ZP sk. A OR PZ Žiar nad Hronom

friendly_ganguly

ZP sk. A OR PZ Žiar nad Hronom

Príspevok od používateľa friendly_ganguly »

Zdravím páni, takže pred chvíľou som sa vrátil z OR PZ ZH kde som si chcel podať žiadosť o vydanie zbrojného preukazu sk. A, príslušníčky, ktoré majú na starosti zbrojné preukazy mi povedali, že Á-čko by mi dali jedine, keby som bol živnostník a nepomohlo ani to, že pracujem v SBS-ke a pred rokom som bol aj fyzicky napadnutý nebezpečnými osobami (pri tomto útoku som utrpel tržné poranenie na záhlavý, čo si vyžiadalo pár stehov) tieto osoby sa však doposiaľ nepodarilo usvedčiť z dôvodu nedostatku svedkov a dôkazov, samozrejme som o tomto napadnutí mal aj spisový materiál z OO PZ, ale aj tak to nepomohlo, nechcel som sa tam s nimi hádať lebo to nemá význam, takže nakoniec som si dal žiadosť o vydanie zbrojného preukazu sk. B
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

ppu66 napísal:lebo to nemá význam
Výborne. Predviedol si na Obvodnom ukážkovo nekompetentný prístup akým sa nemá žiadať o Áčko. A pritom si stačilo prečítať čo tu už bolo o tom popísané v príslušnej téme.
Gratulujem k Béčku.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

si aj inde v živote tak submisívny? Mal si im povedať, že máš drsňácky nick na webfore...

prepáč, ale tvoj príspevok svedčí o tvojej (asi) neschopnosti a neznalosti problematiky. Súhlasím s PifPafovou kritikou
friendly_ganguly

Príspevok od používateľa friendly_ganguly »

v problematike sa vyznám, ja nie som typ čo sa rád háda s policajtmi, ja som vďačný aj za to B-čko, sú krajiny, kde sú civilistom strelné zbrane zakázané, keď sa chce hrať niekto na hrdinu a hrať pred príslušníkmi PZ SR machra, prosím, na druhej strane chápem aj PZ SR, dnes by chcel mať zbraň každý, ale len málokto ovláda bezpečnostné pravidlá ktoré streľba obnáša, v dnešnej dobe Á-čko automaticky nedostane ani každý vojak či policajt
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

prepáč, ale trošku preháňaš s tvojími tvrdeniami. Najmä v závere poslednej vety.
Neviem ako dlho čítaš fórum? Ak by si prelúskal niektoré témy, našiel by si užitočné rady, ktoré by ti ukázali smer a spôsob. Dokonca by si zistil who is who na tomto fore
friendly_ganguly

Príspevok od používateľa friendly_ganguly »

príspevok som sem dal aby aj ostatní vedeli ako je to s Á-čkom v ZH okrese, na toto fórum zavítam vždy keď sa potrebujem niečo dozvedieť o strelných zbraniach a strelive+legislatíve, tímto sa chcem poďakovať autorom tohto fóra aj prispievateľom za užitočné informácie, a čo sa týka mojich tvrdení, ja nepreháňam, ruku na srdce koľkí z vás čo majú Á-čko poctivo trénujú a študujú balistické vlastnosti rozličných kalibrov a ich účinok pri použití v zastavanej oblasti, toto som mal na mysli :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

nosenie zbrane a úspešné vyriešenie prípadnej situácie si vyžaduje nielen študovanie účinku rôznych kalibrov.

V prvom rade musí mať držiteľ zbrane chladnú hlavu a právne vedomie. Právne vedomie zvýrazňujem hlavne tebe, lebo si na okrese ukázal , že ho ešte musíš nadobudnúť. Neukazuj okolo seba, že existujú takí a takí držitelia. Ty zodpovedáš za seba a voči orgánom ideš tiež len sám za seba.

Neber to v zlom, že ťa tu cepujem- ALE tvoj príspevok navodil dojem, že si vôbec nečítal tému o získavaní ZP sk.A
friendly_ganguly

Príspevok od používateľa friendly_ganguly »

súhlasím s prvou vetou, a zákon o nutnej obrane a krajnej núdzi ovládam, tak isto ako aj iné zákony potrebné pre výkon služby, neboj, inak by som nemohol robiť v SBS :wink: a ja to Á-čko zase nejak extra nechcem, síce by sa mi zišlo, lebo sú služby, keď som v chránenom objekte sám ďaleko niekde na konci sveta ale to tu rozoberať nejdem, my máme svoju vlastnú zásahovku a môžme požiadať o pomoc policajný zbor alebo vojenskú políciu, keď treba, na PZ SR sa môže samozrejme obrátiť každý občan tejto krajiny, myslím si, že číslo tiesňovej linky 158, 159 alebo 112 je všetkým dobre známe, a pokiaľ je to možné nechať situáciu vyriešiť profesionálom ktorí sú na to cvičení a školení, a pripomínam, aby si vedel, ja viem že sa proti tomu dá odvolať na kraj a pod. ale zase nechcel som tam keď som tam bol len druhýkrát robiť machra a nejak sa tam vyťahovať, chcem tam mať dobré vzťahy, s policajtmi je na škodu byť pohádaný, koniec koncov všetko budem vybavovať na okrese, a ZP sa dá vždy rozšíriť, pani mi ponúkala k tomu B-čku hneď aj C-čko ale sbs-ka kde pracujem nie je ideálna...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

nejdem ťa už chytať za slovíčka. Môj pohľad zhrniem takto: na okrese si ukázal, že tvoj rešpekt z policajtov je natoľko silný, že si pristúpil na ich podmienky, ktoré si oni diktujú podľa svojich predstáv a ne podľa zákona.
Už to druhý krát zopakujem. Napr. v okrese DS PPZ zrušilo rozkaz R OR PZ , ktorý dával okresnému riaditeľovi právomoc schvaľovať , kto dostane sk.A. Tam v kľude ignorovali postavenie správneho orgánu.
Ja nejdem spochybňovať postavenie kolegov na iných okresoch, poukazujem iba na mylné chápanie výkladu zákona policajtmi, ktorí trpia predpojatosťou voči novým držiteľom ZP. Stále má správny orgán možnosť na skúške zistiť pripravenosť a vedomostnú úroveň žiadateľa, rovnako tak objektívne informácie , ktoré spracuje OO PZ alebo NAKA môže napomôcť k rozhodovaniu správneho orgánu. Mám na mysli informácie a podklady o žiadateľovi, ktoré môžu spochybniť jeho spoľahlivosť.
friendly_ganguly

Príspevok od používateľa friendly_ganguly »

jasné, pochopil som, veru dobre si to napísal, a rešpekt predsa musí byť :wink: aj keď z mojej strany je to skôr uznanie za nedocenenú prácu, teraz myslím zásahovky na OO a PMJ resp. PPÚ ktorí denne vyrážajú na všemožné hlásenia a nevedia čo ich na mieste čaká, takže v tomto u mňa hlavne vzbudzujú rešpekt
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

ppu66:
Už dvakrát si spomenul machrovanie pred PZ.
To, že odmietnem urobiť niečo, čo mi zákon neukladá a je len výmyslom daného policajta, to je machrovanie?
To, že odmietnem akceptovať postup a rozhodnutie policajta, ktoré nemá oporu v zákone, to je tiež machrovanie?
Možno je načase začať rozlišovať medzi "machrovaním" (nech už je to čokoľvek) a trvaním si na svojich právach.

Aby bolo jasno - nikto normálny nevyhľadáva konflikt na úrade ani kdekoľvek inde, lebo vie, že sa mu to môže vrátiť v najnevhodnejšiu chvíľu. Ale zase odtiaľ potiaľ, nechať si na sebe (nezákonne) orať tiež asi málokomu robí dobre.

ppu66 napísal:na PZ SR sa môže samozrejme obrátiť každý občan tejto krajiny, myslím si, že číslo tiesňovej linky 158, 159 alebo 112 je všetkým dobre známe, a pokiaľ je to možné nechať situáciu vyriešiť profesionálom ktorí sú na to cvičení a školení
Argument ako vystrihnutý z agendy "mierotvorcov". :roll:
Možno si si to zatiaľ neuvedomil, ale ľudia, čo nosia zbraň na sk. A, ju obvykle nosia kvôli situáciam, keď nebude možné volať akúkoľvek tiesňovú linku. Kvôli času, podmienkam, signálu :) a tak.
Ja osobne nepoznám nositeľa zbrane, ktorý by prípadnú NO/KN situáciu nechcel elegantne vyriešiť jediným telefonátom s následným príchodom veselej partie v zelenom či čiernom. Holt ale život nie je vždy dokonalý ani elegantný... :roll:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

ppu66 napísal:jasné, pochopil som, veru dobre si to napísal, a rešpekt predsa musí byť :wink: aj keď z mojej strany je to skôr uznanie za nedocenenú prácu, teraz myslím zásahovky na OO a PMJ resp. PPÚ ktorí denne vyrážajú na všemožné hlásenia a nevedia čo ich na mieste čaká, takže v tomto u mňa hlavne vzbudzujú rešpekt
týmto príspevkom si ma utvrdil v presvedčení, že si mladý chalan, ktorý je dosť ohúrený z uniforiem...
Používateľov profilový obrázok
Italo
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Italo »

ppu66 napísal:príspevok som sem dal aby aj ostatní vedeli ako je to s Á-čkom v ZH okrese, :
Kolega ziadal v ZH o sk.A a nedokladal ziadne potvrdenie a dostal ho.Nie je ani vojak ,policajt, cize neprehanaj.
friendly_ganguly

Príspevok od používateľa friendly_ganguly »

Yarco: rychle nohy nist ? samozrejme pokial nie si obezny clovek alebo nemas nejake zdravotne problemy... pravdepoeobnost, ze nebudes mat kam zdrhnut je mala, najlepsi sposob ako predist konfliktu je sa mu vyhnut, cize poznat poulicne prostredie, miestne bandy, rizikove miesta a pod.

Italo: tak potom tam musel mat nejake privilegium, kamaratov otec je vojak a im napr. tiez brali a-cka komu skoncila platnost a davali uz len b-cka
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

ppu: vies co, ked tak citam tvoje prispevky a tvoj pristup, hadam je aj dobre ze si na tom A-cku netrval. Pripadas mi ako mlady chalan, ktory je este "vyjukany"zo zivota a ku chalanom v uniforme vzhliada ako k polobohom. Ja osobne respektujem kazdeho dobreho policajta, ci je alebo nieje z PPU (napriklad Petersona by som chcel mat v rajone,ano Peterson je policajt ), ale neidealizuj si ich. Su to len ludia.

Co sa tyka cisiel 158,112 tak hliadka pride na miesto vzdy az za par minut a to uz mozes byt davno vystrety na marach, v niektorych situaciach sa proste utekat neda, napr. tvoja frajerka proste tak rychlo bezat nevie. Ohladne streleckych schopnosti vetsiny policajtov, k tomu len tolko - za malo penazi investovanych do vycviku a streliva, malo muziky.. a plati to aj o PPu-ckaroch. Viem o com hovorim, neraz som ich videl na streleckom vycviku v Cachticiach (obycajnych aj PPU) ... a casto cele zle.
Cislo 159 si zasluzi samostatny komentar. Mestska policia az na vynimky, je co sa tyka strelby totalna katastrofa. Ak na niekoho bude strielat mestska policia radim nekluckovat, zvysujete sancu ze vas niekto trafi (trosku prehanam ale nie moc). Viem kto vyhrava sutaze v bojovej strelbe Mestskych policii a bez skromnosti mozem povedat, ze ho strcim do vacku. ( a to su ty fakt dobry medzi MP co vedia strielat ).

Na zaver k tvojej ziadosti a k tomu, ako si sa nechal odbit pri prvom naznaku povinnych taneckov ludi z oddelenia zbrani a streliva pri ziadost o skupinu A. Osobne som formuloval ziadost pre dvoch znamych pracujucich ako SBS-skari, obidvaja dostali A,C v dvoch roznych okresoch. V zdvovodneni stacilo uviest potvrdene od zamestnavatela, ze vykonavaju nebezpecnu pracu pri ktorej prichadzaju do styku s kadejakymi vagabundami a pravidelne prichadzaju a odchazaju z prace aj v nocnych hodinach. Skupinu C dostane kazdy kto ma platny preukaz Odbornej sposobilosti a poziada on, nepotrebuje ziadne potvrdenie od firmy v ktorej pracuje, dokonca vobec nemusi pracovat ako SBS-kar.

PS: viac ako studovanie terminalnych ucinkov roznych kalibrov a typov striel je ovela dolezitejsie dat mesacne aspon 200 treningovych ran do terca, pridat nejake to susenie tasenia, zapichnutia, ukroku do strany a tasenia, dopredny kop na solar a nasledne tasenie... minimalne zo zaciatku, kym si to zautomatizujes. Chalanom z policie chyba prave tych 200+ ran do terca mesacne. Niektory to dobiehaju vo svojom volnom case a za svoje prachy, ale zdaleka nie vsetci.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"