Sabatti Tactical

inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

x
Naposledy upravil/-a inspiring_aryabhata v 14 Máj 2014, 12:11, upravené celkom 1 krát.
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

pre info : lúčik aj celý ten spodný diel je oplastovaný hliník


ešte jeden link http://www.sabatti.sk/sabatti.pdf
millos
prispievateľ
Príspevky: 400
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa millos »

Ako píše Kall, súdruhovia z Talianska sa mohli pochlapiť aj s dlhšími hlavňami.
millos
prispievateľ
Príspevky: 400
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa millos »

Martin456: Takže chlapi dnes som bol pozrieť u vás na predajni...škoda, bola tam iba jedna slečna na pulte, veľmi príjemná, ochotná, len bohužiaľ o zbraniach veľa neprezradila. Myslel som, že vám dorazili aj viaceré pušky s hrubšími rúrami...ale bol tam iba ten spomínaný custom. Cenu si nepamätám, myslím okolo 1300e, dúfam že netrepem, to som len narýchlo prebehol očami, opravte ma prosím ak je to ináč...viac som chcel pozrieť sa na tú flintu zblízka.
Zdôrazňujem, že hovorím iba svoj názor, aby sa tu nikto do mňa nenavážal...Na môj vkus trošku nadcenená ak to porovnám približne s T3 Varmint.
Hneď ma trochu ma zarazil pohyb záveru, má to dosť veľkú vôľu pri prebíjaní, som zvyknutý na Remington, ten je tiež pomerne voľný ale Sabatti mi plávalo v ruke. Nešlo mi to veľmi plynule pri rýchlejšom prebití. Musel som si dať trochu záležať, aby som to ťahal v rovine...samozrejme, bolo to nové, nerozbehané a mazanie to ešte nepoznalo.
Pažba na zbrani bola dosť neforemná, nevedel som jej prísť na chuť, neviem to nazvať, ale ani športová, ani poľovná...samozrejme, na tieto účely nie je určená. Chcelo by to staviteľnú lícnicu...a dvojnožku.
Puška by asi aj uvítala trošku dlhšiu hlaveň, bola tam myslím 610mm, a na ústí 22mm. Nejaký centimeter by neuškodilo naviac,aj keď to bolo v 308w.
Čo ma veľmi prekvapilo na zbrani, to bola spúšť. Niekto má rád dlhší chod, niekto bodové spúšte...ale táto mi sakra "sadla". Krátky jemný,ľahučký chod... tak toto sa južanom vydarilo. Ak je takto nastavená od výroby, tak klobúk dole. Absolútne žiadna námietka. Perfektné.
Plynulosť chodu a hlučnosť poistky so zreteľom na športový účel tejto zbrane som neriešil, je to zanedbateľné.
Mrzí ma, že som nevyskúšal zásobník...to snáď nabudúce, ak tam zavítam, alebo necháme pár slov majiteľovi.
Škoda, že nedorazili aj iné pušky v triede tactical, tie vyzerajú zaujímavo.
Ak by som si mal objetívne vybrať medzi touto zbraňou a Tikkou T3 varmint, asi by som volil Tikku. Asi ma tá pažba až moc odradila.
Ale aby som sem nepísal viac negatívneho, možno túto zbraň majiteľ predstaví na súťaži, tak jej budem držať palce aby nás prekvapila výborným rozptylom a nech sa táto značka dobre vo Zvolene predáva. :wink:
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

Je dost na skodu , ze nemame nove modely , kde je vola zaveru vyriesena ovela tesnejsie... Mal by podla slov majitela byt aj kultivovanejsi chod.. Ta spust je taka od tovarenskeho nastsvenia. Ale ta lamino pazba je fakt dost nevhodna...da sa ale doobjednat aj tactical...hlavne robia aj dlhsie. 27 mm ustie a dlzka tusim 700mm ja stale cakam na vhodnejsiu financnu situaciu aby som si mohol dovolit tactical v 6,5 x 47 lapua.
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

Naposledy upravil/-a inspiring_aryabhata v 15 Máj 2014, 13:15, upravené celkom 2 krát.
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa gereta »

Pekna manikura :D , ale nejaky popis by sa zisiel...
vzdialenost, strelivo, kolko je tam ran...???
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

standardne 100m 5 ran .
.264 scenar 139 gr
70mmOAL
37gr norma 203-B
federal GM smal rifle
z bipodu
Naposledy upravil/-a inspiring_aryabhata v 15 Máj 2014, 13:17, upravené celkom 1 krát.
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

Ahoj !
Sabatti tactical s 6,5x47 Lapua + 20MOA lišta made in italy oceľova + oceľove krúžky no name made in italy ale veľmi kvalitne vyrobene + (dočasne nakoľko som nič iné poruke nemal) konus pro m 30 8,5-32x50 + konus kopia harrisky s klbom - celková hmotnosť 7,4 kg.

Ústie ma priemer 27mm

dlážka hlavne 650mm

stúpanie som meral 10x a ak som neurobil chybu tak je to 1:8"
(postup bol vyterák do drážky na jednu otočku potom značka + ryska pri rukoväti, pokračoval som v pretláčaní, označil po úplnej otočke a zmeral som to, tento postup som opakoval 10x )

spust je príjemná cca 400g odpor je nastaviteľný.

zásobník je na 3 náboje OAL nebol problém zásobník podá aj 73mm OAL je vylisovaný z tvrdého plechu podavač je oceľový.

pažba je veľmi pevná, masívna, nepruži, netočí sa, lícnica je nastaviteľná, k pažbe je predlžovak cca 1cm

out of the box : po rozbalení krabice mate k dispozícii zelený kufor s logom sabatti

vo vnútri je vyplnený penou vyrezanou do zvaru zbrane. (poteší)

záver má v kufri svoje miesto, v kufri je tiež vyberateľná vložka na opriku.

strelnica :
laboroval som 139gr scenar + Norma 203-B v 4 navážkach po 5 nábojov

pred streľbou bola zbraň vyčistená a rovnakým spôsobom bola čistená aj po odstrieľaní položky, aby som zabezpečil čo najlepšie podmienky pre test a tiež trochu začať s brake in ...

najlepšie sa osvedčila 37gr navážka a 70mm OAL čiže (70,5 bol na drážke)

výsledok bol : 5 rán na 100m center to center 11mm vertikálne nejaké 4mm horizontálne .

teším sa na kilo. :) vidíme sa
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa podes »

Ahoj, daj nejakú cenu pre obyčajného smrteľníka ale v cal. .308W. V cene je aj to púzdro?
millos
prispievateľ
Príspevky: 400
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa millos »

To puzdro stojí okolo 40-50e. Aleš ti ho môže doniesť 30.mája, treba udať dóžku, kamarátovi jedno nesie...
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

millos : Podes sa pyta ze ci je v cene pusky aj ten plastovy kufor , odpoved je Ano , v cene pusky je aj kufor
inspiring_aryabhata

Príspevok od používateľa inspiring_aryabhata »

Naposledy upravil/-a inspiring_aryabhata v 16 Máj 2014, 13:00, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Asi bude treba aktualizovat linky na fotky.

... tento obsah momentalne nie je k dispozicii.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"