ARES 154gr 9mm luger

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

BALISTIK napísal:Na ukor mnozstva ide kvalita dole :roll:
Toto nesuvisi s mnozstvom. Mongel jednoducho koncom roka 2009 skusil ine zapalky, no a tie sa neosvedcili.
Pokial viem, s varkou z februara 2010 uz podobne problemy nikto z chalanov nemal. Osobne nemam pocit, ze by kvalita Aresackych prebijanych Lugerov isla casom nejako dolu, skor naopak. S vynimkou tej spominanej serie, samozrejme.
A kvalita streliva s IPSC faktorom nesuvisi, ci hej?

Rasto napísal:spoliehat sa na nieco na co nie je spolah NIE DAKUJEM.
To ja sa radsej spolahnem, kedze prebijanie momentalne necitim ako moj mozny konicek. Obzvlast prebijanie Lugera.

Btw. na nieco sa clovek obcas spolahnut musi, inak by sme asi doteraz pri jaskyniach pestovali/lovili potravu a vypracovavali koze :lol: :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No budes sa cudovat, ale suvisi.
Pokial pouzijes tazke gule, davas menej prachu, cim mas mensi kopanec a mozes mat problem obtiahnut hlavne nove zbrane!
A ked ma niekto spriemerovany faktor 120, tak ta min navazka mohla byt naozaj minimalna.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ja som minuly rok kupil 2500ks 147-ciek a musim povedat ze ani jedna zlihavka a ani jedna zadrzka.

S Aresackymi nabojmi som nadmieru spokojny...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Rasto:
Nebudem sa cudovat, hovorime totiz kazdy trocha o niecom inom :wink:

Ta zalezitost so 'bielymi' zapalkami suvisela s kvalitou naboja, zapalky (a tym aj naboj ako celok) boli jednoducho nespolahlive.

Ze ma naboj tazku strelu a minimalnu navazku neznamena, ze je nekvalitny. Su to skratka jeho parametre. Ze je vdaka nim nachylnejsi na vytvaranie zavad, obzvlast v niektorych zbraniach, to je logicke.
Ludia si ziadaju cajickove Lugre na trening, tak ich Mongel/Ares chrli. Pokial viem, nikde nedeklaruje ich priame urcenie na (vyssie levely) IPSC a negarantuje faktor.
(Ak nahodou ano, tak potom sa mylim a je aj toto problem kvality naboja :) )
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Yarco nebyt tych zapaliek i tak by nemali uplatnenie u sportovych strelcov vdaka pod faktorovaniu.
Je pravda, ze vacsina ludi ani nevie co vo svojich zbraniach pouziva a veselo.
Ale potom sa ti moze stat to ako par prispevkov nad , ze prides na sutaz zaplatis 70E startovne a mozes ist "domov" pretoze si v nespravny cas a nespravnom mieste prisiel na to, ze ti nikto negarantoval ani zakladny IPSC faktor.
Nepoznam nikoho, kto by trenoval s niecim inym ako sutazne striela, pretoze to musis min vyladit a hlavne natrenovat na ostro a nie prist na sutazi na to, ze ti dymia, neodpaluju zapalky, ci nabehova hrana nie je kompatibilna so strelami (osobna skusenost).
A trochu k veci tie nove zapalky, nuz smola, ktora by sa v takom velkom biznise nemala stat bez dostatocneho otestovania.
Mnou pouzivane 150gr boli postacujuce, len mali faktor 135, cize zbytocne silne :-)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Rasto napísal:...i tak by nemali uplatnenie u sportovych strelcov vdaka pod faktorovaniu...
A preco by mali mat? Ved su to len 'noname' prebijance bez blizsej specifikacie.
'Serioznejsi' (IPSC) strelec, povedzme Level2 a vyssie, hadam nekupi tisice nabojov len s udajom "154gr", aby sa potom cudoval, ako mu to vlastne lieta, dymi a kope. Taky strelec zdvihne telefon (prip. zadok :wink: ), dohodne sa s p. Mongelom a odnesie si to, co si objednal.
Ja 'serioznejsi' strelec nie som, preto veselo bucham 'sackove' Aresy. Na Leveli1 asi nikto s hradlami faktor merat nebude, a keby aj meral...

Cize este raz - reagoval som tu na povzdychy ohladne kvality Aresov.
A to tak, ze problem so zapalkami podla mna bol zrejmy problem kvality, ale nizky faktor nie. That's all.
Ostatne ani Add sa nestazoval, len konstatoval. Nemozem sa predsa stazovat na nieco, co mi nikto neslubil :wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Jasne, ze to bol len problem samotnych zapaliek, len skoda ze na to ARES neupozornil ked o tom uz po nabiti neskor vedel.

Nieco v takom zmysle ze tieto zapalky nie su 100% a moze sa objavit sem-tam nejaky zlyhac, aby s tym ludia ratali a nestrielali sutazne.

Je mi jasne, ze znovu-osadenie korektnych zapaliek by bola financne cesta do hrobu, ale upozornenie mohli dat a nebola by zbytocna antireklama. Mne osobne to bolo jedno, ale tiez som musel skumat v com je problem. Ked sa to ale stane na sutazi, tak to nepotesi.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Musim uznat mate pravdu,boli tam blbe zapalky.Mal som tiez tie chromove,par krat mi ich normalne odpalilo s divnym zvukom,take divne plesknutie.Ked som nasiel nabojnicu zapalka bola prerazena a očmudena :roll: Pokial financie dovolia na sutaze pouzivam nove naboje :wink: Snazim sa dosiahnut aspon takto 100%spolahlivost,ale ani na novy sa nemozem vzdy spolahnut :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"