Na Záhorí spolujazdec počas jazdy zastrelil vodiča

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
inspiring_mcclintock

Na Záhorí spolujazdec počas jazdy zastrelil vodiča

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

18.07.2008 15:30
Malacky - Policajti vyšetrujú smrť muža (24), ktorý dnes ráno zomrel po strelnom poranení na ceste medzi Pernekom a Kuchyňou (okr. Malacky).


Podľa doterajších zistení polície vodič zrejme počas jazdy zbadal srnca a svojho spolujazdca (40) poprosil, aby mu zo zadného sedadla podal guľovnicu. Chcel sa pozrieť na neho cez puškohľad. Vo chvíli, keď mu spolujazdec zbraň podával, došlo z doposiaľ nezistených príčin k výstrelu.

Mladý šofér na Fiate Doblo Multijet zomrel na mieste. Zbraň patrila spolujazdcovi, členovi Poľovníckeho združenia, ktorý ju mal v legálnej držbe. V prípade začal vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci pre usmrtenie z nedbanlivosti.

Zbraň aj auto zaistili na expertízu, po ktorých budú známe ďalšie okolnosti prípadu. Informovala o tom zástupkyňa bratislavskej policajnej hovorkyne Tatiana Kurucová.

http://www.topky.sk/cl/10/286299/Na-Zah ... lil-vodica
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Určite si nešly niečo upytliačiť.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Co za pridrbane hovado jazdi s nabitou gulovnicou na zadnom sedadle???
Dakujeme za dalsie vylepsenie imidzu polovnikov...
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Ani ma to neprekvapuje. Ja som videl podobných exotov, ktorý strieľali z idúceho auta na bažanty... :?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Ja osobne by som bol veľmi zvedavý,aké by bolo pokračovanie tejto blbosti,v prípade,ak by nedošlo k výstrelu.
Keďže sa to všetko udialo počas jazdy a spolujazdec pri podávaní zbrane musel niečo dobabrať,nakoľko došlo k výstrelu / Ak opomenieme,že zbraň sa sama nenabila a nespustila /.(':P')
Potiaľ to ešte ako tak chápem,že pri porušení všetkých bezpečnostných náležitostí došlo k tejto udalosti.
No , KU..A ,už ale teda vonkoncom mi nejde do hlavy,ako sa ten magor za volantom chcel pozrieť cez kuker na zver a to počas jazdy. Ešte by ma interesovalo,akou rýchlosťou sa v tom čase pohybovali.No ďakujem pekne,keby sa mu to náhodou podarilo.Hlaveň vystrčená cez okno,on si veselo hľadí do diali. Oproti idúce autá by mali z neho
,, ukrutnú radosť". No a keby ho náhodou niekto zachytil o hlaveň,asi by dostal pažbou dobrý preplesk po pysčisku.
Prípadne by sme sa dočítali o novom dilinovi,ktorý si zobral za vzor nemenovaného moderátora,aspoň čo sa frajeriny týka.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Cista spekulacia:
Jednoduchsi a podla mna pravdepodobnejsi scenar je ten, ze sofer nechcel na nic pozerat a ani nikoho o nic neziadal, len spolujazdec-polovnik zbadal srnca a chcel si ho z auta pozriet/strelit. Akurat pri manipulovani so zbranou sa mu "nezadarilo".
Len oni dvaja vedia, ako to bolo, a sofer uz svedcit nebude.

Pripomina mi to pripad spred cca. 10 rokov tiez z nasho okresu MA, ked polovnik pri odchode z polovacky chcel este zo stojaceho auta nieco strelit, ale v momente odpalenia mu kolega presiel popred hlaven a dostal zasah gulovnicou priamo do hlavy. (Aspon takuto verziu som pocul ja.)
No comment.
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Da sa vobec podat niekomu v aute dlha zbran tak, aby som mu mieril na hlavu? Ja teda nemam Doblo ale predpokladam, ze tam na prednych sedadlach ovela viac miesta ako v normalnom osobaku nebude. Navyse ma prekvapuje to, ze v telke ked ukazovali to auto, tak malo prestrelenu strechu, vyzeralo to tak, ze priamo nad vodicom, ako keby isla strela zospodu hore a diera tam nebola len jedna. Teda, ak si to dobre pamatam.

Edit: nasiel som ten zaber na www.joj.sk, archiv Novin, 18.7., Krimi noviny, cas 1:53
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

yarco: Podla sprav cosom zachytil bol v aute aj treti spolujazdec, ktory po vystrele utiekol z auta.
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"