ARES 147gr Naboje

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

ARES 147gr Naboje

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tak zakladam novu temu,aby sme sa konečne ak ma niekto skusenosti,dozvedeli niečo o laboracii nabojov 147gr.Aka navazka prachu,aky prach a pod.Dufam ze sa kazdy rad podeli o skusenosti.Rad by som mal naboj s prijemnym spatnym razom-cajicek,ktory bude spolahlivy.Ked sme skusali origos naboje Ares 147gr,hrozne dymyli,ako perkusak :cry:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3133
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Začni s 3,5gr. No.2 a choď vyššie až kým nedosiahneš spolahlivú funkciu kvéru. Ak ti bude napr. pri 3,8 mierne závadiť tak skráť dĺžku o 0,5 až 1mm a kontroluj či nepučí zápalky. Všeobecne platí že ak chceš čajík tak potrebuješ rýchly prach v kombinácii s ťažkou strelou a odladenou dĺžkou náboja. Na takéto experimenty sa mi javí vhodnejší 154 alebo 158 gr. komolý kužel od aresa, prečo asi použil 154gr na výrobu čajíkov ?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

154gr som nepouzil,ale 147gr.Kolega este nemal 154gr,ale zatial boli najviac osvedcene tieto,aj cenovo.Ked som mal tazsie a strela bola hlbsie tak v komore v glocku nesli riadne na doraz.Teraz pri k-100 by to vadit nemalo.Hladam niečo take ako som pisal,spolahlive,aby sa mi nestalo ze obcas sek :oops: mierny spatny raz,presnost.Super sa mi javili tie co uz boli spominane od Aresu s celoplastom-su aj vyfotene.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

Skúšal už niekto pod tieto ťažké gule sypať s020-2? No2 sa mi už minula a nejaké 1.5kg s020-2 ešte mám. na 125grn a 135grn ogiválne strely mi to postačuje, čo však bude robiť pod 147grn prípadne 154grn? predpokladám, že dymiť ako prasa :)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Dnes som konečne skusil origoš Aresy 147gr,jemna slaba cajova rana,rychle dvojrany,vyborna presnost.Kolega ich rozobere a mame laboraciu,navazku.Ale vynimocna presnost co ja mierenku nemusim :wink:
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa spotter »

Nenašiel by sa niekto, čo by mi zmeral celkovú dľžku9mm Luger 147gr náboja od ARESU?Pokial možno tak šublerou.Dakujem
friendly_colden

Príspevok od používateľa friendly_colden »

28.6mm
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

JARČI...
Kludne tu mozes napisat toho viac tu sa za pismenka nepriplaca :lol:
Konecne niekto co sa "ako tak" rozumie do prebijania patronov.
Vitaj na fore :roll: :P
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Registered for: 19 years 1 month

Príspevok od používateľa marksman2 »

BALISTIK napísal:Tak zakladam novu temu,aby sme sa konečne ak ma niekto skusenosti,dozvedeli niečo o laboracii nabojov 147gr.Aka navazka prachu,aky prach a pod.Dufam ze sa kazdy rad podeli o skusenosti.Rad by som mal naboj s prijemnym spatnym razom-cajicek,ktory bude spolahlivy.Ked sme skusali origos naboje Ares 147gr,hrozne dymyli,ako perkusak :cry:
Jedna overená:
147grn olovo Ares, 3,2grn Vectan Ba9, OAL 29mm, škrtnené tak, aby bola optimálna výťahová sila (stredný rozsah). Nieje to čajová laborácia ale na rýchle dvojrany. Použitý prach pre niekoho nieje ideálny (rýchlosť horenia, nečistoty, dymenie) ale laborácia spoľahlivo funguje v K100 z prvej overovacej várky, CZ85 a pozitívne som ju už testoval aj z G17.
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa spotter »

Dík za info
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Aj ja dakujem dufam ze moj dvorny prebijac uz cíta :lol:
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Registered for: 19 years 1 month

Príspevok od používateľa marksman2 »

Najbližšie (tak do 3 týždňov) idem tú strelu podsypať prachom Solo1000. Mal by sa z toho dať urobiť čajíčkový náboj čo nebude tak špiniť a dymiť. Je to síce prach na brokovnice a z pištole hlavne pre .45ku ale viem i o jeho využívaní na 9mm Luger. Potom dám vedieť.
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa spotter »

to by ma zaujímalo.kolko stojí kilo?sú na to aj tabulky na pištolové kalibre? Daj vedieť,ak to bude ok.
friendly_colden

Príspevok od používateľa friendly_colden »

Doteraz som prebíjal 125 EPRX BA 9 4,9gr čo je podľa tabuliek Vectanu maximum. Strieľanie pocitovo rovnaké ako origoš ARES.
Skúsil som teda kúpiť aj 147 EPRX a SP 2.Podľa tabuliek som dal maximum tj.6,5gr a pecky to boli neskutočné. Potreboval by som ísť na hradlá lebo keď som postupne znižoval návažku tak pocitove mi vychádza
najlepšie 4,5gr. Má niekto skúsenosti s týmto prachom a touto strelou?
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa spotter »

Ide ti o faktor?Ak nie, tak by som sypal pocitových 4,5gr.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"