Susite s Glockom?

fakestring
prispievateľ
Príspevky: 135
Registered for: 14 years 2 months

Susite s Glockom?

Príspevok od používateľa fakestring »

Viete co myslim - napr. na 75-tke dam pod bicie kus gumy a mozem cvicit na "sucho". Na Glocku sa take nieco neda, takze ako - len cvakat naprazdno, alebo cvicite s Glockom len naostro, s nabojmi? Cvakat naprazdno je predsa len aj na G-cku dost riziko, alebo?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1323
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

V dnesnej dobe sa daju kupit treningove naboje vyhotovene z plastu,ktore maju zabranit poskodeniu uderniku a su upotrebitelne v CZ rovnako ako aj v Glocku. :) ...pred tym,pred rokmi ked este taketo vymozenosti neboli,pouzivali sa pri suseni vystrelene nabojnice,vlozene do komory. A co sa tyka Glocku,este som nestretol nikoho,komu by praskol udernik. A to bez rozdielu ci pouziva treningovy naboj,alebo ci susi na prazdno.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Glock je konstruovany tak ze mu nevadi vypustenie na prazdno. Vlastne sa ani inak neda vypustit. On ten udernik nenarazi do zaveru zelezom, ale plastom, respektive tymi miskami-salkami co drzia pruzinu udernika. Kludne mozeme susit s Gckom bez cvicneho naboja... Takze ziadne RIZIKO nie je u Glocka, on je konstruovany na susenie bez naboja v komore.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ano na gecku mozes strielat kolko chces, este sa da aj timer na to tukanie udernika nastavit :-)

A udernik naraza pri vystrele naprazdno priamo na zaver celou silou, kedze vsetky poistky su prirodzene uz neaktivne.
Samozrejme nie tym spicom, ale kruhovou plochou okolo toho spicu.
Ale je to ako sa hovori "zelezo na zelezo" :-)
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

BKSL tak to si mal pokazeny Glock :) . Udernik g-cka nesmie narazat zelezom o zaver...uz to pisali v 90tich rokoch ako pracuje udernik na g-cku...rozhodne neudiera tym co pises, ale ak je v poriadku udiera tymi plastovymi salkami-pol mesiacikmi, co drzia pruzinu udernika. Pokial ho nemas vadny, tak sa zelezom ani nedotkne. Pozri si ci ti znackuje udernik, mne ani na jednom Glocku ho neznackuje...keby to bolo tak ako pises, uz by som prerazil zaver udernikom...mam na svojom nasusene mozno tak okolo 20.000 az 30.000 susivystrelov. :) :) :)
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Tak či onak, na sušenie používam ten červený plastový náboj s pružinou. Pre istotu. :D
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

kuro159, a furt sa so mnou budes hadat ako moja zena :-)

Ja, samozvany odbornik na strelne zbrane - konkretne K100 a Glock cestne prehlasujem ... bla bla :-)

kuro ak mas glock tak si daj dole zaver. Uz ho mas dole ?
Otoc si ho k sebe na tu stranu kde je udernik.
Drz zaver v lavej ruke, zaroven palcom lavej ruky stlac poistku udernika (ten maly hribik asi 5 mm priemer) uplne do roviny. Mas ?

Teraz pobrnkaj po uderniku (po tom vystupenom zachyte) hore dolu.
Udernik volne lieta asi 3-4 mm a jedine co ho brzdi v smere dopredu je zaver na ktory naraza. Mozes zachyt udernika trochu pretlacit dozadu a pustit a budes pekne pocut ako udernik streli-tukne o zaver.

Kedze glock uz nemam, toto pisem po pamati :-)
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

8) 8) 8)
Naposledy upravil/-a inspiring_bose v 20 Apr 2010, 20:22, upravené celkom 1 krát.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Normalne ked vytiahnes udernik, tak by si mal mat stopy po udierani na plastovych salkach-polmesiacikoch a nie na uderniku. Je to pisane aj v starych streleckych casopisoch, ale mam ich na chate a ked tam pojdem tak ti preskenujem a poslem ten clanok...aby si tomu rozumel, ked ja sa neviem vyjadrit mozno odborne a mi nerozumies. :wink:
Este raz....
naprazdno: hlavny najsilnejsi naraz pruziny udernika pohlti plastovy polmeciac, ktory narazi do zaveru a udernik iba dotukne svojou vahou o zaver, tak je to tam nejako pisane, uz si presne nepamatam, ale urcite sa nic nestane. :wink:
Naposledy upravil/-a inspiring_bose v 20 Apr 2010, 20:26, upravené celkom 4 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 14:16, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

kuro159 napísal: naprazdno: hlavny najsilnejsi naraz pruziny udernika pohlti plastovy polmeciac, ktory narazi do zaveru a udernik iba dotukne svojou vahou o zaver ...
kuro ved v tomto mas 100 % pravdu, ze tie polmesiace uderia pri vystrele na zaver, ale pritom udere vobec nebrzdia uz rozbehnuty udernik.
Udernik leti plnou rychlostou dalej a zastavi ho bud zapalka naboja cez jeho spic, alebo naprazdno bez naboja streli-tukne o zaver o tu kruhovu plochu okolo spica udernika.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

No ano, ibaze mne na jednom aj druhom G-cku udernik zastavi pri prazdnej komore, nie kruh okolo spica ale plast ktory stlacis a rozoberas zadnu dosticku a do neho narazi napinaci trn...cize sa mne ani na jednom G-cku nedotkne udernik kovom zaveru. Tam mam aj otisky po suseni na plastovych polmesiacov a na tom rozoberiacom plaste co drzi pruzinu uderniku... Do kelu neviem ti to vysvetlit ani nafotit ani teraz ukazat. Dufam ze mi rozumies. Teraz ako na to kukam tak budem musiet tie plasty pomaly vymenit...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Viem co myslis - Firing pin spacer sleeve.
Je tam aj taka moznost, alebo mozno ten plast este len udernikom rozsekavas :-)
Ale pozeram ze su 3 druhy udernikov podla raze, ci v tom nebude nejaka finta. Na mojej G26 to bolo jasne kovove tukanie pri mojich pokusoch :-)

Najlepsie bude zobrat posuvne meradlo a hned budes vediet co sa tam presne deje.

Rozober cely zaver a vloz naspat len ten "Firing pin spacer sleeve" a samotny udernik bez polmesiacov a bez pruziny.
Zatlac na udernik akoby isiel odpalit zapalku a zmeraj kolko mu vytrca ten spic von zo zaveru. Potom zmeraj len samotne vlozeny a pritlaceny udernik, ten jeho spic kolko vytrca zo zaveru.

Ak v druhom pripade budes mat hodnotu vyssiu, tak tvoj udernik sa zastavuje na tom "Firing pin spacer sleeve". Co si ale myslim, ze prioritne to tak nema byt a je to len otazka usadenia-ubuchania toho plastu.

Ale nikdy nehovor nikdy, Gaston je šaman :-)
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

No ja si myslim ze to tak ma byt. Mam dva Glocky 22 z tej istej serie v jednom dni kupene /jeden po brachovi, jemu sa glock nelubil/ a na obidvoch mam to iste, cize mne udiera udernik do plastu co drzi pruzinu udernika. Okrem toho takto som to aj cital s pomenutych streleckych casopisoch. Neviem ci G26 ma iny udernik, alebo plasty co drzia pruzinku, to fakt neviem. Moje Glocky boli vyrobene v 2006 roku. Tie plasty nie su rozklepane na maderu, ale je tam iba otisk a na mojej je viacej nasusene, tak je trosku viac otisknuty. Ale este stale sa pri vypusteni nedotkne kovom o zaver. Cize si myslim ze takto to ma po spravnosti byt. A to hovorim ze ten moj ma za tri roky nasusene neurekom. Posledne dva roky viac menej iba susim pred telkou a strielam pachosov v kriminalkach :) :oops: :) :oops: ... no proste hrajkam sa kazdy vecer...aj teraz som pri spravach sundal par politikov :) :) ...nejako mi prirodzenejsie pride ze udernik neudiera kov o kov, nie?
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

A nemozes to zmerat ako som pisal ?
Ked hovoris, ze na obidvoch tvojich G-kach je to rovnake, tak to tak ma asi byt.
Chapes, keby mne G26 netukal tak by som to ani nikdy neanalyzoval :-)

Pozriem este na nete ci nebude nejaky pokec o tom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"