Spoločný trezor pre dvoch držiteľov ZP?

wutang880
občasný prispievateľ
Príspevky: 39
Registered for: 12 years 3 months

Spoločný trezor pre dvoch držiteľov ZP?

Príspevok od používateľa wutang880 »

zdravim, je podla vas mozne mat jeden trezor, kde budu mat dve (alebo aj viacere) osoby ulozene svoje zbrane?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ako dodrzis podmienku :
Drzitel ZP je povinny zabranit zneuzitiu zbrane ?? Ako zaistis, aby druhy uzivatel trezora nemanipuloval tvojmi zbranami ?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

Podla mna ne nakolko zbrane maju byt zabezpecene proti manipulacii inou osobou - teda kymkolvek kto na konkretnu zbran nema opravnenie... Okrem toho tym chranite aj sami seba.

Jedine je to mozne pokial sa jedna o uskladnenie zbrani v pripade pravnickej osoby /SBS a pod./

Osobne by som oslovil s touto otazkou miestne prislusne oddelenie zbrani a streliva - aspon v BA ochotne odpovedia..
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Zbran mozes mat v trezore s inou osobou az vtedy, ked na preukaze zbrane bude nepisani obaja... a to nie je mozne. Takze bud dva trezory, alebo jeden s dvomi uzamykatelnymi schrankami a kazdy bude mat kluc od tej svojej.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Jeden trezor pre zbrane dvoch a viacerych osob urcite nie. Da sa to ale vyriesit tak, ze ak je trezor vacsich rozmerov, dovnutra trezoru by som pripevnil obycajne plechove uzamykatelne pokladnicky. Kazdy drzitel zbrane by mal svoju zbran zamknutu v tej svojej pokladnicke.
Edit : gewehr ma predbehol, kym som to napisal.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

alebo spolocne zalozia firmu, vybavia si licenciu a mozu do trezoru chodit ako do holubnika... /irony off
wutang880
občasný prispievateľ
Príspevky: 39
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa wutang880 »

a keby tie zbrane mali zamok na spust, predpokladam ze by to uz bolo ok, ci nie?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Vidis, tak to ma nenapadlo, hoci tie zamky na spust pouzivam. Ciste teoreticky by to malo stacit. Ale radsej sa opytaj na Tvojom okrese, ci im to bude postacovat.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Nestacilo by to.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

wutang: ešte by si mal upresniť, aké skupiny ZP majú tí držitelia zbrane, lebo u sk.B máš v kartičke zbrane uvedené miesto uloženia, ktoré sa zvykne viazať k trv.bydlisku. No a nie som si celkom istý, či by bolo celkom kóšer uloženie zbrane niekde inde, kde to bude len na dobré slovo a oficiálne nemáš žiadny vzťah k tej adrese i ked sa jedná o držiteľa sk.A.
Samotné podmienky uloženia- teda v niečom, čo zabráni zneužitiu -neni problém splniť.

Možno by bolo zaujímavé adresovať takúto otázku na PPZ -úsek dokladov a zbraní, že aké stanovisko by k tomu zaujali. Oni totiž metodicky usmerňujú postup Oddelení dokladov OR PZ.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

wutang : este pozor na dalsie veci. Ty mas napr. 9mm luger a Tvoj kamarat .45 ACP. Podla zakona musis ulozit ZP, preukaz zbrane, zbran, strelivo, strelny prach a zapalky tak, aby si zabranil strate, kradezi a zneuzitiu. Priklad : Ty mas ZP "A,E", prebijas si strelivo a mas komponenty na prebijanie ulozene v spolocnom trezore, kde ma pristup aj Tvoj kamarat so ZP "B". Podla mojho nazoru sa Tvoj kamarat podla zakona 190/2003 nesmie dostat k Tvojmu ZP, preukazu zbrane, ku komponentom na prebijanie a k nabojom do zbrane, na ktoru nema vydany preukaz zbrane, pretoze by to mohol zneuzit, ukradnut, bla, bla, bla... A za to by pokefovali aj Teba, nielen jeho.
wutang880
občasný prispievateľ
Príspevky: 39
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa wutang880 »

obidvaja maju A,E,F; odidve zbrane budu rovnaky kaliber
inak to miesto kde je ten trezor je miestom trvaleho bydliska obidvoch, ale vidim, ze ozaj bude najlepsie sa spytat na policii ze aky je ich pohlad na vec

(ZP a preukaz zbrane by bol ulozeny samostatne v druhom uz existujucom trezore, ktory je ale maly - toto riesim kvoli kupe dlhej zbrane)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No nie je to az taka nerealna situacia pri pomysleni, ze obaja manzelia maju ZP a vlastne hracky :?
To by seriozne vazne mali kupit dva identicke trezory, teda jeden by musel byt pinky :-)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Wutang, chceš obísť kúpu dvoch trezorov? Ja ti teraz neradím, len sa nahlas zamýšľam, OK? Takže, aby si naplnil literu zákona, nemusíš len pre tú jednu dlhú kupovať extra trezor. Ak nemáš tých kvérov priveľa (11+), vlastne ti stačí uložiť dlhú do uzamykateľného plastového kufra (investícia do 40 eur, ak nie je k zbrani) a zásobník, ak tá dlhá nejaký má, do toho malého trezora, čo spomínaš, alebo do uzamykateľnej schránky (investícia do 10 eur), capnúť na to malé zámky (investícia do 5 eur) a povinnosť zabezpečiť zbraň v zmysle § 55 Zákona o strelných zbraniach a strelive splnená! Či je takéto zabezpečenie skutočne dostačujúce, už radšej riešiť nebudem. Je v súlade so zákonom a o to v tejto debate šlo.
wutang880
občasný prispievateľ
Príspevky: 39
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa wutang880 »

Jack: praveze som to chcel mat aj nejako "lepsie" zabezpecene, ale kupovat kvoli dvom zbraniam 2 trezory spolu za 500 - 600 je uz asi moc, preto som to chcel riesit len jednym spolocnym
skusim sa na policii spytat na tu moznost jeden trezor + zamok spuste na kazdu zbran
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."