Incident v BA - MHD č.96-čierny pasažier tasil

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
wronski
prispievateľ
Príspevky: 484
Registered for: 16 years 4 months

Incident v BA - MHD č.96-čierny pasažier tasil

Príspevok od používateľa wronski »

http://www.topky.sk/cl/100370/1309009/D ... ra-pistol-

bulvar topky blizsie nespicifikoval o aku zbran sa jednalo,aj ked maju tendenciu vacsinou skodit majitelom legalne drzanych,nosenych zbrani.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

ked so sebou nenosi ziadne doklady, zrejme nema zbran legalne
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

O 5 €, ze to bola zase nejaka plynovka. :roll:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ludom zacina uz nacisto pepinat, riesit cestovny listok tasenim bohvie coho. Neviem ci mam iba ja ten pocit, ale poslednu dobu je podobnych prepinaciek nejak vela a mam pocit, ze sa to len zhorsuje. Ale tiez sa priklanam nazoru, ze zase nejaky macho s plynovkou...
Používateľov profilový obrázok
wronski
prispievateľ
Príspevky: 484
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa wronski »

Evidentne nejaky dement,ktoreho treba na nejaky cas izolovat.
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

Ja by som si pockal na konecnu verziu novinam verit je ako viete co...

Navyse ked sa vratil este cudnejsie.
friendly_spence

Príspevok od používateľa friendly_spence »

Plynovky by mali zrusit. Vela ludi ma plynovku, lahsie ju ziska aj clovek s plnym trestnym registrom a uz pri jej pouziti ma pocit ze to nieje ozajstna a moze s nou vsetko. V blizkej dobe to tu bude ako niekde v Mexiku.
Pred par rokmi este tolko zlocinu nebolo. Teraz sa ta nova mlada generacia ludi (vychovana nie v starom tvrdom rezime) dostala do veku, ked dokaze robit zle. Rodicia sa o nich nestaraju, davaju im svoj zly priklad, alkohol, drogy. Ucielia im nesmu nic vziat ani tvrdsie slovo na ne povedat.
Zakon nedovoluje sa branit, tvrdsie ako utok, co je nezmysel. Nemoze predsa utocnik v bitke s napadnutym remizovat.

Revizori sa casto chovaju vulgrne k slusnym ludom, lebo revizora nebude robit clovek s tichou povahou. Mohli by niekedy ked sa slusny clovek dostane do omylu byt miernejsi pri posudzovani priestupku.
Lenze to by nevyzbierali ani jednu pokutu. Z agresorom radsej nechcu prist do styku a ked najdu slusneho, maju premie za svoju odvedenu pracu a ziadne agresivne neprijemnosti. Maju velmi nebezpecnu robotu a bez vycviku a pravomoci policie,
Naposledy upravil/-a friendly_spence v 02 Máj 2012, 19:45, upravené celkom 4 krát.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

dino1

Plynovky by určite rušiť nemali, pretože plynovka nie je zlá. Zlí sú ľudia, čo ju zneužívajú. Podľa takéhoto rozmýšľania by sme mali zrušiť aj nože, teleskopické obušky, paralyzéry etc.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

dino1 : ty si mi ale falus....

neviem kolko mas rokov a kde si zil zaciatkom 90tych rokov, ale ja osobne som vtedy bol v Bratislave. Ked porovnam kolko bolo vtedy typkov s plynovkami v uliciach a dnes... nemam pocit ze by sa civilizacia rutila k horsiemu. Rozdiel je v tom, ze vtedy sme nemali funkcny bulvar a internet
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Filip »

Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

Najprv sa vratil potom ho chytili som zvedavy na dalsiu verziu :?

Tiez je na zamyslenie oblubenost takych povolani ako revizor to nema ani na slzak ? Ja by som to nikdy nerobil ale ked uz musel tiez sa nedam obijat ako hruska.
friendly_spence

Príspevok od používateľa friendly_spence »

Roman: nemyslim 90roky, ale iba par rokov dozadu, Teraz je niekolko prepadov za den. Viac ako pred par rokmi, lebo neprisposobivich pribuda rychlo, kedze maju kazdy zo 10 deti. A naviac taka zena pocas tehotenstva uziva drogy a ma deti z pribuznym. A ako sa nadrogovany, sustavne opity moze dobre starat o dieta a vychovavat ho k slusnosti. Takze chorich (u ktorych je vacsia pravepodobnost nasilia) pribuda v nasobkoch.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

Don`t feed the troll :roll:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Co sa tyka plynoviek, zapocul som take suskajdy, vraj sa chysta novela, ktora uvazuje s nejakym druhom "zbrojaku" na plynovky prave koli tymto incidentom. Ale to len vrabce stebotali...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

dino1: náhodou o tomto incidente viem z blízkosti... :wink:
Tak po prvé: revízori v BA si už nejakú dobu nemôžu dovoľovať k cestujúcim hocičo, nakoľko sťažnosti sú posudzované dosť prísne a zainteresovaní mi dajú za pravdu, koľko revízorov uletelo za excesy. A to ešte neriešim prísnosť súčasného šéfa Dopr.podniku, ktorý sa nebude hrať so žiadnym hulvátom
-po druhé: v BA bývajú služby, kde hliadka PZ doprevádza spoje MHD a poskytuje potrebnú súčinnosť revízorom. Správanie revízorov je v medziach normy a samozrejme vrámci chovania čiernych pasažierov.

K incidentu: udial sa asi nejaký zázrak- žiadna zbraň nebola nájdená, ale fešák je obvinený z troch trestných činov, čo mu teda v životnom rozlete nepomohlo (má okolo 20 rokov)

A záverom by ma fakt zaujímalo v akej vekovej hranici máš blízko, keď tu dávaš hodnotenia a porovnania kriminality v 90 tych rokov a súčasnosť.
Niečo málo mám prehľad o problematike, ktorú hodnotíš a dovolím si drobne s tebou nesúhlasiť, kedže velmi zovšeobecňuješ mnohé podstatné negatívne veci, ktoré súvisia s páchaním kriminality v mestách.

Tak mi skús odpovedať :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"