Akceptovateľná cena za semi Vz58 9mm Luger

v akej cene by bol pre vas vz58 v 9luger zaujimavy?

max do 200e za holu zbran (zbran a zakladne pazbenie)
9
10%
max do 300e za holu zbran (zbran a zakladne pazbenie)
26
30%
max do 400e za holu zbran (zbran a zakladne pazbenie)
18
21%
aj nad 400e za holu zbran (zbran a zakladne pazbenie)
12
14%
nechcem, mam uz povodnu 58 a staci mi
12
14%
nechcem, mam inu PDW/karabinu/konverziu na pistolove strelivo
3
3%
nechcem, nepotrebujem tento druh zbrane
7
8%
 
Celkom hlasov: 87

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Duros: my dvaja sa nepozname, v zivote sme sa nevideli. To ci mam alebo nemam dobre vztahy s jednou z firiem je irelevantne.
Ziadnu polievocku si tu neprihrievam, nic nepredavam , ani z toho nic nemam. Tak mi laskavo neprisivaj co nie je moje.

Zalozit tuto temu mi napadlo po tom co som videl obdobny prieskum na UK59 a dostaval som otazky na cenu vyrobkov z Kolarmsu na ktore som nevedel odpovedat.

To ze ty povazujes prieskumy trhu za zbytocne je tvoj problem, mozno si skvely jadrovy fyzik alebo mikrobiolog, neviem. Rozhodne vsak vidim, ze o marketingu sa mas co ucit. Ja sa obchodom zivim vyse 15 rokov, za tu dobu som zobchodoval projekty za desiatky milionov eur a ver mi, ze nazor zakaznika na to, kolko je ochotny za produkt zaplatit je velmi dolezita informacia. Temu som nezalozil na to aby som nejaku formu pretlacal, ak si pozorne precitas moje prispevky, nic take som nenapisal.

Je to uplne nestranny prieskum ocakavani trhu, nieco so si dotycne firmy mozno urobili, podla mojich informacii skor nie.. vysledok ankety je tu dostupny kazdemu uplne bez rozdielu a kazdy si z neho moze vziat co chce. Ak si myslis, ze pre firmy nie je podstatny udaj o tom, kolko je priemerny zakaznik ochotny zaplatit za produkt v danej kategorii, nepustaj sa do podnikania, usetris si tazke chvile.

Takze ma laskavo neobvinuj zo zaujatosti, a ak nemas co k teme povedat, radsej nehovor nic.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

A k čomu je tento druh zbrane? 8)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nezavisle od zaujatosti ci naklonnosti a vynimaje vsetkeho hore popisaneho.
Stale sa tu rozprava o 58 na luger.
Malokto si vsak uvedomije, ze sa nejedna o 58, ale o uplne inu novu zbran.
Ano ma telo z 58, pazbenie taktiez, ale je to novovyrobena zbran od podlahy.
Trosku podrobnejsie z vyroby:
Nakup 58 ako polotovaru,
vyroba komlet noveho zaveru,
nova hlaven,
nove duralove predpazbie,
nova zasobnikova sachta,
Ciernenie, eloxovanie, nitridovanie, praskovanie ...
Tlakovky a na zaver uboha marza, aby cena ostala v akej takej predajnej hladine.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Rasto ale ked Romanova anketa dopadne ze chceme flintu za 200 tak to obaja mozu zabalit a zaniest do srotu to co vyrobili lebo roman vie roman ti povie! desiatky miolionov a markenting je to co tu rozhodne.

Na co je 9luger flinta ? no lacne strielanie, a slabsi psatny raz, to znamena na sutaze v puske do 100m uplne na paradu, niektore strelnice nemaju balistiku na vz43 naboj, moznost strielat na krytych strelniciach atd atd.


Roman, nepoznam ta , ani ty mna v tom mas pravdu, tvoje prispevky citam, preto reagujem .
No a prieskum trhu robis v zbranovom priemysle ano ? bol si poziadany jednou, alebou druhou firmou on ? alebo tu vlastne pracujes len vo volnom case ? Na co je takyto prieskum ak jeho vysledok je uplne k hovnu a kazdy kto luger pusku chce si ju uz za tieto prachy kupi, za ktore sa predava a jedna sa prakticky o najlacnejsiu a najdostupnejsiu 9 luger flintu na EU trhu ?
Naposledy upravil/-a duros v 26 Sep 2013, 06:40, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Kapo napísal:A k čomu je tento druh zbrane? 8)
no predsa dle vkusu kazdeho soudruha , nie ? :D

mne osobne je napriklad nanic, mam dve 58my a mam aj pristup na strelnicu kde s nimi mozem praskat. Ak chcem nieco na lugre co sa drzi ako dlha, mam Glocka v Roni konverzii.

Chapem to vsak tak, ze su aj ludia, co by chceli mat "58mu" nech je akokolvek zmenena , ale ich lokalna strelnica nie je schvalena na naboj vz.43 a tak su odkazani na lugrovu verziu. To mi pride ako najrozumnjsi argument.

Kazdy si vsak nakup zbrane zdovodnuje po svojom, ved to poznas , nie ? :) vzdy je dovod preco nutne potrebujes novu hracku :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

duros napísal: Roman, nepoznam ta , ani ty mna v tom mas pravdu, tvoje prispevky citam, preto reagujem .
No a prieskum trhu robis v zbranovom priemysle ano ? bol si poziadany jednou, alebou druhou firmou on ? alebo tu vlastne pracujes len vo volnom case ? Na co je takyto prieskum ak jeho vysledok je uplne k hovnu a kazdy kto luger pusku chce si ju uz za tieto prachy kupi, za ktore sa predava a jedna sa prakticky o najlacnejsiu a najdostupnejsiu 9 luger flintu na EU trhu ?
Predstav si, robim to vo svojom volnom case a zo svojej zvedavosti. Nebol som poziadany nikym a nikto ma o takuto anketu nepoziadal. Ci si vysledky niekto zinterpretuje a zariadi sa podla toho, je uz ne slobodnom rozhodnuti kazdeho zainteresovaneho. Nerobim to na objednavku a vysledok je tu volne pristupny kazdemu, to je princip nestranneho primarneho vyskumu v kazdej oblasti.

Takisto ako vo volnom case robim milion inych veci. Robim ich na ukor svojho volneho casu, z vynalozenim nemalo energie a vlastnych penazi. Napriklad aj organizovanie akcie minulu sobotu kde sa niekolko tychto 58-ciek dalo vidiet na jednom mieste. Nemam z toho ziaden prospech, len dobry pocit ze som nieco urobil pre clenov LT.

Co si urobil ty ?

V minulosti bolo zopar krasnych prikladov ako sa novy produkt absolutne netrafil do ocakavani zakaznika.
Starsi si isto pamataju pocitace Sinclair ZX Spectrum.
Vyrabala ich firma Sinclair, ktoru zalozil v 70.tych rokoch isty pan Clive Sinclair.
Po uspesnom ZX81 uviedol tusim v r1982 model ZX Spectrum, ktory bol absolutnou trhovou bombou. Predaval sa ako teple rozky, napriek tomu ze mal niekolko konstrukcnych nedostatkov.
V roku 1984 firma uviedla na trh model Sinclair QL , ktory bol sice lepsi , ale bol prilis drahy v porovnani s predchadzajucimi modelmi. Zakaznici boli skratka nastaveni na cenu modelu Spectrum.
Stalo sa to co sa stat muselo, firma Sinclair zbankrotovala a kupil ju Amstrad/Schneider (ktory neskor zbankrotoval tiez :) )

Trh s pocitacmi je globalny, vz58 na 9luger vsak asi vzhladom na legislativu ostane prisne lokalna zalezitost, SK a mozno CZ. Nas trh je zdeformovany dvoma faktormi:
1 cenove ocakavania zakaznikov su nastavene cenou povodnej 58-my
2 trh je natolko maly , ze aj drobny externy vplyv posunie ekonomicku kalkulaciu takehoto projektu dost vyraznym sposobom
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4841
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

duros napísal:Karabina v lugry do 1000 Eur je uplne v pohode bez akej koľvek debaty
Aha. Dokonca bez akejkoľvek debaty.
No hlavne že ty v tom máš jasno, trh sa už podľa teba zariadi :roll:

duros napísal:obaja výrobcovia stanovili svoju najnižšiu možnú cenu pre udržateľnosť a rentabilitu projektov
Túto informáciu ak sa môžem skromne opýtať máš odkiaľ?

duros napísal:kazdy kto luger pusku chce si ju uz za tieto prachy kupi, za ktore sa predava
Obe tie pušky sú už na trhu so stanovenou maloobchodnou cenou?


Neviem, čo je v pozadí a prečo si sa do témy tak energicky vložil, ale menej je niekedy viac.
Či už slov alebo emócií...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Duros ma blizko k jednej i druhej strane bodka
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Nechapem, co riesite. Predtym ako sa zacne nieco vyrabat, treba vediet ci, a za kolko je to predajne, a ci sa to oplati robit.

Podla mna by bola zaujimava alternativa s nakomorovanim 7.62x25
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

samozrejme zaujimave a kto si to kupi, ked mozno ani ty nie?
Treba sa drzat mainstreamu, vsetko je uskutocnitelne, ale si to zakaznik musi i zaplatit.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Fuego, ked chces tokareva, tak si kup vz.26 za 100€. Robit 58čku v tokarevovi nema pri cene daneho kalibru vyznam, kedze 7.62x39 je dokonca lacnejsia.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

Aj ja chcem 58 v TT kalibri. A nie Sa 26, je to velky rozdiel v ergonomii.
najma by tam mohla by teoreticky nizsia cena (skratenie povodnej hlavne, vyuzitie hlavni z Sa 24/26, ine hlavne kalibru 7,62, aj ked by to mozno bolo bez chromu v komore, ostal by len v hlavni)
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

vyuzitie kalibra?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Co som urobil JA ? Nic extra neprisiel som sem honit svoje ego aby som vypisoval co vsetko som ja.

Z toho mála spomeniem projekt AR15 na náboj vzor 43. Tam som pochopil , že to neni o tom čo by sa mi páčilo ale o tom , že všetko stojí prachy, tak isto som velmi blízko projektu AR15 v kalibry 6,5 grendel, kde zladiť plynový systém bolo celkom zaujimave nehovoriac o ďaľších detailoch nezanedbateľných , ktoré bolo treba vyriešiť. Chlapci možno ste robili marketing aj neviem na čo , ale ani jeden ste sa tu nepokúsili o to čo ja a ludia v mojom blizkom okolí nedotiahli ste ani jednu vašu myšlienku zbrane aspoň do fazy toho , že by sa to dalo videť niekde , takže ak sa pytate čo som ja spravil? odpovedam nič čo by bolo trhákom, pretože pri tom som pochopil , že to neni o tom čo by som si ja prial, ale o tom kde ma pustí cena všetkých tých riešení problémov o ktorých ani len nemáte šajnu.

Takže skúste si postaviť len flintu z existujúcich dostupných dielov a potom si tu popíšeme o ankete za koľko by sa nám to páčilo.

Ak ste takí mudri a marketingoví a neviem akí dajte mi sem jednu 9mm krabinu, ktorá sa na slovensku dá kúpiť za peniaze o ktorých je táto anketa.

Dajte mi sem link na tú zbraň kde si ju možem teraz isť kúpiť za povedzme aj 650 EUR...

Sledujete forum strelectví cz ??? koľko stránok sa napísalo v téme 9mmluger karabina ako dlho sa tam píše a aky produkt z toho vzišiel ? .. žiaden !!!!!

Nezmyselnost tejto ankety vidím v tom , že tu nemáme x predajcov a kžadý ponúka a neskutočne zarába na 9mm karabinach , ale nemáme tu nikoho kto by niečo také robil , a ak sa niekto na to podujme tak je dopredu jasné , že na tom nezbohatne ak cielová skupina by mali byť ludia z webfora, nezbohatne na tom ani keby cielova skupina mali byť všetci športoví strelci na SK.

PRe každéh výrobcu toto bude beh na velmi dlhú trať a dlho v tom bude mať svoje peniaze a verte , že sa mu stále viac oplatí vrtať diery do hlavne starej kosy za účelom znehodnotienia ako vyvíjať novú zbraň aj keď na báze už existujúcej.

Marketingoví experti, ja Vám len pripomeniem , že to sice ako 58ma vyzerá, ale neni to 58ma verte mi, že za tým je kopec hodín práce , riešenia vam ani len nezdajúcich sa problemov. Nemáte ani len najmenšiu šajnu o tom čo takato podla Vás 58ma zožere času a peňazí...

Preto tá moja zaujatosť voči tejto odveci ankete....

Opýtajte sa tu ludí alebo na strelctví , cz za kolko kúpili svoje krabiny v kalibry 9mmLuger a Veru ten litrik to bude ešte veľmi optimistická suma !!!

Každý moj oponent tu sem pože dať link na svoj projekt, svoju samonabíjaciu flintuna ktorej len menil kaliber a doriešil to sám , nech sa páči páni mate slovo ..
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

1. klon HK MP5

http://www.waffen-centrale.de/HSG-94-Kal-9mm-Luger

1749 EUR na SK ju nekúpim

2. Proarms ... nič stále čakam s minimalne s litríkom v kešeni nachystaný vyplatiť ho aspoň za funkčný upper

3.VAR ... netuším ale posledná cena čo som mal bola niekde okolo 2000 EUR

4. Oberland Arms ... stále nič ale pod 2000 to nebude

A to sa posraté AR15tky kde norinco začína na 20tis CZK v 223rem

Jediná flinta ktorá sa dá teraz kúpiť je Beretta Cx4 storm ale to je skor hračkárska platová haraburda na pištolové zásobníky a tu máme super cenu 1300 EUR.

Možem pokračovať ďalej ale význam to nebude mať

Ozaj ešte ten marlin ... no to by som flintou ale ani nenazýval, o jednej viem ale tu si dotyčný nakomplet prerobil ...

a potom tu máme ešte ten bazmeg čo sa predáva v ČR


Just Right Carbines - Made in USA 24tis CZK .... haraburda...
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "