ARES 150grn-147grn

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

ARES 150grn-147grn

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Zalozil som novu temu aby som sa dozvedel nieco o laboracii,balistike,presnosti nabojov Ares 150grn v porovnani s Ares 147grn.Nakolko sme ich nakupili na buducu sezonu rad by som sa dozvedel nazory,postrehy uzivatelom,nakolko som ho prvy raz skusal v Cachticiach na ostro na sutazi :wink: Doterajsie chvali je pocut len o naboji 147rgn,skuste porovnat dakujem.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Vcera sme skusali naboje 150grn,na terc dal Cyro na 15m rozptyl cca 10cm,na 15m velkost 10.Ja na 15m taktiez,na 25m som si netrufol :roll: prijemne strielanie,ale ked som dal par kusov 147grn jednoznacne lepsie chovanie pri strelbe,lepsia presnost.Zial ako fabricky prebijane strelivo mali sme dve zavady,jednu ja nabojnicu mi spriecilo v okienku,dokonca ich dost nepravidelne vyhadzovalo na rozne strany-co nezvikne :!: Durimu zas nebola odpalena zapalka na prvy raz :!: Skusime to zvalit na neprijmne zimne pocasie a stuhnute mazivo :twisted:
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Vcera v HODONICIACH som nebol vyhodnoteny,lebo tie 150gr. naboje nemaju minimalny faktor...je to mozne?Kupoval som ich v ARESe...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Mozne to je, lebo niektore laboracie su naozaj slabe.
Ale nie je to tym ze by Ares o tom nevedel, su zamerne tak laborovane pre prijemnu strelbu. Treba si dopredu zistit na aky faktor su naboje laborovane a nie az na sutazi :wink: .
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Vcera nas kolega na situacke mal 147 Aresy a stalo sa mu ze mu ledva vyplul von s hlavne,len trpol ci nema gulu v hlavni :roll: zavady ako zaseknutie v okne a pod.Je tam slaba navazka prachu,mam jeden aresak idem ho dat kamosovi nech ho rozkucha a zistit koko tam toho vobec je :roll: Ved aj Stevo -add mal problem ze mu faktor neplnili nie?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3133
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

ona do lugra pod 150gr. ogivál od aresa ani silnejšia navážka pravdepodobne nevojde, a ak by vošla tak by boli problémy s tlakmi... do .357sig dávam pod 158gr. komolák max. 4,2 gr. s020/2, nad už tečú zápalky aj hilzne a to je v hilzni o dosť večší priestor.Výsledok nelieta viac ako 260m/s.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Ja by som len pripomenul ze treba brat do uvahy aj zbran ( rozna dlzka hlavne, druh vyvrtu, stupanie drazok, opotrebovanie atd.) ked uz chcete hovorit o FA pretoze to vsetko ma vplyv na jeho vyslednej hodonte.

Minuly tyzden sme boli na strelnici a to iste strelivo v kacene 127 faktor a v mojom sti 138 :roll:
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

R napísal:ona do lugra pod 150gr. ogivál od aresa ani silnejšia navážka pravdepodobne nevojde
To zalezi od toho ako hlboko zatlacis gulu t.j. celkova dlzka naboja. A keby si uz nemohol zvacsit miesto pre prach este stale mozes viac gulu priskrtit alebo dat vykonnejsi prach. Moznosti je viac ale... prilis dlhy naboj nemusi zozrat kazda zbran. Ked sa gula velmi priskrti straca vystrel na lahodnosti a vykonnejsi prach byva zvacsa drahsi :cry:
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Ale zaujimava skusenost...budem vediet nabuduce.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Znami mal tiez problemy v Cachticiach min tyzden koli Aresom.
Je to lacna "alternativa", ale kazdy, kto chce mat vysledky nakoniec zisti, ze co si nespravi sam, na to sa nemoze spolahnut :roll:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

147gr som zobral 500ks na skusku a je to velmi prijemne strielanie. dostatocne presne a skoro ziadny spatny raz. Ale mal som jednu velku zadrzku a to ze naboj ostal zaseknuty v komore a neslo s nim pohnut. Musel som ho vypacit nozom za obrubu. Nastastie ho vyhadzovac nezachytil, inak by teraz moja P2000 cakala na novy... :roll: Gula bola sirsia a/alebo dlhsia (alebo zly OAL) a zakusla sa do polygonu. Nastastie zaver nedovrel uplne a naboj neodpalilo.

150gr mam teraz doma tiez par na odskusanie (cerstve, este teple z Romanovej akvizicie) ale je to uplne o inom. Presnost ide k sipku a kopu tiez vyraznejsie. Zatial 100ks bez zadrzky.
inspiring_shtern

Príspevok od používateľa inspiring_shtern »

Naboje su v pohode...ziadne zavady...super presne...akurat ta na vyssej sutazi poslu domov.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa shot »

"Ale mal som jednu velku zadrzku a to ze naboj ostal zaseknuty v komore a neslo s nim pohnut."

So 147 gr sa mi stalo niečo podobné v SIGa. Ani odpáliť (o fúz nedovretá komora), ani otvoriť záver. Vyťahovča zachytený, záver zaseknutý. Nechcel som vyťahovač ulomiť, tak som zbraň radšej (s problémami) rozobral.
Buď to chce tieto náboje do tesnejších komôr nebrať, alebo každý náboj premerať.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

So strelou 147gr zrezany kužel mam skusenost max. AOL aspom pre K100 28,2mm.Nad tuto dlžku to niekedy robi spominane problemy.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

O akej presnosti tu píšete, keď sa dočítam, že na 15m rozptil 10 cm? To by sa s nimi nedalo ísť ani na súťaž KVvZ, lebo by som na 25m nemal šancu trafiť na mierenke desiatku. To sú náboje do brokovnice...
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"