Vzduchovka

infallible_booth

Vzduchovka

Príspevok od používateľa infallible_booth »

Chcel by som si kúpiť nejakú vzduchovku. Čo by ste mi odporučili? Potrebujem ju na zábavu, šport, sem-tam nejakého hlodavca.
magical_lamarr

Príspevok od používateľa magical_lamarr »

Gamo hunter 1200 .....jednoznacne najlepsia vzduchovka na trhu
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

asi si myslel Gamo Hunter 1250 - nejaký popis nájdeš na http://shop.frano-zbrane.sk/proginfo.ph ... r-1250-4.5

Avšak sprav si zbrajný preukaz, resp. požiadaj niekoho, kto ho má, aby si ju kúpil na seba. Ak si ju kúpiš bez ZP, máš ju vo verzii, kde ústňová rýchlosť broku je max. 170 m/s namiesto brutálnych 305 m/s. Resp. kúp si ju bez ZP, a vysokovýkonnú pružinu nech ti kúpi niekto so ZP.

Ak ju chceš aj na hlodavce - kúp si hollow point diabolky - http://shop.frano-zbrane.sk/proginfo.ph ... -point-500 hlavička týchto diaboliek je s priehlbinou - a tá zabezpečí, aby dopad strely bol pre živý cieľ čo najdeštruktívnejší
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5251
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Pouzivam Gamo Hunter 440 s optikou Bushnell Sportview 3-7x20 a strelivo slovenske spicate diabolky Magnum.....v pohode palebne pokryvam z balkona celu moju 30 metrovu zahradu :twisted: . Samozrejme ustofka je brutus....305 m/s.
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Puskohlad mozes pouzit akykolvek - samozrejme, cim drahsi, tym lepsi - plati to vzdy... Ale na vzduchovku davat Carl Zeiss alebo Swarovski za 70 papierov...

Myslim, ze v pohode by ti mohol stacit nejaky do 2000 - 3000 Sk - da sa kupit novy Gamo, Bushnell alebo Norconia.. podla aktualnej ponuky... bushnell nemam odskusany, gamo a norconiu mam - vyhni sa modelom do 600Sk - to je skor na hranie.. ale tie drahsie su uz kvalitativne lepsie na tom . Urcite vies, ze za takuto cenu dostanes vzdy iba plastove sosovky - ale hovorim, davat na vzduchovku (na nesportove ucely) puskohlad meopta alebo hakko je hlupost.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5251
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nuz fantazii sa medze nekladu......... :twisted:
eloquent_grothendieck

Príspevok od používateľa eloquent_grothendieck »

caute.zaujal ma rozhovor o gamo 1250.z dokumentacie som sa dozvedel ze jej ustova rychlost je az 380m/s pri kalibri 4.5(.177 / tak teraz neviem.vraj su volne dostupne osobam starsim ako 18 rokov.s jednym puskarom som sa bavil na tuto temu a tiez si nebol isty.ale pri rychlosti 380m/s a kalibri 4.5mm urcite prekracuje povolenu hranicu 16J.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5251
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

A povedz mi,ze kto a kde ti to skontroluje?
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

K tej vzduchovke - dovazaju sa 2 verzie

- jedna je na ZP a ta ma ustnovu rychlost ako uvadzas ty
- druha je volne predajna od 18 rokov bez potreby ZP a ta ma obmedzenie - ustnova rychlost je 170-180 km/h, aby to bolo do 15J - tak to uvadza aj ich dovozca frano zbrane -> http://shop.frano-zbrane.sk/proginfo.ph ... r-1250-4.5
eloquent_grothendieck

Príspevok od používateľa eloquent_grothendieck »

Neviem ci pri 170m/s dosahuje 16J. NOva vzduchovka od CZ (634) udava energiu 16J pri ustovej rychlosti 240m/s (pri kalibri 4.5-.177)
infallible_lalande

Príspevok od používateľa infallible_lalande »

Nechce sa mi otvarat novy prispevok, ale
na vianoce som dostal od priatelky vzduchovku Gamo model 400 cal. 4,5mm
kedze som pred tym strielal s pozicanou nejakou nemeckou 5,5mm, zda sa mi tato ako slaby odvar.

vie mi niekto poradit ci sa da nejak zvysit vykon mojej 400.

skusal som aj predajne v Ba a vsade boli dost skupy na informacie..
odpovede boli.. nie neda sa a hotovo..
hladal som nieco na internete ale nic sa mi nepodarilo najst

ak mi vie niekto nieco rozumne poradit, budem vdacny.

Darc
vigorous_engelbart

Príspevok od používateľa vigorous_engelbart »

Darc napísal:Nechce sa mi otvarat novy prispevok, ale
na vianoce som dostal od priatelky vzduchovku Gamo...
Darc
chcel by som mat taku priatelku ... moja manzelka preventivne nema tusenia co nosim vo vecku ... viem si predstavit ako by vyvadzala
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Vzduchovka Gamo 400 ma vykon porovnatelny so Slaviou 630.
vigorous_mirzakhani

Príspevok od používateľa vigorous_mirzakhani »

Highlander napísal:Vzduchovka Gamo 400 ma vykon porovnatelny so Slaviou 630.
neviem aky vykon ma SLAVIA 630 ale ta moja je pekne flusatko...
skusal som vystrelit vodorovne asi 1,5 m nad hladinov rieky...
na moje prekvapenie diabolka sa dotkla hladiny asi po 20 - 25m.
to sa mi zda dost malo.
potom som skusal prestrelit flasu od mineralky..na takych 7 metrov sa mi to ani raz nepodarilo... takze krasa..

teraz neviem ci to ma vyznam ist reklamovat ze ma maly vykon alebo je to normalne...
vigorous_mirzakhani

Príspevok od používateľa vigorous_mirzakhani »

Takze sa mi podarilo vymenit vzduchovku ta model Gamo Hunter 440 a musim uznat ze ta vzduchovka ma brutalny vykon, nieco zake som vobec necakal.
Buduci tyzden vyskusam ospevovane diabolky JSB Exact a som zvedavy ake budu
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"