Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Machead »

Hadam ho nebudem nosit niekde v lese. To tak. Idem tam dychat sviezi vzduch, posilnit organizmus a psychiku, nie dychat vlastny bordel. Tu paranoju nosenia ruska i tam, kde mi absolutne nehrozi kontakt s inymi ludmi absolutne nechapem. V meste, na ulici, v obchode? Jasne. Ale inak…
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Zrejme si za posledny tyzden nebol v lese napr nad Racou. To je masaker, hotove korzo. Neviem sa dockat otvorenia nakupnych centier...
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Machead »

Kedze mame vsetci v praci nariadeni home office, ako CPckar sa v BA nezdrziavam a odkial pochadzam su lesy prazdne, ba dokonca aj luky nad sidliskom :D

Keby aj, rusku dam na hubu ak vidim dakoho iduc oproti. Co presne nepochopim su ludia co ju nosia aj sami v aute, to uz vola do nebes.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

počas jazdy autom treba mať na mysli jeden fakt. Rúško nám zachytáva vydychovaný vzduch, ktorý opäť ústami vdychujeme- čo pri dlhšej jazde bude spôsobovať malátnosť a zníženú pozornosť.
Toto som doposiaľ nepočul od žiadneho kompetentného odborníka v telke na túto tému.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ku vsetkemu treba pristupovat s rozumom. Urcite nenoste ruska v lese a ked ste v prirode sami. Vtedy treba pluca predychat cistym cerstvym vzduchom. Urcite ich nenoste pri behu, bicyklovani a podobne. Treba ist mimo turistickych chodnikov a aj nad BA sa da nestretnut davy.

Theplaky : pred casom tu bola debata kde sa podeli NZ, resp. ze tam vlastne nic nebolo. Tento obchod v sekcii zdravotnicke potreby predava obsah NZ ktory tak zahadne zmizol. Davam do pozornosti hlavne chirurgicke nastroje, ktore su pri spravnom skladovani pouzitelne desiatky rokov. To vsetko sa rozkradlo, pardon sprivatizovalo...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa arminius »

Európska únia (EÚ) pri riešení situácie s novým koronavírusom nespí.

Klus tiež spomenul, že EÚ je niektorými kritizovaná za to, že sa viac venuje ekonomike ako ľuďom. „Komisia však pred týždňom zverejnila manuál, akým by sa mali členské štáty riadiť pri ochrane zdravia svojich občanov, ale aj pri kontrolách na vnútorných hraniciach Únie.

https://www.hlavnespravy.sk/klus-mozem- ... MOaaxomEIg
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3704
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

erebos napísal: ....Treba ist mimo turistickych chodnikov...
Nebol takyto pohyb pred X rokmi v lese zakazany? Ci to bol len docasny zakaz?
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

to plati pre cyklistov a jazdcov na koni - oni sa mozu v lese pohybovat len po vyznacenych trasach alebo lesnych cestach.
Pre chodcov neplatia taketo obmedzenia, okrem narodnych parkov a prirodnych rezervacii - tam aj chodec moze ist len po vyznacenej trase.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Pána moc nemusím. Podľa jeho prezentovaných výživových stravovacích návykov, by som mal byť dávno mŕtvy :lol: No v tomto videu konečne niekto napísal pravdu o ruškach, vskutku na zamyslenie :idea: :idea: .. okrem iného https://www.youtube.com/watch?feature=y ... pp=desktop
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3704
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ok, mne sa to nejako memorizovalo, ze je vseobecny zakaz chodenia mimo lesnych ciest (neviem ci konkretne turistickych). Tusim to vtedy bolo nieco spojene s poziarmi. Asi mi uz odchadza pamat. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Rusi, Rusi... tak sa kedysi dávno stalo, že kým časť občanov Sovietskeho zväzu zomierala na hladomor, Stalin (jasneee, to predsa nebol Rus, ale Gruzínec) posielal potravinovú pomoc do krajín, s ktorými mal zásadné geopolitické zámery. A potom, že história sa neopakuje... Rusko opäť raz posiela pomoc.
:twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

myslím, že vôbec neni priestor kádrovať kto a ako pomáha. Niektoré štáty -Taliansko, Španielsko sú už pred kolapsom a každá pomoc sa počíta.
Klusove vyjadrenie ma pobavilo a ostatných neriešim.
Rusi si aspoň v praxi vyskúšajú medicínske skúsenosti v boji s ochorením mimo svojho územia- čo im poskytne určite neoceniteľné skúsenosti. Ak si zoberieme ich rozlohu a počet obyvateľov- vysoká chorobnosť by ich významne poškodila.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Peterson, aké kádrovanie? Len praktická geopolitika. Ako prvý (spolu s Erebosom) som tu pindal na nečinnosť a alibizmus EÚ a na hroziace kalkulovanie, ako by sa situácia dala zneužiť proti národným štátom, resp. v prospech hlbšej integrácie a že sa zase raz bude štrngať meštekom. Nakoniec, aj to je geopolitika, len robená trocha inak. Skratky, že EÚ nič nerobí vykrikuje v tej našej verejnej, resp. mediálnej sfére najhlasnejšie kto? Nie náhodou etablované proruské hovnomety? "Čistou náhodou" sa táto téma - prevažne prostredníctvom hovnometov - nastolí práve v momente, keď Rusko ide vyslať pomoc do Talianska. Aká náhoda! Odporúčam prečítať si aspoň Mitrochina, takých "náhod" z čias ZSSR tam človek nájde viacero.
:?:
Ale OK, položme si jednoduchú otázku, čím všetkým je pomoc Ruska? Okrem toho, že je naozaj aj pomocou krajine, ktorá sa aj pre stupídnosť svojho vedenia dostala do obrovskej krízy. Je to skutočná nezištnosť a altruizmus, či zároveň aj geopolitický ťah? Veď sa zase netvárme, ako by tu tento kontext nebol a nebol veľmi, veľmi podstatný. Neviem, či talianske životy sú cennejšie než ruské a bol by som veľmi nerád, keby v tejto situácii niekto tie ruské zbytočne obetoval na oltár vlasti. Hoci napríklad v záujme zlepšenia vyjednávacej pozície pri snahe zmierniť alebo odstrániť sankcie, by nejaká obeť bola možno aj ospravedlniteľná. Aspoň z istého pohľadu, geopolitického. V každom prípade, ak hrozí, čo som napísal v predošlom poste, potom je mojim legitímnym právom to komentovať a upozorniť, že by sa história mohla opakovať. Ak v tom vidí niekto niečo protiruské, potom bohužiaľ, ja v takých kategóriách teraz neuvažujem. O čom uvažujem, je cudné mlčanie o prístupe Ruska k opatreniam proti šíreniu vírusu na jeho území. Lebo, keď sa hovorí, ktoré krajiny, čo podcenili, čo neurobili a urobiť mohli, či ako o víruse informujú alebo neinformujú, na jednu sa nejako zabúda. Práve na Rusko. Všimnite si to! Ak teda nerátame náhodné plky o tom, ako si oligarchovia nakupujú umelú pľúcnu ventiláciu, ktorá v špitáloch chýba, čo je však žáner sám o sebe...
:wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

hovnomety tak nejak strácam z radaru, nakoľko ani oni už nie sú, to čo bývali. V súčasnom svete pandémia nastavila každému zrkadlo. Vedeniu štátov, EU, medzinárodným organizáciám, NGO, cirkvi aj samotným občanom. Každý si úsudok robí po svojom. Môžem súhlasiť, že Putin z neschopnosti a tuposti svojich oponentov vyťaží maximum- na to sa môžme spoľahnúť.
Mne sa páči aj tá stránka veci, že v každej krajine ľudia v sebe štartujú potenciál- či už vo vývojovom smere, logistike, nezištnej pomoci- alebo vo výrobe. Toto bude pozitívny efekt tejto pandémie.
augustin
občasný prispievateľ
Príspevky: 78
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa augustin »

miro1 napísal:Osobne sa mi nepozdáva povinnosť zavedenia nosenia rúšok... Pretože sa spomínaju len rúška bez iných ochranných pomôcok...
Ako som zistil, tak média nesprávne informujú. Povolený je u nás aj respirátor alebo šatka.
:arrow: http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/O ... 032020.pdf
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"