.45acp vs .40s&w

Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 6 months

.45acp vs .40s&w

Príspevok od používateľa Xader »

Co je silnejsie ? co ma tazsiu strelu a vyssi stop-efekt ? :roll:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

To bude zaujimava debata.Ja by som siel do 45.este som ju nemal.Nemal som ani 40.ale zda sa mi ako nadupanejsia 9mm luger s vyssim ucinkom.Ale asi ucinejsia je 45.knedla,neprestreli mozno tolko ako 40.a skor odovzda energiu.Nehrozi ani tak ohrozenie nezucastnenych osob.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Xader »

Tiez by som skor isiel do .45 - 11.5mm hovori za vsetko a ta gula bude aj nieco vazit.
Aj ked co sa hovori o .40s&w, ze ma 2x taky ucinok ako 9mm luger... no neviem, je to na zvazenie.
inspiring_vaughan

Príspevok od používateľa inspiring_vaughan »

45tka tazsia strela mensia rychlost a energia. neviem co myslis tym silnesia ale stop efekt fakt dost zalezi od typu strely...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Porovnani na nete je spusta a zvycajne to vychadza tak ze kto chce ucinnu zbran zoberie .40SW a ti co idu za filozofiou 'bigger is better' beru .45... :lol:


Gunslinger
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Xader »

Chalani, takze .40s&w jednoznacne ? :twisted:
inspiring_vaughan

Príspevok od používateľa inspiring_vaughan »

Dalsia vec co sa ti paci kolko chces mat nabojov v zasobniku a tak dalej .... kazdy si musi vybrat sam 8)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Xader napísal:Chalani, takze .40s&w jednoznacne ? :twisted:
Take jednoznacne to nieje, ked sa jedna o strely typu FMJ je podla mna (A nielen mna) lepsia .45, bavime sa o stop efekte a v ramcoch naseho zakona.

A niekto tu spominal, ze dakde v Galante sa daju kupit EFMJ v .45ACP
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Xader »

Ja som zastanca poloplastou co sa tyka nosenia, aj ked mam celoplaste od GECA v glocku :roll: :lol:

Dobre, tak mozeme to zobrat z toho hladiska, ze cena .45 a .40 je zhruba rovnaka ?
Ktory kaliber ma aku tazku strelu ? viete niekto ?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Rozdiel medzi FMJ a SP je zalostne maly. .40S&W je komoly kuzel a u nas iba v FMJ.

priklad: S&B .40S&W FMJ hmotnosti strely 11,7g a .45ACP FMJ 14,9g
Ale ide aj o to, ze kaliber .45 je subsonicky (Pomalsie strelivo, ale vzhladom na priemer, tvar strely, hmostnost, rychlost ma uzasny zastavovaci ucinok v FMJ)
Naposledy upravil/-a C08R4 v 02 Jún 2009, 15:18, upravené celkom 1 krát.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Xader »

.45ACP ma hmotnost strely ako niektore vacsie gulovnice, co tiez za nieco hovori.
Asi fakt ako komu co vyhovuje... :roll:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ale ak by sa jednalo o strely JHP a aj EFMJ .40S&W vychadza lepsie, hlavne väcsia rychlost hovori v jej prospech.

Ak chces pistol ako kanon a je ti jedno aka je cena streliva, tak ber 10mm auto(Ako nasliapnuta .40S&W), alebo .357SIG :lol: V Hermese predavaju Glock aj v razi .45GAP co je ako nasliapnuta .45ACP +P ale ta cena streliva :lol:
friendly_stonebraker

Príspevok od používateľa friendly_stonebraker »

.40S&W byl vyvinuty z duvodu male ucinnosti expanznich strel 9mm Luger (maly prumer) a .45ACP (pomala strela). Expanzni strelivo je u nas zakazane, takze nejvetsi vyhodu raze .40 nemuzeme vyuzit. Musime si vystacit s FMJ, nejlip v provedeni komoly kuzel. Poloplaste jsou taky k nicemu, resp. proti FMJ nemaji vubec zadnou vyhodu, pri tak malych rychlostech se totiz nedeformuji (narozdil od puskovych naboju, kde je to o jinch rychlostech). U FMJ me pak nezajima energie strely, ale jeji hybnost. Strela .40 od S&B ma 11,7g a rychlost 295m/s (zalezi na typu strely a laboraci), strela .45ACP ma 15g a rychlost 260m/s. Hybnost spocitate jako prosty soucin hmotnosti a rychlosti, .40 ma 3,45 a .45 ma 3,9 (jen o 13% vyssi nez .40). Pro porovnani 9mm Luger Subsonic komoly kuzel 9g 305m/s ma hybnost 2,75 (o 20% nizsi nez .40). Pro ucely obrany je ale lepe pocitat tzv. TKO (Taylor Knock Out - taylorovo cislo) = TKO = m (gr) × v (fps) × p (in) / 7000 kde se zohlednuje i prumer strely (prurezove zatizeni). TKO pro 9mm Luger 7,4, pro .40S&W 9,9 a pro .45ACP 12,6. Cim vyssi cislo, tim vetsi pravdepodobnost vyrazeni utocnika.

Takze pokud je otazka jestli .40 nebo .45 a nechystas se na obcanskou valku (= velka kapacita zasobniku), tak je lepsi volba .45ACP. Cena naboju je stejna.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Xader »

SKVELA ODPOVED !!! :wink: :D
Dalsi bodik k .45 8)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja len doplnim, ze .40S&W nevznikla preto, ze by Luger nemal dobry zastavovaci ucinok, alebo ze by mal velku prieraznost. Jednoducho preto, ze 10mm Auto mal velky spätny raz(agenti FBI s tym mali problem a tak z toho vznikla .40). Thats all
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"