Kurzy prípravy na Zbrojný preukaz

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Kurzy prípravy na Zbrojný preukaz

Príspevok od používateľa gewehr »

Združenie Legis Telum v spolupráci s RDA Akadémiou začalo v rámci svojich aktivít organizovať kurzy určené pre ľudí, ktorí uvažujú o podaní žiadosti si o Zbrojný preukaz.

http://legistelum.sk/component/content/ ... ny-preukaz

Ak poznáte niekoho, kto by o túto aktivitu mal záujem dajte mu vedieť. Musím povedať, že pôvodne plánovaný prednáškovo-praktický kurz sa vďaka spolupráci s pánmi z RDA vyvinul na "zážitkovú aktivitu", kde ľudia, ktorý majú záujem o zbrane nielen že majú možnosť ošahať si veľké spektrum zbraní, ale dostanú aj základný "safety drill", na ktorý si určite sem tam v dobrom spomenú :D

Prosím, ak ste sa niekto zúčastnili tohto kurzu a máte pripomienky ktoré ste nám neodovzdali na mieste, alebo ak sa chcete na niečo spýtať, táto téma je tu na to. Budeme radi za každú pripomienku. Keďže ide o aktivitu zameranú na to, aby ďalší členovia, ktorí rozšíria komunitu držiteľov ZP mali lepšie právne povedomie a vyhli sa fauxpas pri manipulácii so zbraňami.
friendly_williamson

Príspevok od používateľa friendly_williamson »

Absolvoval som tento kurz 19.1.

Jednoznačne doporučujem :!:

Kurz nie je určený len pre ľudí ktorí sú už rozhodnutý že chcú ZP, odporúčam ho aj tým, ktorý sa rozhodujú či vôbec ZP chcú.

p.s.: teším sa na ďalšie kurzy (kurzy obrannej streľby), ktorých sa určite zúčastním :D
inspiring_pasteur

Príspevok od používateľa inspiring_pasteur »

Tieto kurzy budu len v Cachticiach, alebo sa planuje aj inde? Inac na stranke pise, ze v cene je zahrnuty aj prenajom zbrani a 05ks municie. Je to preklep alebo to je naschval tak napisane?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Zrejme preklep v texte, ktory skopirovali z predosleho znenia. Posledne bolo v cene 10 ran z Glocka a 5 ran z 58cky pod dozorom instruktora, ktory okrem bezpecnosti sledoval aj drzanie a spustanie, tak aby to strielanie malo aj zmysel. Potom sa to rozsirilo na 10 ran pistol + 10 ran 58cka, a tak to asi aj zostane (prekonzultujem s panmi z RDA, dakujem za podnet, nejak som si to nevsimol).

Druha vec je, ze za nejake to euro naviac (len za cenu minutej municie) je mozne si tam podla osobneho zauju vyskusat aj vsetky ine zbrane ktore su na kurze k dispozicii pri prezenetacii jednotlivych kategorii, od Kalasnokova, cez Dragunova, rozne verzie 58ciek, verzii AR15ky, opakovaciek s optikou, borokovu pumpu, brokovu samonabijacku... podla chuti toho ktoreho sudruha.

Kurzy prebiehaju v Novom Meste nad Vahom s presunom na strelnicu do Cachtic autami RDA. Ak by niekto prisiel do NMnV vlakom, viem ho vyzdvihnut na vlakovej/autobusovej stanici aj ho po kurze zaviezt naspat. Uvazujeme nad kurzom tiez niekde na vychodnom Slovensku, ale musime este vyriesit co a ako so strelnicou na prakticu cast.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Kurz sa uskutoční 18.5.2013 na východnom Slovensku. Bude sa konať v priestoroch Klubu Spišských Strelcov: Krytá strelnica, Radlinského 17 (skladový areál), Spišská Nová Ves.

http://www.rdacademy.eu/kurz/43/Kurzy-T ... ny-preukaz
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Tie kurzy su dobra vec. Skoda, ze nieco take nebolo u nas, ked som robil zbrojak. Teoriu som cerpal zo "zelenej" knihy a internetu. Este ze existuje youtube, kde som si nasiel zborku, rozborku a narabanie so zbranami. Ochotni boli aj na policii, kde mi ukazali manipulaciu so zbranou a vysvetlili konstrukcne veci, co ma zaujimali. :)
eloquent_mclaren

Príspevok od používateľa eloquent_mclaren »

absolvoval som kurz 18.5 a jednoznacne ho odporucam, instruktori su velmi skuseny a ochotny, ako pisal aj Sindooo, ak len uvazujete ci vobec chcete zbrojak tak toto jednoznacne absolvovat :)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ocakavam od neho taky zakladny rozhlad okolo ZP, zbrani, zakonov. Informacie naco si dat pozor, comu venovat pozornost, comu nie.
2.11 teda budem mat moznost zhodnotit osobne :)
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa bajec »

Po absolvovaní dostanem potvrdenie...mám ho predložiť so žiadosťou o ZP? Pomôže mi to k niečomu, alebo je to len aby som tam nebol za trula čo prvý krát vidí pištoľ na živo...?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Nas zakon na rozdiel od ceskeho nic ako oficialnu pripravu pred ziadostou o zbrojak nepozna, takze je zbytocne to prikladat a zejme by ti to policajti aj vratili. Ten kurz je o tom, aby clovek ktory nema ziadne skusenosti so zbranami a ich vlastnictvom ziskal zakladny prehlad a uvedomil si niektore zasadne veci.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Pani dakujem :) Bolo to takmer presne podla ocakavania.
Akurat som necakal vz.58 a teraz musim rozmyslat kam vtrepem trezor na dlhu zbran a ako presvedcim manzelku ze to musim mat :D
No a tiez musim setrit na kurzy taktickej strelby(na ktore by som rad dobehol uz s vlastnou pukackou :) )
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa limo222 »

Tie kurzy vrelo odporucam, chalani maju co ponuknut :-)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ja dakujem za prijemnu atmosferu a zodpovedny pristup vsetkym zucastnenym. Dufam ze sa uvidime aj pri inych prilezitostiach.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

LT v spolupráci s RDA organizuje 8.2.2014 kurz prípravy na ZP

http://www.rda.sk/kurz/43/Kurzy-Taktick ... ny-preukaz
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 212
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

no, pozvanka na skusku mi este neprisla, takze stiham kurzik. som prihlaseny, tesim sa 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"