RUGER LCP .380

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

To oni ti vymenili ram a este ti dali aj prasknuty :!: :shock: Super pristup :shock:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:33, upravené celkom 1 krát.
GLOBUS
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa GLOBUS »

....
Naposledy upravil/-a GLOBUS v 31 Mar 2011, 17:34, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ked v pravidelnych intervaloch zatlacas vysuvajuce sa koliky a natahujes vratne pruziny zaveru tak je to celkom v pohode buchacka :-)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Podomacky upravene FOBUS KTPND puzdro pre spolahlive vytrhavanie pistole z puzdra.

http://www.youtube.com/watch?v=7W6gvjqA16Q
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Na strelnici sa mi rozpadli dva titanove Taurusy 617tky,ale nakolko som si tu zbran oblubil,zobral som si ju znova. Takisto sa mi v rukach rozleteli dva Glocky 31 a znova som si zobral Glock. Uz sice nie v razi 357,ale 40. Ale skor koli problemom so strelivom. Taurus 617ti (357magnum)boli z prvej serie co bola k nam dovezena p.Franom. Prvy sa rozpadol asi po 150 vystreloch,teda pri prvej navsteve strelnice. Bez namietok mi ho vymenili za novy. Ten vydrzal asi tyzden a cca 500-600 ran. Na prekvapenie predajcu som si znova vzal 617tku. Ta uz potom vydrzala nejakych 5000ran za 4roky bez zavady,az dokym som ju nepredal. Prvy Glock 31 sa mi rozletel po nejakych 200-300 vystreloch a druhy tiez,ale bolo to vynou nabojou SB,ktore ako sa pri reklamacii zistilo boli vykonovo na urovni tormentacnych nabojov. Nezannevrel som ani na Glock a doteraz je jednou z mojich zbrani. To ze Ruger LCP nevydrzal moze byt koli tomu ze je to nepodareny kus,mozno preto ze este niesu vychytane muchy alebo sa v nom pouzivalo moc naslapane strelivo. Aj napriek tomu nad touto zbranou velmi rozmyslam. Samozrejme,ked si ju kupim,dam jej hned od zaciatku poriadny "zahul" na strelnici. Ked ju zoderiem a bude mi vyhovovat,vezmem si dalsiu. Sak je to v zaruke. :D
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Neodradzam ta od LCP, ale tie koliky sa vysuvaju stale viac a vratne pruziny zaveru sa unavuju velmi rychlo. Pistol potrebuje stale taky maly servis :-)
Ale za 310 € sa da aj nieco prepacit. Komfort nosenia je ale asi neporovnatelny s nicim v 9mm.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

V podobnej velkosti som mal Taurus PT22 raz 22LR,strielal som len strelivo HV ktore na spolahlivu cinnost zbrane vyrobca odporucal. Po cca 1000 vystreloch praskol zaver v prednej casti pod hlavnou,musel som to nechat zavarit v Zvaracskom ustave v Ba,lebo uz nebol v zaruke. Takze vacsia hmotnost,ovela horsie sebeobranne parametre a tiez nevidrzi vsetko. Naozaj neznicitelna je 6,35ka CZ Duo apodobne starenky,ale takisto su v slabej razi a na svoju velkost dost tazke. V podobnej velkosti a ucinnosti je akurat Kevin,ale ten keby si si v lete dal do vrecka trenkach,tak ich mas vzhladom na jeho vahu na clenkoch. :mrgreen: Tiez som pocul od niekolkych majitelov Kevina,ze tiez niesu stavane na intenzivne pouzivanie a vyrazne sa opotrebovavaju. Ak si to LCPcko kupim a budu tie problemy o ktorych sa tu pise,skusim mozno ine pruziny ktre budu z kvalitnejsieho materialu pri zachovani funkcnosti zbrane. koliky by sa dali vymenit za ine o par "stotiniek" hrubsie,pripadne so zdrsnenymi dosadovymi plochami. Pomer cena-velkost-vaha a vykon su u tejto zbrane velmi lakajuce.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

BKSL napísal:Neodradzam ta od LCP, ale tie koliky sa vysuvaju stale viac a vratne pruziny zaveru sa unavuju velmi rychlo. Pistol potrebuje stale taky maly servis :-)
Ale za 310 € sa da aj nieco prepacit. Komfort nosenia je ale asi neporovnatelny s nicim v 9mm.
:?: :?: :?:
....ušlo mi niečo? ...mám z druhej ruky STI LS9 a teraz sa presviedčam o tom , ako som si dobre vybral. Je to imidžovka v oceli a v lugri.
DOPORUČUJEM radšej CZ 50/70, je to predsa len overená zbraň a lacnejším strelivom :wink:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Lenze ratam ze sam tvoj nabity zasobnik z STI vazi viac ako cele nabite LCPcko. A cena asi tiez nebola 350euri. CZ 50 som mal zaciatkom 90tych rokov nejaky cas mal a dost som sa s nou vyblaznil. Zaujmave bolo ze pri strelbe z vrecka kabatu sa nezasekla ani pri vystreleni viacej ran za sebou. Akurat bol problem ze za necele dva roky co som ju mal som dvakrat menil udernik. Ale hlavny problem je ze mi tu radite kupit zbrane,co sa k parametrom LCP ani nepriblizuju. CZ50 ma pri menej ucinnej razi 7,65Br vahu nejakych 700g nenabita,LCP 9Br vazi 270. ...myslim ze dokial si tu zbran nevyskusam,asi sa moje simpatie k nej nezmensia. Nasiel som obrazok,kde ma zasobnik s predlzenou patku. Da sa niekde u nas alebo v Cechach zohnat? (obrazok na http://www.pearcegrip.com/images/ruger_lcp.jpg )
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

nosim denno denne vo vrecku oblekovych gati celokovove PPK s plnym zasobnikom a nahradny zasobnik v druhom vrecku. musim povedat ze tych par deka navyse oproti nejakemu mini plastaciku vobec nie je citit a pri strelbe tiez rozhodne nie su na zavadu. a to nie som ziadny macko (190/78 ) moj nazor je ze s vylahcovanim pistoliek to zase netreba hnat do extremu. pochopitelne vsetko je subjektivne.
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Ak mám zveriť zbrani život, no neunesiem pár gramov - pol kila navyše?
A keď sa serie od novoti, praská a pod, ale zlyhá Ti len raz? ...a to posledný :cry:
Pozri si dozadu ezbrane kúpil som LS9 za menej ako píšeš :wink:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

V reakcii na nosenie Taurusu 1911 .45 som sa vyjadril ze hlavnu zbran by clovek mal nosit taku,aby jej doveroval,dobre ju ovladal a mal s nou natrenovane a nezalezi ci ma 700 ci 1100gramov,lebo u chlapa to nema az taky vyznam v takomto pripade. Ale medzi take zbrane Ruger LCP,Taurus PT22,CZ Duo,CZ 50 ci W PPK podla mna nepatria a do boja by som si ich nevybral. Povazujem ich skor ako take nudzovky,ci zalozne zbrane. Mne momentalne ako plnohodnotna zbran vyhovuje Glock 34. Ak by som si zakupil LCPcko,tak len ako taku "hracku" co si supnem do vrecka treniek len tak pre istotu,ked pojdem na bicykel,zo smetami ci peso do potravin. A k tej poruchovosti LCP:to BKSL vyssie popisovane prasknutie ramu nemalo ucinok na funkcnost a zbran mu strielala. To iste bolo s Taurusom PT22 co som mal. Prasklo sice celo zaveru,ale funkcnost zbrane to nenarusilo. Prisiel som na to az pri cisteni po strelbe. Zato zlomeny udernik na CZ50 (2x v priebehu dvoc rokov) je neprijemnost velka. Prestane totiz strielat okamzite. A inak,pozeral som tie naboje ARES co s nimi BKSL strielal. Tie Aresy su dost naslapane. Napriklad v 45ACP maju pri 230gr strele ustovuku cez 280m/s oproti beznym 260 u vacsiny u nas dostupnyc nabojov. Presny udaj o 9Br som nenasiel,ale vraj je tiez natlaceny. Nemohlo to poskodenie alebo vytlcenie kolikov vznikat koli tomuto?
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Samozrejme, ze aj silnejsie navazky prachu sposobuju vacsi spatny raz co na ram vyvija este vacsi tlak cez koliky.
Moj pripad bola skor suhra viacerych zlych faktorov a zle dimenzovanie nosnych casti plast. ramu sa prejavilo.

Zle faktory:

- vratne pruziny zaveru boli uz slabe
Pri zanesenej zbrani od pusneho prachu sa stavalo ze zaver uz nedovrel naboj do komory, alebo to znatelne robil ako keby v dvoch cykloch - naraz naboja na nabeh do komory - pauza - uplne dotlacenie naboja do komory.
Pre nas pripad to ale znamena, ze pruziny plynulo preniesli na ram menej energie spatneho razu ako mali - t.j. viac energie sa prenieslo priamym narazom zaveru o hlinikovy ram, ktory kolikmi tlacil na plast.ram.

- moj relativne pevnejsi uchop zbrane ako pri kupe zbrane v zaciatkoch

- vysuvajuci sa zadny kolik - tym ze sa vysunul viac do jednej strany tak na tej strane kde bol schovany vytvoril rovnaku silu ale na mensiu plochu plastoveho ramu co zvysilo tlak na konkretne miesto a sposobilo jeho prasknutie.

- vacsie navazky prachu (hypoteza - nemal som ako omerat)

Staci sa pozriet na Keltec 9Br. a tam je pekne vidiet ze zadny kolik ma okolo seba viac materialu ramu ako LCP. V "Ruger-i" sa musia o tajomstvach strielajucich PET flasiek este vela ucit :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"