USA: Streľba na premiére filmu.

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

:shock:
Toto nie je normálne. Chlapík sa na to pripravoval asi dlhšie.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

uz len tej teme dat nejaky normalny nazov, aby som sa nemusel preklikavat cez 20 tem "strelba za velkou mlakou" a dalsich 20 "strelba na slovensku".
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

lol, nerozumiem prečo ide riešiť držbu zbraní v Amerike nejaký trtko z nejakého smiešneho Slovenska :D
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa mab »

keby tam boli ozbrojeny civilisti by nebolo tolko obeti.. to plati pre kazdy masaker
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Poučenie z prípadu spočíva v tom, že ísť niekam bez zbrane je nezodpovedné voči sebe a svojim blízkym.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

"problem" by som videl v momente prekvapenia ... mali to dobre naplanovane ..kua co tym ludom "lezie" v hlavach ?!?!?!?!
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Čo tým ľuďom lezie v hlavách ?

Ja nie som psychológ ani sociológ ale sledujem každý deň v tvárach ľudí frustráciu, nenávisť k druhým, možno úspešnejším alebo šťastnejším. Len keď idem autom mestom, na každom semafore, každej autobusovej zastávke je vidieť tie davy "šťastných" slovákov, ktorí sú "nadšení" zo svojej úžasnej práce, ktorú si v detstve vysnívali a za ktorú dostanú plat s ktorým si uhradia uspokojivú životnú úroveň pre seba a svojich milovaných. Vidím tváre ľudí, ktorí sa "tešia", že ich spoluobčania si beztrestne podvodom zarábajú za deň viac ako oni majú za rok a im zobere policajt 20% ich mesačného príjmu za čo i len zlé parkovanie. Každý deň títo "spokojní" občania študujú svoju výplatnú pásku, dochádza im, koľko z ceny práce dávajú štátu a ako málo im z toho naozaj dorazí na bankový účet. Zamýšľajú sa nad "spravodlivosťou" štátu, ktorý im za ich štedré príspevky zabezpečuje bežnú spravodlivosť so sdravým sedliackym rozumom, ktorý trestá tých, ktorí ubližujú im a ich blízkym. A celá spoločnosť "kvasí" vo svojej podstate, hnev naratá a pretvára sa na podvedomý stres, ktorý len čaká na spúšťací impulz, alebo stresor. A ten sa logicky skôr alebo neskôr objaví. Či už v Hurbanove alebo Devínskej Novej Vsi. Tie drobné incidenty, keď nejaký občan "plný lásky k životu" vystrelí po susedovi zo vzduchovky alebo z plyňáka, to si radšej ani neuvedomujeme aby sme nestratili vieru v usporiadanú civilizovanú spoločnosť.
Štát to vidí rovnako ako každý trochu inteligentnejší pozorovateľ svojho okolia. Ideálne riešenie je zamestnať všetkých ľudí s adekvátnym platom, a zabezpečiť všetkým uspokojivú životnú úroveň. Keďže minister financií si nekreslí doma eurobankovky pastelkami, tak na to samozrejme nemá zdroje. Preto je jednoduchšie odzbrojiť zúrivé, deprimované a frustrované obyvateľstvo, aby sa počas čakania na zázračné ekonomické riešienie navzájom nepozabíjalo. Je to typická symtomatická liečba, nie liečba samotnej choroby, to ako by ste pacientovi trpiacemu depresiami dali sedatíva namiesto antidepresív. Síce prespí deň ale aspoň nezavadzá a netreba ho utešovať. Je to rovnako nelogické ako zobrať brániacemu sa jeho zbraň, aby zúfalý lupič nepriešiel pri prepade k úrazu. Lebo on chudiatko za to nemôže. Čo je vlastne pravda. Netvrdím, že všetkých, ale mnohých, čo sedia vo väzení k ich trestným činom častokrát dohnala zlá sociálna a finančná situácia. A štátna správa sa asi za to cíti trochu aj zodpovedná a snaží sa tieto "nevinné obete" chrániť.
Ja som realista, dokonca pesimista, ktorý cíti, že situácia nielen na Slovensku ale aj vo svete bude ešte len horšia. Keďže nie som Ježiš Kristus aby som nakŕmil zástupy hladujúcich, snažím sa aspoň ochrániť seba a svojich najbližších. Som presvedčený, že takýchto incidentov bude pribúdať a preto nosím zbraň, aby som sa ja a moji blízky nestali obeťou ventivovania frustrácie nejakého zdeprimovaného občana.
Naposledy upravil/-a Bauer v 21 Júl 2012, 14:01, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Vaquero napísal:Poučenie z prípadu spočíva v tom, že ísť niekam bez zbrane je nezodpovedné voči sebe a svojim blízkym.
Vaquero: napísal si starú známu vec, ale tak nádherným spôsobom - presne takto by som to chcel vidieť v článkoch ako vyjadrenia ZNALCA. Lenže na Slovensku sú bohužiaľ "znalci" s fermentačnými nábojmi, prípadne "znalci" ako Kleinman.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

navrhujem zaviest plosne psychotesty pre vsetkych divakov Batmana...

ale teraz vazne.. Bauer to vcelku pekne vystihol - doba je zla a ludia sa uchyluju k zufalym rieseniam, ktorych pocet bude pravdepodobne este len pribudat a pokial tie nebudu pachane sekerami, motorovymi pilami, propan-butanovymi bombami, budu sa restrikcie prejavovat predovsetkym v oblasti strelnych zbrani.

(nepovedal som nic nove, ale opakovanie je matkou mudrosti)
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa pif paf »

Bývalý študent medicíny bol oblečený v nepriestrelnej veste a mal nôž, pušku a dve ďalšie strelné zbrane. Tiež prezradil, že jeho byt je plný výbušnín, čo polícia neskôr potvrdila a momentálne pracuje na ich zneškodnení.
Pri zatknutí sa vôbec nebránil a sám seba označil za Jokera, úhlavného nepriateľa komiksového superhrdinu Batmana.
zdroj webnoviny.sk
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Bauer: Velmi ale velmi trefne si to napisal - kobuk dole , najhorsie na tom je to ze je to cele pravda
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ďakujem za pochvalu TURBIAK a Ja som.

Niekedy ľutujem, že som prestal písať do médií. Možno by som aspoň trochu prinútil ľudí sa zamyslieť a ovplyvnil verejnú mienku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"