Mastenie nabojnic

inspiring_austin

Mastenie nabojnic

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

skusali ste niekto rozpusteny lanolin v alkohole namiesto komercnych mastididiel? Rad by som vyskusal ale mam obavy z degradacie toho tuku.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Abakan som rad, ze si mastis, ale mi ostatni mazeme ;-)
Na bullet swaging i puskove nabojnice pouzivam kombinaciu lanolin, ricinovy olej 80/20 a to vsetko rozpustim v min 96% alkohole (cim cistejsi tym lepsi, lebo tuk sa viaze na vodu) v pomere 1/8.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Z kade to prosim Ta beres? Lekaren? Labor. chemikalie?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Naposledy som vykupil lekaren :-)
Nechceli mi to predat ,ze to maju na miesanie masticiek pre zakaznikov, ale podarilo sa a mam tak do konca zivota :lol:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Dik za radu, ja im ukazem ten moj pasovy opar a mozno aj podaruju :lol:
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Mně se podařilo v lékárně vymámit víc než půl kelímku lanolínu. Pro jejich potřeby měl prošlou dobu použitelnosti, jen pan lékárník trval na tom, že na kelímek musí napsat POUZE PRO TECHNICKÉ ÚČELY a dal mi ho zadarmo.
Na kalibraci nábojnic používám roztok v technickém lihu a funguje to velmi dobře.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Prave diskutujem s jednou firmou a maju prijemne ceny ale hacik je v tom, ze chcu zatial silou mocou predat 50kg :lol: :roll:
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

U mazání nábojnic při přebíjení jsou 2 možnosti.
U pistolových čímkoliv třeba WD atd a celkem nic se nestane.
U puškových se dá používat mazivo k tomu určené od světových výrobců, nebo samodomo výrobky.
U těch druhých to skončí v okamžiku, kdy se hilzna kousne v matrici a většinou pokusy o její vytažení končí destrukcí matrice, pak se koupí originál mazivo, nová matrice a na světe je další poučenej přebíječ.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

vyjadrenei z brenntag:
"Lanolin vieme ponuknut len vo farmaceutickej kvalite.
Najmensie balenie je 50 kg v cene 17,70 Eur/kg bez DPH, EXW Pezinok.
Dodacia doba su 2 - 3 tyzdne od datumu Vasej objednavky.
Kvalita je nasledovna:
V pripade Ricinoveho oleja je minimalny odber 100 kg (balenie 25 kg kanister)
v cene 7,50 Eur/kg bez DPH, EXW Pezinok. Dodacia doba je takisto 2 - 3 tyzdne
od datumu Vasej objednavky. "
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Abakan co riesis 50kg balenie, ktore by nemilnul ani tvoj pravnuk.
Tu si kup 200g online k tomu napr 200ml ricinoveho oleja a mas na polstorocie vystarane.
http://www.ekokoza.sk/sk/Vyroba-mydiel- ... directed=1

http://www.ekokoza.sk/sk/Vyroba-mydiel- ... aram=ricin
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

tak vies, ked som ten "mastic" :wink:
glocker
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa glocker »

Zdravím, začínam s prebíjaním a mazanie som ešte moc neriešil. Mažete nábojnice stále pred prebíjaním? Nestačí ako mazadlo používať klasický olej na mazanie zbraní napr. ballistol?

Kúsok sa bojím že keď nábojnice nejako zle namažem môže to spôsobiť lepenie strelného prachu v prachovači. Ako riešite toto?
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

oleje ne, jsou na to přípravky originální, case lube mají v popisu.Mastí uschnou a nevzlínají pak doprachu.
Pokud chceš experimentovat tak zkus něco s lanolinem.
glocker
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa glocker »

Oki tak som si objednal origo mazanie a uvidím ako to bude..
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Mozna by tenhle prispevek byl vhodnejsi ve vlakne o Pragolube 1300, ale dam ho radeji sem.
Pragolube 1300 slouzi k lubrikaci mosaznych povrchu. Tudiz je zejmena vhodny na lubrikaci mosaznych nabojnic. Jak moc je lubrikace ucinna jsem vcera vyzkousel.
Prebijim .223 rem. Matrice mam Forster. Celoformatovaci bez vymennych bushingu s expanderem a usazovaci s mikrometrem.
Normalne mazu nabojnice roztokem Lanolinu a lihu. Vcera jsem zkusil, jestli lubrikace Pragolubem 1300 bude stacit. Stacila.
Nejprve jsem z celoformatovaci matrice vysrouboval celou jehlu s expanderem. To pro pripad, ze kdyby se hned prvni nabojnice v matrici zadrela, tak abych ji mohl z matrice z vrchu tyckou vyklepnout.
Pak jsem do matrice poslal prvni "suchou" nabojnici. Sla tam dobre a ven sla taky dobre. Tak jsem zkusil jeste 3 nabojnice a vsechny sly dobre tam i zpet.
Nasrouboval jsem zpet jehlu s expanderem a doformatoval jsem krcky prvnich 4 nabojinic. Pak jsem uz formatoval zbylych 56 nabojnic .223 rem. osetrenych pouze Pragolubem 1300.
Formatovani probehlo bez chyby. Sila potrebna na formatovani byla potreba o malilinko vetsi, ale zadne drama.
Takze zaver je prozatim takovy, ze samotna lubrikace nabojnic Pragolubem 1300 je dostatecna.
Pro pistolove nabojnice je to bez debat. Ale i tak radeji budu nabojnice .223 rem mazat Lanolinem. Clovek nikdy nevi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"