Puzdro na členok

Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1087
Registered for: 14 years

Puzdro na členok

Príspevok od používateľa Ravenn »

Ahojte, aky mate na toto nazor? Je realne take puzdro nosit?

Uvazujem takto nosit 2'' revolver. Nohavice, kosela, sako, nenapada ma iny sposb, ak nechcem behat cely den v saku a koselu mam zapasanu v gatiach, kde schovat to puzdro so zbranou

Videl som zaujimave puzdro od KM Sadlery.cz
Ale je to realne nosit? Nie je to vidiet? Da sa s tym normalne hybat? Mate skusenosti?
Dakujem :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nazdar, prvá vec:

http://www.kahr.com/GetDynamicImage.asp ... =326&h=278
je možné nosiť zbraň aj pod košeľou takýmto púzdrom, ale na to si sa nepýtal.

Ja mám kotníkové púzdro od Falca na CZ45 (skutočne mikro zbraň). Dá sa tým bez problémov fungovať niekoľko hodín, jediná vec je správne si utiahnuť tie pásky aby to ani nelietalo po nohe, ale zároveň nezastavilo krvný obeh. Pravidelne s tým rozhodne nechodím, skôr tak na strelnicu - ako primárne púzdro by som to nechcel, pretože rýchlosť tasenia je nízka a skôr si to viem predstaviť ako záložnú zbraň keď ťa niekto kope na zemi a ty sa k primárnej nedostaneš. Pokiaľ niekto nie je vyslovene veľký, tak schovávať takto väčšie zbrane nie je možné, je to tak pre CZ92, Kevina, Rugra LCP a tak. V krajnom prípade možno Glock 26 ale to je dosť hrubá zbraň, to by som musel vidieť. Z revolverov tiež neviem, možno nejaký najmenší typu Ruger LCR by šiel.

PS: na to púzdro KM Sadlery si mohol dať odkaz.

Edit: toto? http://www.kmsaddlery.cz/images3/091.htm
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1087
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa Ravenn »

Ano, to pod.koselou poznam, bojim sa vsak ze biela kosela presvita a bolo by to zbadat.

Presne to puzdro od KM Sadlery som myslel, na ktore si dal link
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

A zmeniť farbu košele? :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1087
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa Ravenn »

Jasne, ze aj to ide, no potrebujem vyriesit ten stav, kedy to na opasok ani na telo nemozem dat. Idealne by bolo to opasat na nohu a skuit skor, nez dam za.puzdro od KM 50 evri :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ravenn: z tvojich zbraní by tam eventuálne mohol ísť iba Walther PPK (DUOčko by som ja osobne nenosil) a ten je dosť ťažký, pretože je celokov. To budeš kvôli tomu kupovať aj novú zbraň? Keď už tak nutne musíš mať košeľu, tak chápem že ani ľadvinka sa nehodí, ale buď by som nosil malú zbraň v normálnom vrecku (v tomto prípade mimo komory) alebo si možno zaobstarať takú tu koženú kapsičku, čo je napríklad na pištoľ Kevin. V Dnešnej dobe majú muži na opasku mobily, PDAčka a iné somariny, to nikto nespozná.ň čo to je. Tasenie z toho nie je také pohotové ako z normálneho púzdra, ale stále to bude rýchlejšie než z kotníkového púzdra. To čo hovorí Yarco so zmenou košele je tiež dobrý nápad alebo ešte niečo takéto - http://www.falco.sk/e-obchod/nylonove-p ... 508-3.html tam by ale trebalo tiež zmeniť košelu.

Ja sa spýtam inak, nezamieňaš si potrebu za túžbu? Pretože ak len chceš kotníkové púzdro aby si ho mal, tak kľudne choď do toho, možno si ho občas zoberieš, to je v pohode, ale nezamieňaj si túžbu za sebaklam, že kotníkové púzdro je v tvojom prípade optimálna voľba na nosenie.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Normálna psychoanalýza :lol: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1087
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa Ravenn »

Zoidberg37: dnes idem po nakupne a v pondelok (dufam) po S&W model 49 bodyguard, moj prvy revolver 38 special. A to by som chcel nosit, ked nevezmem glock na opasok.

A ked sme pri tej analyze, ide o to, ze chcem si vziat zbran aj ked mam dlhe nohavice a koselu alebo hocico zapasane do nich bez zakrytia opasku. Ta kapsicka (vidis yarco, uz by som tam mal napisat, nabuduce do coltu zoberiem aj meter a omerame to) nie je zly napad, ak nebude velka, hm... A kedze mam vzdy dlhe nohavice, napadol ma kotnik, na ten revolver. Alebo obycajne vrecko na gatiach, na revolver, ale to je take divne, nosit buchacku vo vacku, ci ? :)

A co sa tyka tuzby, tuzim mat revolver, tuzim si kupit P08 parabellum... Puzdra su prepravna nutnost, nie su predmetom mojich tuzob a mam ich doma dost zapadajucich prachom, tak premyslam nad dalsou (ne)potrebnou investiciou. Ci vnutorne, podkoselove alebo kotnikove :)

Vopred diky za minule aj buduce nazory :)
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."