Lamacie alebo pakove

magical_sutherland

Lamacie alebo pakove

Príspevok od používateľa magical_sutherland »

Cawte cchel by som si kupit vzduchovku len newiem ci lamacie alebo pakove nabijanie
elegant_golick

Príspevok od používateľa elegant_golick »

Jednoznačne pákové nabíjanie. Pri tomto type nenamáhaš hlaveň.
friendly_lalande

Príspevok od používateľa friendly_lalande »

No hej s tým namáhaním hlavne súhlasím, ale pri pákovom je nabíjanie pomalšie, pretože sa ti vždy otvorí ten kryt a na to aby si dovnútra napchal diabolku bez toho aby si ju poškodil musíš mať určitý tréning.
Ja sa prikláňam skôr k lámaniu hlavne.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Môj skromný názor sa najprv pýta :

Na aký účel bude používaná ?

Ja totiž súhlasím s obidvoma predchádzajúcimi názormi,no ani jeden z nich sa nevyjadril k presnosti streľby.
Moje skúsenosti sa z tohoto dôvodu skôr prikláňajú k pákovej zbrani. Tá má pri nabíjaní vždy hlaveň pevne upevnenú v osi a preto je aj presnejšia ako lámacia,kde môže dôjsť po čase k opotrebeniu materiálu a tým aj k určitým nepresnostiam v streľbe.
Lámacia má však rýchlejšie nabíjanie,je menej pracné.....

Skús ešte aj :

http://www.strelectvi.info/cz200s/zaklady.htm
inspiring_euclid

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

Súhlasím s arminius má doma pákovú ale s lámacou tiež veľmi často strieľavam lámacia už svoje roky má je to slavia ale už stráca na presnosti Keď sa jej chytím je evidentné že možem hýbať z hlavňou a to je veľmi zlé no a moc rýchle to nabíjanie zas nieje ale je to len vec zvyku
ja pákovú nabijem rýchlejšie ako lámaciu ale každému ide niečo iné a inak
Väčšinou sú pákové aj trochu ťažsie ako lámacie ale ono to všetko záleží aj na kalibri vzduchovky ja čo mám tú pákovú tá je 5.5 ale lámaciu mám 4.5.
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

pri pakovej sa nemusis bat nejakych odchilok vdaka vôly hlavne a vasinou su aj celkom silne takze za viac penazi viac muziki
inspiring_euclid

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

Súhlasím s Fogasom a tá 4,5 to už striela min o pol metra vedla si budem muset sadnut a dat ju do kopy:))
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"