Original dvojnozka na SA58

fakestring
prispievateľ
Príspevky: 135
Registered for: 14 years 2 months

Original dvojnozka na SA58

Príspevok od používateľa fakestring »

Zdravim,

mate niekto na kose original "vojensku" dvojnozku? Ak ano, ako ste s nou spokojni? Da sa zohnat za cca 50€ a mne sa zda byt postacujuca (az na to, ze som ju nemal v rukach, len si myslim, ze asi bude ok, ked to pouziva armada :) ) - mam dojem, ze moze byt aj spolahlivejsia, ako vselijake komercne cacky, na tom vzhlade mi az tak nezalezi, aj tak ju clovek potrebuje len obcas. Co vy na to? Staci na bezne pouzitie "klasika"? Alebo predsa len Harris, ci FAB? Vdaka.
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

fakestring: jedna otázka, za akým účelom potrebujš dvojnohu na kosu? (predpokladám že si myslel Sa. vz.58 ) boli osadené na "58" s infrákom tam to malo svoje opodstatnenie.
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 135
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa fakestring »

vbobo,

na strelbu v leze a v niektorych situaciach aj v sede, ked si to nie je o co opriet. Ked napr. nastrelujes zbran, tak "z ruk" to asi tazko spravis poriadne, ked si opries laket o nejaky stol. Ale skor som Ta asi nepochopil, lebo aj tak - aky je rozdiel, ked strielas v noci cez infrak, alebo cez den cez "obycajne" zameriavace?

P.S: ano, myslel som SA vz.58, kosa je tu dost zauzivany pseudonym :D .
inspiring_robinson

Príspevok od používateľa inspiring_robinson »

zrovna predvčerom som pomáhal kamarátovi na strelnici overiť presnosť mechanických mieridiel na jeho čerstvo nadobudnutej 58sme
a veru máš pravdu, bola by pomohla dvojnožka
bez streleckého stolíka a vhodného stojana to ide dosť ťažko - ani bežná strecha auta s dekami a opretím sa celým telom veľmi nepomôže hlavne kvôli zavadzajúcemu zásobníku (skrátený nebol k dispozícii a odnímať dlhý pred každou ranou je trochu otravné)

druhá vec je cena takej dvojnožky; fascinuje ma, koľko sú ľudia ochotní investovať do rôznych úprav 58 aj keď mnohé sa mi páčia; začína to tým, že kúpi "za babku" zbraň a potom ju za niekoľkonásobok ceny vytuninguje :wink: - načo je to dobré? (iné je, ak si niekto zhotoví úpravy sám, tomu rozumiem veľmi dobre)
Naposledy upravil/-a inspiring_robinson v 07 Aug 2010, 15:45, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 17 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

podla mna je problem dvojnozky na 58 to, ze sa upevnuje na koniec hlavne, pri vystrele moze hlaven zacat divoko kmitat. lepsie by bolo keby sa upevnila na podpazbie.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

wins napísal:začína to tým, že kúpi "za babku" zbraň a potom ju za niekoľkonásobok ceny vytuninguje :wink: - načo je to dobré? (iné je, ak si niekto zhotoví úpravy sám, tomu rozumiem veľmi dobre)
Wins Tvoje prispevky sa mi pacia, no tu s Tebou nesuhlasim.
Ber to rovnako ako modernizaciu akehokolvek "produktu". Ked mas zastaraly pocitac tiez staci (obcas) vymenit len zopar plosakov, ked Ti nestaci kitova optika na fotak tak dokupis kvalitnejsie sklo, atd...
Kosa v povodnom stave, hoci svoj ucel stale vie splnit, je moralne zastarala. Ked na nu chces dat kolim alebo optiku potrebujes kamen+rail adapter. Samozrejme ze su puristi co ju chcu mat ako pocas ZVS ale ja ked idem na strelnicu tak si cas tam straveny chcem uzit. Ked chcem zredukovat recoil tak si dam kompenzator a vymenim pazbu, ked chcem presnejsie deravit terc, tak nahodim optiku.
V neposlednom rade aj niekolkonasobok kupnej ceny kosy je menej, nez by som dal za novu (a nebodaj este upravenu) AR-15 type... Nie kazdy ma moznost, prostriedky a cas upravovat si veci sam.

Armada modernizuje tiez, hoci za ceny, za ktore by mohli nakupit hoc aj HK-416, ale to uz je o inom.

*edit: inak radsej hovorim o modernizacii alebo upgrade, tuning mam akosi asociovany s masivne onalepkovanou skodou 100 :P
inspiring_robinson

Príspevok od používateľa inspiring_robinson »

ja to neodsudzujem, napísal som že sa mi také páčia, len sa mi to vidí neefektívne za tie peniaze, čo tie sety na úpravu stoja; na 58 je predsa najzaujímavejšia jej cena no pri dramatickom navýšení sa táto atraktivita poriadne znižuje
ja tiež neostanem pri pôvodnom prevedení, ale bude ma to stáť len čas a nejakú robotu (a čierny sprej, kúsok šmirgľa a kúsok dosky )
tuning bol so smajlíkom - zbrane sa netuningujú, aj keď dnes sa tuninmgujú aj baby :wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

cena sa vz.58 ak by tu nebol faktor enormneho monzstva vojenskych skladoviek by sa pod 1000,- eur nedostala - ked zoberieme jeho kvalitu v porovnani s podobnymi sucasnymi zbranami (utocnymi puskami), vyrobnou narocnostou etc. Takze to, ze je mozne dotat takuto zbran za 200 eur s kompletnym prislusenstvom je moznost, ktora sa tak skoro v nasich koncinach opakovat nebude. Pozor, nezamienat trhovu cenu s ralnymi kvalitami zbrane. Aj ked niekto do 58cky narve sponimamynch 1000 eur, stale je to mozne povazovat za "primerane".
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 135
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa fakestring »

kapula,

tak teraz si mi navrtal buga do hlavy s tym kmitanim hlavne. To je teoria, alebo to uz niekto riesil? Napr. armada s tym nema problem? Inak, od tej tenkej hlavne clovek moze vselico cakat..
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Prestne tak.
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 135
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa fakestring »

to celkom rad pocujem (vidim :) ), tango a vbobo,

budem radsej, ked sa zaobidem bez dvojnozky. Zbytocna pritaz/komplikacia, ak to pojde v pohode aj bez..
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 135
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa fakestring »

tango napísal:s alebo bez dvojnozky som dal na 50m a 100m vzdy rovnaku nastrelnu polozku, je to skor o strelive ako o dvojnozke
tango, neda mi este - ako si to mal zastabilizovane? Strielal si v leze, alebo v sede s oporou o nieco? S akym zasobnikom, predpokladam so skratenym?
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."