Krajná núdza a automobil

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Krajná núdza a automobil

Príspevok od používateľa arminius »

Minule som šiel na aute .
Prekročil som rýchlosť , vcelku statočne .... :oops:
Po zastavení hliadkou mi dopravák chcel ukázať fotečku .
Vravím , že zbytočne , nakoľko som si vedomý priestupku .
Jedným dychom som ale dodal , že konám v krajnej núdzi - zdravotné problémy ( podrobnosti nie sú dôležité ).
Dopravák všetko akceptoval a vyrúbil mi pokutu " iba " 50 € namiesto tých " len " 130 € ... :twisted:

Takže otázka :

Nemala by mi byť v podstate tá pokuta odpustená ( alebo ako to nazvať ) ...???


P.S.:
Ale musím chlapca pochváliť , nakoľko bol veľmi účastný , ochotný ... aj sa popýtal , či je všetko OK....ba dokonca mi vodu ponúkol .. :wink:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

- Ak si zaplatil blok. Pokutu uz s tym nic nespravis.
- V tomto pripade to policajt neriesil ako KN ale nizsiu sazbu dal lebo prihliadol na okolnosti, povahu a nasledky priestupku.
- KN sa pri prekroceni rychlosti dokazuje tazko. Musel by si mat v aute rodiacu zenu, cloveka s infarktom, tepnovym krvacanim, alebo podobny zivot ohrozujuci stav. V kazdom pripade organ presetrujuci priestupok bude skumat ci sa vec nedala riesit inac napr. Zavolanim sanitky.
K tejto otazke je aj vyklad, resp. nalez najvyssieho, alebo ustavneho sudu ale teraz ti to nenajdem.
Urcite nestaci na KN pri prekroceni rychlosti uviest, ze ti bolo nevolno (alebo spolujazdcovi), alebo tvrdit, ze ides do nemocnice so strhnutym nechtom...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Pokial okolnosti vylucovali protipravnost konania,pokuta nemala byt ulozena. Ak policajt pokutu ulozil,asi nepovazoval okolnosti za dostatocne,aby bola protipravnost vylucena. Akurat ich vzal ako polahcujucu okolnost a udelil miernejsiu sankciu. Ak si si bol isty ze ta krajna nudza donutila porusit zakon,pokutu si nemal uhradit a mal si trvat na konani pred priestupkovym komisarom.

Pozeram ze erebos ma uz predbehol. :-)
K tej rychlosti,snad aj prichadzajuca nevolnost a ponahlanie sa pre inzulin by mohla prejst...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ja som zažil situáciu, kedy chlapík po zastavení jeho zbesilej jazdy vyletel z auta jak kukláč a hneď za autom strhol galoty a fúkol takú hlučnú črevnú wapku- že nebol dôvod niečo riešiť :D

Padli sme smiechom do kolien, plakali o život a ľutovali toho neboráka.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

:lol: :lol: :lol: to nevymyslis,to je život :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

MRBLUE napísal:Pokial okolnosti vylucovali protipravnost konania,pokuta nemala byt ulozena. Ak policajt pokutu ulozil,asi nepovazoval okolnosti za dostatocne,aby bola protipravnost vylucena. Akurat ich vzal ako polahcujucu okolnost a udelil miernejsiu sankciu. Ak si si bol isty ze ta krajna nudza donutila porusit zakon,pokutu si nemal uhradit a mal si trvat na konani pred priestupkovym komisarom.

Pozeram ze erebos ma uz predbehol. :-)
K tej rychlosti,snad aj prichadzajuca nevolnost a ponahlanie sa pre inzulin by mohla prejst...
Veď práve ten inzák bol dôvod .
Aj som dumal nad odmietnutím , ale bol taký hic , že sa mi veľmi do debaty nechcelo ....
A cukor pôsobil a pôsobil .
Tak som radšej cvakol tú pokutu a šmýkal ta het ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"