Uloženie zbrane

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

* howgh *
Naposledy upravil/-a inspiring_liskov v 07 Máj 2012, 16:16, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Jasne ok, ja sa odvolavam na popis: http://www.adastra.sk/produkty/skrine_na_zbrane/amaxi/ kde sa pise, ze Z2 je v zmysle zakona.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

* howgh *
Naposledy upravil/-a inspiring_liskov v 07 Máj 2012, 16:16, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tak mi uz konecne vysvetli aky je rozdiel medzi "trezorom" a "skrinovym trezorom", nad 10 kusov je povinnost ulozit zbrane v "skrinovom trezore".

A tieto skrine s triedou Z2 su teda co skrine? Alebo skrinove trezory?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tak som si dal tu namahu a zvolal som priamo vyrobcovi trezorov: http://www.safetronics.sk/sk/Hlavna-stranka.alej

Stanovisko:
Skrine s triedou Z2 vyhovuju zakonnej povinnosti drzat zbrane a strelivo v uzamykatelnom trezore. A formulacia v zakone "trezor" a "skrinovy trezor" je iba zbytocne matuca. Takze oba body, ktore ukladaju povinnost ulozit zbrane v trezoroch sa daju pokryt uz skrinou od triedy Z2.

Roman: A tu nejde o to kupit si co chcem, ale to co nevynutne potrebujem. pretoze u mna je rozdiel 500 EUR a 1500 EUR.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

uloz to dvoch skrin samostatne
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

V kazdej skrini pod 11 kusov a bude to ok?
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa agger »

:roll: nie. Takéto riešenie by ti možno prešlo keby si ich mal uložené na dvoch adresách.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

* howgh *
Naposledy upravil/-a inspiring_liskov v 07 Máj 2012, 16:15, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

* howgh *
Naposledy upravil/-a inspiring_liskov v 07 Máj 2012, 16:14, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Roman: este raz link: http://www.safetronics.sk/sk/Produkty/S ... -Maxi.alej

vypichnem cast textu:

"Skrine sú certifikované firmou TREZOR TEST s.r.o. v bezpečnostnej triede Z2 podľa EN 1143-1 s odolnosťou min. 15RU a v bezpečnostnej triede S1 podľa ČSN EN 14450:2005 kap. 4."

a

"Sú navrhované v spolupráci s políciou tak, aby sa vyhovelo všetkým požiadavkám na úschovu zbraní a streliva, ktoré sú kladené zákonom č. 190/2003 Zb. z."

Toto mi aj telefonicky potvrdili.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Vanto este pred tym ako si sem zacal vypichavat dake reklamne texty sa v nich zorientuj!
Na jednoplastovu skriju ti nikto certifikat neda, tak si este raz pozri stranku a mozno si vsimnes, ze certifikaty su u dvojplastove a vyssie.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Uz som telefonoval s dvom predajcami a jednym vyrobcom trezorov, vsetci sa zhodli na tom co som povedal, trieda Z2 pokryva zakon v plnom rozsahu. Teraz este zistujem info priamo od cloveka, ktory ma dokonca vynimku na samocinne a zatial to vyzera, ze policia nevyzaduje ani ziadny certifikat. Ma to byt prosto trezor a to im staci. Este si to doplnim a dam tu vediet co som zistil.

Napisal som na ministerstvo a hotovo, nech mi nato daju vyklad. Uvidime co odpisu...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vanto
MV ti bude citovat len zakon.Robis okolo toho zbytocny vietor.

Znamy ma na ulozenie samocinnych zbrani: MAXI 3M
Bola u neho kontrola,skor ako dostal vynimku, a "trezor" VYHOVOVAL .
Mam ti ho odfotit so zbranami? :lol:

http://www.safetronics.sk/sk/Produkty/S ... -Maxi.alej
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

hh mozes dat foto :) Tak potom ta Z2 plati ako to uz bolo spomenute.
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"