CZ ano alebo nie? poradte...

eager_gates

CZ ano alebo nie? poradte...

Príspevok od používateľa eager_gates »

Zdravim, som tu novy, nevedel som kde mam napisat prispevok tak som to skusil sem. Zvazujem si kupit zbran. Nemam skusenosti a tak sa neviem rozhodnut nad vhodnym vyberom zbrane. Medzi zvazovane moznosti pripadaju:

CZ 2075 RAMI
CZ 75 P-01
GLOCK 19
Grand Power K100

Zbran chcem na svoju ochranu, ochranu majetku. Nosenie by bolo obcasne, strelnica podla volneho casu...

Pytal som sa roznych ludi, prevazne kazdy chvali to svoje, co celkom chapem. Pytal som sa v predajniach: niekde povedali ze Glock je neznicitelna zbran, K100 sa u jedneho kazi, druhy ju chvali. CZ prevazne vraj overena kvalita. Dnes mi povedal jeden pan (predajca zbrani) ze je to uplne jedno ktoru z nich kupim pretoze su to vsetko dobre spolahlive zbrane ktore vydrzia velmi vela.

Moje hlavne kriteria su: Bezpecnost, Spolahlivost, Bezporuchovost, Moznost pripadneho servisu, Moznost dokupenia prislusenstva, Velkost, Cena...

Co este zvazujem je kupu novej alebo pouzitej zbrane? Predpokladam ze plati pravidlo, nove je nove...? alebo u tychto typov zbrani sa nemusim bat ani starsej kupy?

Aky mate nazor na vyber ako skuseni pouzivatelia tychto zbrani?
Dakujem vsetkym za postrehy...
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Skusim ti napisat svoj postreh zo zbranami s ktorymi mam skusenost.K-100,vinikajuca kvalita za super cenu,dostupny servis,velmi presna vhodna na nosenie,zial nie vsetky kusy su podarene :!: ale hodne je to zavisle na strelive co exoti do toho pchaju.Glock-zbran ktora ta prezije,nabijes a neriesiš,vysoka zivotnost,dostupnost dielov taktiez dobra.hlavne ze su lacne.Nie kazdemu sa paci dizajn,uchop.CZ-niekedy kolisava kvalita,ale pocas mojeho obdobia som sa nestretol s Cz vyraznym brakom :wink: Nemaju zivotnost ako glocky,K-100,ale novsie modely vydrzia viac,jednu prave testujem :wink: Zial CZ-nahradne diely hrozne predrazene.Treba si skusit vsetky zbrane a sam uvidiš co ti bude sedet najlepsie.U nas su strelci co maju Kaceny.glocky potom si strelia z SP-01 a viditelne maju vyborny vykon,ale zas shadowa nemam sance nosit :roll: Skus kazdu uvidiš,dokonca ti mozem dohodit si strelit skoro s kazdej.Este je vela coho pisat ale skus sa spojit zo skusenymi strelcami,vyskusal,nehaj si poradit uvidiš sam.Na zaver neboj, neostanes len pri jednej zbrani :wink:
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

Doporučujem Glock 19 - výhody - spracovanie, technické prevedenie, odolnosť, bezporuchovosť (aj keď tento termín je relatívny), široká dostupnosť náhradných dielov (okrem toho sú aj lacné - v porovnaní s konkurenciou), široká dostupnosť doplnkov.
eager_gates

Príspevok od používateľa eager_gates »

Dakujem za radu, skusal som CZ75 P-01 do ruky mi sedala, strelba fajn, kamos hovori ze je to jeho druha laska ;), paci sa mi vsetko OK. Potom som skusal Grand Power tusim K-100, ta sa mi zdala tak lahsie chodiaca, obtiahnutie islo lahsie, strelba taka hladsia, strielal som prvy krat v zivote cize to neviem tak posudit. No urcite by som sa nechcel zapodievat opravamy ak zrovna trafim na Grand power ktory nebude podareny... Na Glocku sa mi moc nepaci to ze tam nieje kohutik, a tak nevidim ci je zbran obtiahnuta... Celkom sa mi pozdava CZ 2075 Rami, ale prave som si precital na recenzii niekde ze zaver nezostava v otvorenej polohe po vystreleni posledneho naboja, co sa mi tiez moc nepaci, neviem ci to ma aj nejaky iny plyv na prax, ale moj vnutorny pocit je asi ze by sa mi pacilo keby proste zostal otvoreny ako na CZ 75 napr... Uvazoval som aj nad HK ale ceny su uz nad hranicu ktoru som chcel investovat...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

alco: argument " nevidím či je zbraň obtiahnutá" je nebezpečný. Až sa raz budeš musieť brániť, môže prísť prekvapko. Kúpou glocka nič nepokazíš, bude fungovať , bude žrať všetko, nebudeš sa o neho musieť nejak extra starať , K100 podobne, ak trafíš dobrý kus, budeš pravidelne čistiť, olejovať a nebudeš používať náboje od mfs, norinca alebo aresu bude šlapať ako hodinky. Proti cz nemám nič (jednu vz.83 vlastním), iba že kvalita dosť kolíše a pomer cena/životnosť nie je práve ideálny, u vz.75 vraj často praskajú niektoré časti a dovozcovia nevedia čo za ne pýtať...
eager_gates

Príspevok od používateľa eager_gates »

Povodne som bol rozhodnuty pre CZ 75 P-01, ale po 3 hodinovom citani fora fakt neviem. Pred chvilkou som sa skontaktoval s panom ktory predava CZ 2075RAMI cena 330E, vraj vystrielanych 2200nabojov. Uz zvazujem nad K-100 ktoru mi ponukaju v Grand Power ako model 2009 za 400Eciek novu. Len prave to ze ci trafim dobry kus je na vazkach v rozhodnuti ;) Nemam moznost ich odskusat vsetky bohuzial...

vo vybere zostali

CZ 2075 RAMI
Glock 19
K-100

:shock: :shock: :shock:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ak by si náhodou chytil u K-100 zlý kus, máš 2 roky záruku, a Kuracina ti ju určite aj rád doladí. Viac sa prípadne popýtaj tu http://www.grandpower.eu/phpBB2/
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

moja rada je Glock :) samozrejme ak ti sadne do ruky, tu ma kazdy inu

pistol z CZ UherBrod a naboje z SellierBellot Vlasim mi do trezoru nesmu...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Jednoznacne Glock. Mna to stalo 3000 € aby som na to prisiel rozumom.
Neuveris ale Glock 26 som najprv predal a neskor kupil naspat, lebo to je zbran ktora ti prirastie k srdcu. Proste radost strielat.
Ako pisu tu na fore niektori, tak kupou glock-u nic nepokazis.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

alco: Jazdené géčko kúpiš už od 350€, možno lacnejšie, ak nikto nešahal do spúšťaku tak je velmi pravdepodobné že bude ešte dlho fungovať. Je síce pravda že k100 má super servis, ale na rovinu, nenaserie ťa keď kúpiš drahšiu novú kačenu s vedomím že možno bude treba doladiť a nakoniec sa to potvrdí ?
eager_gates

Príspevok od používateľa eager_gates »

Ja mam len dojem ze cim viac citam forum tym viac je rozhodnutie nejasne.. Ten co na K-100 nadaval ju nakoniec kupil, Ten co ma G-cko ma aj Kacenu :), tak uz neviem. k CZ sa nikto nevyjadruje nejak, iba som postrehol ze viac kopu ako K100 a su drahsie diely... K-100 sa mi paci viac ako Gcko ale pravdu povediac tu nejde o vzhlad, ale o funkcnost a spolahlivost, pred hodinou som myslel ze K-100 je to co si kupil teraz som zasa na strane G a CZ, precitam este par prispevkov a rano to bude zas o inom :)... :roll: :roll:
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Mňa osobne od kúpy kačky odradili názory skúsenejších, navyše by ma nebavilo behať do BB s novou zbraňou, lebo niečo je na nej vadné, alebo zle opracované. Tak som šiel do Glocka, 19 konkrétne.

Kohútik mi na ňom absolútne nechýba, páči sa mi taký aký je :-) Ten kohútik aj tak môže len zavadzať, škriabať, prípadne sa zachytávať o odev. Základom je asi stále nosiť zbraň rovnako, t.j buď s nábojom v komore, alebo bez. Aby si sa potom raz pri rane istoty, alebo inom momente nepomýlil a nešťastie na svete.

Tak ako kolegovia spomínali, kúpou Glocka nič nepokazíš. Nemusíš sa báť ani "jazdeného", pokiaľ do neho niekto nedrbal, poslúži ti dlho a určite aj spoľahlivo. Je na neho plno doplnkov a náhradných dielov, ľahko dostupných a takisto aj cenovo priaznivých. Pokiaľ ti navyše sadne aj do ruky, určite jeho kúpu neoľutuješ.
eager_gates

Príspevok od používateľa eager_gates »

takze k starej overenej CZ nikto nic? :) Zajtra idem do predajne v NmNv osahat G 17-19-26 :)
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Tak predpokladám že majiteľov CZ-iet tu bude najmenej. Teda okrem tých, čo ich používajú v službe, prípadne na strelecké súťaže. Osobne mám pocit, že CZ-ty už vyšli trochu z módy, aj tie ich ceny sú srandovné, ale nechcem sa tu s nikým hádať :)

K tým Glockom čo si si vybral. Záleží od toho na čo chceš primárne zbraň používať. Na nosenie je najideálnejšia 26-ka, stredná cesta je 19. Niekto tvrdí, že pri nosení 19-ky a 17-ky rozdiel v rozmeroch nehrá rolu, dĺžka by možno ani tak nevadila, ale mne osobne by vadila dĺžka pažby, lebo tá mi najviac trčí od tela.

Keď si budeš obzerať tie zbrane, opýtaj sa, či si ich môžeš skúsiť aj v púzdre, aký budeš mať z toho pocit, ako ich budeš vedieť "zamaskovať".
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

alco kup Glock 26. Dvojita pruzina, maximalna spolahlivost. Z rady Glock-ov najlepsie skryte nosenie pri 10 ranovom zasobniku.
Na G26 mozes lahko dokupit aj 17 ranovy zasobnik ak by si mal nahodou depresiu z "iba" 10 ranoveho :-)
Ver mi, ze Glock 26 je to najlepsie co je na trhu pre strelnicu aj skryte nosenie zaroven.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"