Glock 3v1 - ladenie: postavenie spúšte, doraz a reset

inspiring_chatelet

Glock 3v1 - ladenie: postavenie spúšte, doraz a reset

Príspevok od používateľa inspiring_chatelet »

Čo by ste povedali na súčiastku ktorá sa dá vložiť do Glocka a jej doladením sa dá bez zásahu do originál dielov nastaviť postavenie spúšte, doraz púšte a skrátiť reset medzi výstrelami až o tretinu/polovicu (pri skrátení postavenia viac ako o tretinu voľného chodu nutné upraviť aj poistný jazýček na spúšti tak aby fungoval ako má). Súčiastka drží bezpečne v zbrani bez lepenia alebo iného zásahu do zbrane. Po vybraní súčiastky je zbraň v pôvodnom stave.

Funkčnosť a spoľahlivosť overená na viac ako 10 zbraniach a na jednej počas 10 rokov a cca 50.000 výstrelov.

Mali by ste o také niečo záujem?
Naposledy upravil/-a inspiring_chatelet v 06 Feb 2011, 16:32, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Condor prosim ta oznam vsetkym zaujemcom aj to, ze je to vhodne len pre sportovu strelbu.

Tou tvojou upravou zoberies glock safe action system-u prave tu rezervu v spatnom chode spuste, ktoru potrebuje aby boli vsetky tri poistky na 100% nanovo resetnute po vystrele a plne aktivne az do dalsieho riadneho stlacenia spuste.

Trochu som sa uz s tym zaoberal :wink: .
inspiring_chatelet

Príspevok od používateľa inspiring_chatelet »

BKSL vsetky poistky su funkcne! A ano mas pravdu je to vhodne najme pre sportovu strelbu ;-) Zbran co lezi v sufliku alebo je urcena len na obranu nie je potrebne velmi doladovat.

Ja som odporca a najme pri Glocku uprav typu pilnik a neodborny nezvratny zasah do dielov zbrane ktore casto vedu k Tebou spominanym problemom a upravou zbrane na zbran nebezpecnu.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

Aka je nato cena ?
inspiring_chatelet

Príspevok od používateľa inspiring_chatelet »

NIKO nejaka konecna cena zatial nie je lebo som daval vyrabat len vzorky a jednu varku na testovanie. Odhadujem ze pri vacsom pocte kusov by cena nebola vysoka. Niekde okolo 20,- €
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Je možné sem hodiť alebo nalinkovať nejaké fotky a/alebo schémy toho zariadenia?
Nemusí to byť rovno technický výkres, ale aby sa z toho dala aspoň získať predstava, čo je to, ako približne to funguje a ako a z čoho je to urobené.
inspiring_chatelet

Príspevok od používateľa inspiring_chatelet »

YARCO no zatial by som velmi nechcel takto verejne davat vzhlad a umiestnenie suciastky na internet. Sorry... Snazil som sa funkcnost co najlepsie popisat no nejaky extra zaujem o debatu o tom to nevzbudilo. Viem ak by to bol custom diel od nejakej firmy tak by to asi zaujalo ;-)
Alebo tu neje okruch ludi co by to vyuzil? Neviem...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

To je trocha začarovaný kruh - ty nechceš zverejniť veľa podrobností, aby si nápad niekto 'nepožičal' (čo chápem), ľudia zase príliš nedôverujú veci len na základe slovného opisu.

Toto je imho záležitosť hlavne pre športových strelcov. Na tvojom mieste by som asi vybehol niekam na lokálnu IPSC súťaž a tam po preteku to nechal ľuďom okukať a vyskúšať, možno to zaujme.

Mňa to interesuje len z technickej zvedavosti, na moju primárne obrannú zbraň takéto fíčury nechcem dávať.
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa scar »

.....ak si to nechce dat patentovat je uplne jedno ci sem hodi fotky , alebo to ukaze xy ludom na sutazi...otazka casu a poznaju to vsetci.
inspiring_chatelet

Príspevok od používateľa inspiring_chatelet »

Niekedy dávno som sa aj pohrával s možnosťou patentovania no nie je to také jednoduché patentovať niečo vo vzťahu k inej patentovanej veci.
Prvé súčiastky som inštaloval asi pred 10 rokmi a niektoré "strieľajú" súťažné do dnes ;-)
Väčšinou som to riešil vždy osobne a buď som to aj ja ladil alebo som vysvetlil čo a ako keď si to niekto chcel robiť sám.
Zatiaľ bola vždy dodržaná džentlmenská dohoda že to nebudú ľudia čo to majú rozširovať nejako hromadne ďalej.
Vzorovú súčiastku som dával napríklad aj chlapcom z Leika niekedy dávno dávno keď ešte malý Adam začínal strieľal Glockom a porovnávali sme úpravy a aj som radil čo ako zlepšiť.
Časy obrovského búmu Glockov keď nebolo nič lepšie na IPSC (pod 50k Sk) už pominuli ale Glock ma stále dosť piaznivcov a stále je to zbraň naj pomer cena/vykon/kvalita.
Prešli sme v partii rôznymi úpravami a výrobou a testovaním kdečoho od pilovania až po výrobu súčiastok (pred 10-15 rokmi sa toho veľa kúpiť nedalo) ako repulzne pružiny, zavážia, kompenzátor, vodiace tyčky ortuťové, magnetické, volfrámové, rozšírene šachty atď.
Z niektorými vecami a skúsenosťami sa rád podelim ak bude záujem ;-)
Prípadne rád predebatujem aj nejaké Vaše iné úpravy a skúsenosti.
22buco
prispievateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa 22buco »

Myslim ze by som o nejaku takuto suciastku mal zaujem. Je to stale este aktualne? poprosim pm
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Condor mas PM
Napísať odpoveď

Návrat na "Dolaďovanie, nastreľovanie zbraní a úpravy"