Sypané S/B 9mm Luger 7,5g Training (115grs)

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Sypané S/B 9mm Luger 7,5g Training (115grs)

Príspevok od používateľa peterson »

Tento víkend som sa rozhodol, že miniem darovanú krabicu 250ks vyššieuvedených továrenských prebíjancov SB

Musím konštatovať, že väčšie sráky som v živote nestrielal. K nábojom ešte dodám, že mali nábojnice z pomosadzenej ocele a zápalka bola uvedená 4,4mmBoxer.

Strielal som z mojich zbraní K100 Mk6 a CZ 100.
U CZ 100 sa stalo opakovane, že úderník označil zápalku a nič. Hlbka jamky bola štandartná. Prebil som neodpálený náboj do K100 a tá ho už odpálila. Stalo sa mi dokonca, že ten istý náboj ani na druhý raz CZ100 neodpálila, pritom úderník pekne vnikol do zápalky.
Podľa vzhľadu nábojníc išlo asi o staršiu várku, lebo niektoré boli slušne skorodované, avšak krabica neniesla známky vlhkého prostredia
U K100 sa pár krát stalo, že nevyhodilo prázdnu nábojnicu- ale muselo ísť jednoznačne o slabú prachovú náplň.

Pri týchto baleniach SB (z policajných skladov) vrelo odporúčam dobre prekontrolovať všetky náboje, ktoré sa páskujú do zásobníka, lebo vo fabrike sa im do toho zamiešali náboje 9mm Makarov.
Tiež som si všimol, že boli rozdielne strely. Pri náhodnom zoradení 14 ks nábojov- bol rozdiel v najmenšom a najväčšom náboji 2mm.

K100 ale vystrelila všetky. CZ100 už som dalej netrápil týmito šytmi, nakoľko je to nová C séria v zábehu a nechcel som riskovať gulu do gule.

K strelivu už len uvediem tolko, že moju K100 si ešte vypožičali dvaja strelci, ktorí tam strielali Aresmi s čiernymi a modrými strelami- Ani jedna zádržka a vysoká spokojnosť s presnosťou a komfortom strelby.
(išlo o držitelov CZ 75D a Glock 19)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

peterson napísal:Pri týchto baleniach SB (z policajných skladov) vrelo odporúčam dobre prekontrolovať všetky náboje, ktoré sa páskujú do zásobníka, lebo vo fabrike sa im do toho zamiešali náboje 9mm Makarov.
Tiež som si všimol, že boli rozdielne strely. Pri náhodnom zoradení 14 ks nábojov- bol rozdiel v najmenšom a najväčšom náboji 2mm.
LOL :lol:. To zrejme asi tie S&B Range save. Som zvedavy co sa stane, az na ne narazi nejaky na slovo vzaty odbornik co si to bude pliest a ani netusi, ze nieje 9mm ako 9mm :lol:, tomu ale do smiechu moc potom nebude :?.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

ich názov som opísal z krabice- žiadne Range save

tie Makarovy ma zaujali lesklou striebornou strelou na rozdiel od klasických medennočervených FMJ Luger

-no a spektrum nábojníc???? ani sa nepýtajte, niektoré som mal asi uchovať pre zberatelov :lol:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

staci ked mas spravnu zbran (glock) minule mi roman daroval krabicu lugrov prebitych do makarov nabojnice a vsetky isli na prvy raz von bez najmensieho problemu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Luke, čítaj pozornejšie- písal som, že v balení boli zamiešané originál makarovy- teda aj nábojnica aj strela makarov

ja tu neriešim strelbu s prebíjancami Makarov v Lugerových zbraniach

-tvoju poznámku o poriadnych zbraniach beriem ako prd do vody
teda s humorom :D
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

mozno to vystreli aj prd prebity v makarov nabojnici.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Luke, daj sa do toho a potom z toho urob report :lol:

ja potom spravím report na tému airsoft kačenka :D
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1323
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Po skusenostiach co mam so SellierBellot sa strelivu tohoto vyrobcu vyhybam. Jedina vynimka je 22LR HV s pomedenou strelou a chromovanou nabojnicou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"