Zabezpečenie obydlia

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 6 months

Zabezpečenie obydlia

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

...
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 17 Mar 2011, 20:20, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa mab »

pri dlhodobom kolapse by som si zabezpecil usadlost ako malu pevnost, do kruhu pascami, samostrielmi, jamami, nvs ap. oznacil by som pozemok na hraniciach viditelne ako obsadeny so zakazom vstupu. samozrejme by som ho oplotil aby nerobila poplach a nespúštala pasce zver (aj ked by nebolo na skodu sa takto zasobit). volnu pristupuvu cestu by som nechal jednu (s deaktivivanimi nastrahami pre volny prechod vlastnych ludi). brana, vstup a cesta by boli pod dohladom strazi. samozrejme predpokladam ze tam budeme vacsia skupina s rozdelenymi ulohami, pridelenymi zbranami.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Filip »

Otazka je, ci taketo zabezpecenie by nebolo kontraproduktivne. Ked tam mas pasce a podobne, tak bude kazdemu jasne ze dnu sa nachadza nieco potrebne (jedlo, zbrane) a o to viac sa budu snazit to dobit.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Mám rovnakú pripomienku ako Filip. A tiež druhú: Ak necháš voľnú jednu prístupovú cestu, zároveň si odrežeš ústupovú cestu, keby si nehnuteľnosť potreboval náhle opustiť. Povedzme pod paľbou.
:!:
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa mab »

co sa tyka zebezpecenia, som nazoru ze treba zabezpecit aj za cenu ze na seba upozornis. ak bude nejaka skupina obyvat usadlost, svoju pritomnost aj tak dlhodobo neutaji a bude lakat "navstevy".

co sa tyka ustupovej cesty, to som nedomyslel (dumal so len chvilu :lol: )
bolo by dobre mat unikovu cestu pre pripad napadnutia silnou skupinou ked by jedina sanca na prezitie bol unik. v tom pripade by som ale rozmyslal sposobom ze im nic nenecham, teda pri ustupe by som znicil (ohnom, vybusninami) co sa da.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Myslím že v takej dobre bude zabezpečovať každý
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Ako ale napr. zabezpecit taky byt v panelaku?
Asi tak jedine daake kvalitne bezpecnostne dvere, co sa ale uz musi riesit skor nez SHTF.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Filip »

Oho hlavne ak by uz nieco take nastalo, tak zostat v panelaku je samovrazda kedze z neho proste nemozes ujst.
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

V podstate suhlasim s Tebou, len by som " proste nemozes ", nahradil " o dost tazsie ".
Inac tiez nemam v plane sa tam zacampit, len clovek nikdy nevie.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

...
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 17 Mar 2011, 20:20, upravené celkom 1 krát.
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa White Wolf »

ja by som to rozdelil:

situacia WSHF nieco docasne...oploteny pozemok mam, tvarim sa nenapadne a vsade rozvesam tabule v zmysle kto sa priblizi toho trafi vcelka do riti...prip pustam psa do zahrady ( :) ak by to bolo velmi vazne radsej nie lebo mi ho niekto zozere)...

TEOWAWKI...prve obdobie sa tvarim ako pri wshf ale po case (nebudem to prehanat mesiac-dva maximalne) ked sa to samo vonka preriedi vychadzam von ( :) s mojou super partou) a stavam tri strazne posty :) moja chata je v takej super mohli by sme povedat malej dolinke (tazko je to opisat) ale proste su tam take tri kopce kt tvoria taky pomyselny trojuholnik okolo chaty o rozmere 300x200x350 m (+- 50 m...je to dost tazke odhadnut) a ak by na kazdom bola nejaka dvoj clenna posadka (alebo aj jeden clovek-podla poctu kolonie)-vyhlad je nejaky kilak ( :) zopar stromov by padlo na palivove drevo)

plot by som zrusil (treba rozsirit pole najmenej 5 nasobne aby uzivilo koloniu) a posunul podla potreby aby sa nedala nepozorovane priplazit- verim ze materialu na oplotenie by bolo dost...uz kto by raboval zeleziarstva a stavebniny... :) betonove stlpky silne pletivo a ostnaty drat by bodli....

okolo plotu stale udrzujem z vonkajsej aj vnutornej strany vykoseny pas od celkovej sirke cca 6m

hlavnu pristupovu cestu by som prekopal durch garatom o hlbke 1,50 (ak by sa nietko rozhodol ma prist pozriet na nejakom obrnenom auticku)

:lol: lenze toto uz proste neutajis :) :) :) tu uz treba dobre fungujucu skupinu ludi s dobou vyzbrojov ( dobre vyzbrojeny inteligentny ludia hlaste sa) :wink: ak by som mal skupinu ludi a toto vybudovane tak ma mozu vsetci :arrow: :wink:

ziadnu ustupovu cestu nepotrebujem ak ma vyzenu z mojho sidla kde mam vsetky zvierata a celu urodu aj so semienkami na buduci rok tak to sa mozem ist obesit...sam by som mozno prezil ale skupina cca 50 utecencov by zomrela od hladu alebo od zimy za kratky cas...
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

...
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 17 Mar 2011, 20:21, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Osamotený by si dokázal prežívať dlhšie ako v 50-člennej skupine?
:?: :!:
Možno, ak by veľkú časť tej skupiny tvorili ženy a malé deti, ale inak je 50-členná skupina ideálna. Pokiaľ je ako-tak vyzbrojená, nebude problém, aby z defenzívneho zamerania prešla na ofenzívne a vyhnala, alebo si podrobila inú, menej šťastnú skupinu. Prípadne, aby prežívala z rabovačiek, alebo "zdanila" ďalšie skupiny, ak ich je v okolí dostatok.
:!: :idea:
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

Jack napísal:O....Prípadne, aby prežívala z rabovačiek, alebo "zdanila" ďalšie skupiny, ak ich je v okolí dostatok.
:!: :idea:
nechcem trhať text z kontextu, ale nechcel by som ťa mať v susedstve v prípade kolapsu :twisted:
inspiring_kalam

Príspevok od používateľa inspiring_kalam »

Laci napísal:
Jack napísal:O....Prípadne, aby prežívala z rabovačiek, alebo "zdanila" ďalšie skupiny, ak ich je v okolí dostatok.
:!: :idea:
nechcem trhať text z kontextu, ale nechcel by som ťa mať v susedstve v prípade kolapsu :twisted:
v susedstve? :D ja by som chcel byt radsej na jeho strane plota :D ako zanim :D


edit Panzer: Pravidlo č. 9 Necitujte príspevok, ktorý bezprostredne predchádza vášmu!
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"