9mm P.A.K. neni Umarex ako Umarex

Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Registered for: 15 years 11 months

9mm P.A.K. neni Umarex ako Umarex

Príspevok od používateľa romanon »

Rad by som sa podelil o poznatky ohladne tejto znacky streliva do plynoviek, ktore patri asi k najznamejsim a najvyhladavanejsim u plynovkarov. Mozno to niekoho zaujme, mozno nie...
Doteraz som bol zvyknuty na modrobielu krabicku a nabojky s bieleho kovu Neboli s nimi ziadne problemy, strielali rovnakou silou (co sa o domacich S&B povedat neda) a vystrielal som ich niekolko sto bez jedineho zaseku. Na spodu bolo oznacenie G.F.L. 9mm P.A. KNALL, ide o Giulio Fiocchi, S.p.a. de Lecco. Co je teda dost zaujimave ze Fiochi je ina znacka ale krabicka je Umarex, zrejme firmy spolupracuju...

Obrázok Obrázok

Teraz sa mi vsak dostala do ruk nova seria Umarex nabojkou, s uplne imym oznacenim, ide o UMA 9mm P.A.Knall co by teda malo byt Umarex Sportwaffen GmbH teda orginal z Umarexu.

ObrázokObrázok

Vcera som bol teda otestovat do terenu a musim povedat ze som bol prijemne prekvapeny. Nove Umarexy su silnejsie co sa tyka zvuku aj spatneho razu ktory zacina byt celkom citit, co je u plynovky nie zvykly jav, plamen je jasno biely s minimalnym obsahom iskier. U starych bol plamen menej jasny a s malym mnozstvom iskier. Spatny raz bol menej citelny. Ked este mozem porovnat Umarex strelivo do revolverovych plynoviek tak tam je rozdiel uplne znatelny. Sice ide o uplne inu stavbu nabojky teda aj rozlozenie vznetovej vyplne, zrejme aj jej obsah je o nieco odlisny. Konkretne ide o tento model

Obrázok

Plamen z tychto nabojok je oranzovo zlty, s velkym obsahom iskier, spatny raz takmer nebadatelny aj ked je pravda ze mam dost velky model revolveru tak to moze byt aj tym. Cize s pistolovymi nabojkami neporovnatelne. Pripajam niekolko mojich obrazkov.

ObrázokObrázok

Pohlad zboku a zhora. Rozdiel viditelny na starych modeloch zelena zatka tensia a maksia s ovela vacsim pretrhnutim. Na novych modeloch je zatka pevnejsia a odlisne reagovala na vystrel, zostala takmer neposkodena, co moze byt vysvetlenim pre vacsiu zvukovu ranu a spominany citelny spatny raz, kedze tam posobil vacsi tlak. Rozdiel je viditelny aj v zapalkach, na novom modeli ovela mensia priehlbina ale problem nebol ani s jednymi.

Obrázok

Co dodat na zaver, s novym modelom som spokojny, prijemne prekvapil a dokonca su o jedno euro lacnejsie za krabicku 50ks. Ked tak spatne pozriem na pouzivanie S&B nabojok rozdiel je naozaj priepastny. Samozrejme je na kazdom co si vybere, ja uz som si vybral 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"