej ocele hrúbky necelých 6mm. Priemer terčíkov je asi 6cm, a celkom pekne to funguje, je to dobrá zábava. Vzhľadom na moje poloslepé oči a roztrasené ruky som strieľal asi na 20-25m. Na druhej fotke je vidieť, čo s tou oceľou spravili pomedené HV Federal Champion 36gr s dutinkou, strieľané z "winchestrovky" Norinco :shock:

Presne toto idem teraz od noveho roku vyrabat tiez.
Pre 22- ky je to super vecicka.
Zmena materialu ti vyriesi tvoj problem. :wink:
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

daredevil napísal:Dne som v práci z buchal ďalší môj treningový terč, už len ho musím ísť vyskúšať :)
Obrázok
Sory slabšie osvetlenie
Dnes som bol otestovať gongy, sú zo 4mm ocelového plechu asi je dosť kvalitný žiadne výrazné poškodenie, len ak bol trafený okraj tak trocha prehnuté ale v telese inak žiadne preliačiny, strielané z 10m 9mm MFS
Obrázok
Obrázok
Obrázok
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

nie je to hardox ale je to hlavne sadarmo :)
Naposledy upravil/-a inspiring_austin v 03 Nov 2014, 16:05, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Vyzerajú ako LP platne :) , z čoho to máš?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Opotrebovane kladky z valcovacej linky na plech.
Používateľov profilový obrázok
Jano XDM9
prispievateľ
Príspevky: 136
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa Jano XDM9 »

Ak by mal niekto záujem viem vyrobiť závesné gongy, alebo padajúce gongy na stojanoch, rôzneho priemeru, materiál 450 hardox, tvrdosť 450 brinelov, hrúbka 10mm. Závesné oká su prichytené ocelovými šróbami priemru 10 alebo 12mm, lepšie držia ako zvar, ktorý pri vybráciach može časom pukať.
Kontakt cez SS

Pripájam video z testu: http://youtu.be/Lk5Bkss3X4A
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

Tak som dnes zložil svoj prvý kovový terč...
je to klasika 300mm kotúč (materiál hardox 450, o hrúbke 9mm) na stojane, ktorý som vymyslel sám, po pár neúspešných prototypoch ktoré bolo treba zapichávať do zeme...
prosím nehodnotiť estetiku, celé to ešte povrchovo upravím, skúste skritizovať...

DSC03859 (1).jpg
DSC03860 (1).jpg
DSC03861 (1).jpg
DSC03862 (1).jpg
DSC03863 (1).jpg
ak by niekto chcel mám nejaké zvyšné kotúče aj popper 560mm výška s priemerom hlavy 200mm materiál hardox 450, 9mm, info SS...
Naposledy upravil/-a regnak v 09 Okt 2014, 12:22, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

hmm, nie zle, ako to znasa strelbu, nepada to?
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

zatiaľ sa do toho strieľalo len 22kou a búchal som do platne kladivom :D teda test na 9mm, TT33 a 45ku sa odohrá v piatok alebo v nedeľu, pridám foto alebo možno aj video...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Predné 2 nohy sú na tú dlhú tyč prichytené v konkrétnom jednom bode alebo sa dajú posúvať? Kvôli tomu, že či sa dá upravovať sklon terča a tým pádom či sa dá použiť aj na nie rovnom podklade.

ad obr. 2 - matice by som dal skôr zo zadnej strany tých dvoch nožičiek. Takto ich máš tesne pod gongom, stačí pár zásahov (ktoré naisto prídu) a už ich možno nepovolíš.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

nohy sú uchytené na strednej nohe :wink: v jednom bode, ale sú zrezané do proti smeru pohybu tak, že je ich možné bez problémov zatlačiť do zeme, trávy, štrku bez vyvinutia väčšej námahy vlastnou váhou...
čo sa týka matíc, s tým počítam, že pri mojej amatérskej roztrasenej ruke ich určite trafím :), teda tie sa už povoľovať nebudú a ak predsa niekedy, tak ich odbrúsim... ale je to super postreh :shock: , skúsim to vymyslieť tak aby upevnenie nôh bolo v zákryte s terčom zo strelcovej strany, tým by som mohol aplikovať aj zložitejší mechanizmus aretácie nôh... vďaka :)

pri výrobe tohto terča som bral do úvahy len moje potreby, res. podmienky strelnice kde chodím strieľať...
chcel som stojan:
- ktorý bude spratný (vojde sa mi do kufra bez toho aby som sklápal sedadlo),
- ktorý bude bez údržbový,
- na inštaláciu ktorého nebudem musieť nosiť na strelnicu montážny kufrík,
- rozložím a zložím ho aj jednou rukou,
- ktorý nebudem musieť naprávať, resp. dvíhať po pár ranách,
- na ktorý upevním ľubovoľný kovový tvar bez náradia a dostatočne pevne aby odolal streľbe...

všetko je to ale len amatérčina to priznávam, nemám žiadne skúsenosti s výrobou terčov - stojanov na ne...

vo farbe
DSC03864.JPG
Naposledy upravil/-a regnak v 11 Okt 2014, 20:54, upravené celkom 1 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Paci sa mi ta Tvoja filozofia(bezudrzbove, beznastrojove atd.) Take maju veci byt.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."