Glock 34

inspiring_euclid

Glock 34

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

má niekto skúsenosti s touto zbraňou :?:
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

Zdravím som tu nový , a tiež by ma zaujímala táto téma .Rozhodujem sa medzi G 34 a K100Target s predlženou hlavňou .Cenovo sú približne rovnako. Chcem to používať viac menej len na športovú strelbu.
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa glock69 »

Ještě by bylo vhodné definovat jakou sportovní střelbu. Ač jsem majitelem glocků a K100 nevlastním, tak si myslím, že v dnešní době je na sport lepší K100.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Budem ako vo filme šerifovia-ja odporučam Glock :wink:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Na sportovu strelbu by som ja zvolil K100 a nebanujem. :)
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

glock69 napísal:Ještě by bylo vhodné definovat jakou sportovní střelbu. Ač jsem majitelem glocků a K100 nevlastním, tak si myslím, že v dnešní době je na sport lepší K100.
Zdravím ,pred časom som bol náhodou na jednom preteku IPSC a dosť ma to zaujalo. :) Chcel by som to skúsiť ale neviem či sa v okolí Trnavy niečo také strieľa. :(
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ja som z TT a jaj to strielam, asi jediny. :(

Nikto iny sa zatial nenasiel, kto by to strielal somnou. :cry:

V TT nieje ziaden klub, ktory by sa tomu venoval.
V okli je viac napr v Castej, Nitre, Trencine... .

Ak ches viac info napis do SS, aby sme neisli od temy.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

BENO,
Tisic ludi tisic nazorov. Najidealnejsie je nazivo skusit a porovnat. Vlastna skusenost je v takomto pripade na nezaplatenie. Osobne som skusal K100 silver a G34 kazdemu vyhovuje nieco ine. K100 mi lepsie sedela v ruke ale pocit pri strelbe bol lepsi z glocku :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Beno, Kačenku aj mloka si môžeš požičať takmer na každej komerčnej strelnici. Využi túto možnosť, ak sa rozhoduješ medzi nimi. :idea:
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Presne tak! Ja som otravoval stále tuto, ľudí či mi nedajú streliť a čo je lepšie a pod.., vyskúšaj, hlavne u mňa ako začiatočníka s pištolou vnímam ako negatívum napr., ale len zatiaľ, ten dlhý chod spúšte u glocka.
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa glock69 »

Dlouhý chod spouště může být brána jako malá antistresová pojistka.
Jinak zkus se naučit využívat tzv. resetu spouště a hned půjde rychlá střelba líp. Jde o to, že po výstřelu nepustíš spoušť až úplně dopředu, ale povolíš ji jen o pár milimetrů (závisí na stojně spouště) až je spoušťový mechanismus připraven k dalšímu výstřelu.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Ano predchádzajúci majiteľ mi to ukazoval .. myslim že trocha treningu to vie spraviť.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Glockári to nepočujú radi... ale aj tak niet nad SA/DA.
:D
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa glock69 »

Všechno je otázka zvyku, i když na mířenku dobře vyladěné SA... :lol:
Nás kdysi i učili, že v podstatě pro život nebo praktickou střelbu má glock výhodu v tom, že pořád máš stejný odpor spouště. A je pravda, že se shadowem ran z DA dám minimum. Holt, budu se na to asi muset trochu zaměřit :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, upozornim na dve veci:

1. Glock 34 ma prilis dlhu hlaven a oficialne nie je schvalena (cize je zakazana) pre IPSC production... A upravovat ju na modified alebo open by bolo znacne narocne so slabym efektom.

2. Zacinajuci strelec sa viacmenej nauci/zvykne si na akukolvek zbran, ale myslim ze pri rozhodovani sa medzi Glockom a vacsinou inych zbrani (CZ, K100, atd.) by mal urcite zvazit aspon tri veci - ci mu sedi uchop, sklon uchopu a spust. Glock bohuzial nema vymenne casti pazbicky cize pre velku alebo zasa malu ruku nemusi byt moc idealny, pre velku ruku sa sice daju pouzit Pachmayer navleky + omotat paskou a pod., ale nie je to idealne riesenie. Sklon uchopu sa zmenit neda, a u Glocku je odlisny od CZ/K100/..., cize treba vyskusat ci sedi prirodzene zamierenie (ked namieris naslepo, ci Ti ide zamerna v sulade s drzanim). A Glockovska spust je kapitola sama o sebe, da sa lahko upravit (samozrejme v ramci pravidiel tej ktorej kategorie/sutaze), ale samotna charakteristika spustania a resetu zostava viacmenej nezmenena. Reset glockovskej spuste je velmi vyrazny (ako uz bolo spominane vyssie, reset je to ked stlacis spust/vystrelis, podrzis stlacenu spust a povolujes ju len pomalicky, a po par mm ucitis aj zapocujes vyrazny click - co znamena ze uz dalej spust povolovat nemusis a mozes opat vystrelit). Vysledkom je ze naucit sa robit presne a rychle dvojvystrely z Glocku je malicko ine nez u vacsiny inych zbrani (nie tazsie/komplikovanejsie, len proste ine).



Gunslinger
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"