Koniec slovenskej armady

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Kapo napísal:Z počtom obyvatelov sme jedným z najmenších štátov európy. A to keď z tých 5 milónov odrátame invalidov, dúchodcov, deti a inostrancov, ktorý okamžite zdupnú do svojho štátu, tak už vidím, ako tu stojí asi tak sedem statočných proti celému svetu.

Tí po prvej salve padnú, a s nimi padne celý slovenský genofond.

Náš štát nemá nárok bojovať. Nemáme tu na okolí žiadneho súpera. Ani proti švajčiarom by sme sa neubránili. Tak nevidím ani dôvod, aby sme gumám kupovali a vydržovali drahé a zbytočné hračky.

A na druhej strane, načo by komu bol náš štát? Na čo by komu bola naša vláda? A cigánske getá? A zhumplovaná príroda? A rozpredaný štát? A rozmrdané cesty?

:roll:
Rozmyslal som ci to takto napisem aj ja, ale napisal si to za mna. Dodam ze uz ani politici nemaju z coho poriadne kradnut a to uz je co povedat :( .
Jedina cenna vec na SK je lacna pracovna sila a to je vsetko.
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

si vis pacem para bellum

platilo to kedysi, plati to teraz a aj v buducnosti to bude platit
historia nam uz velakrat ukazala ze spolky stoja za hovno , mier trva velmi kratko ( co je to tych 66 rokov ? ) a kto nema armadu ide rychlo dole....

ludia sa nikdy nepoucia z vlastnych chyb ako tu citam niektore tie prispevky... potom su vzdy vsetci prekvapeni
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2010
Registered for: 18 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

BKSL: Este by tu mohli vyuzit Vysoke Tatry na polovacky a uplne nakoniec by si urobili zo Slovenska velku strelnicu
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

niko napísal:. Pocas druhej svetovej sa neubranilo ani Francuzko, a takmer ani Anglicko a Rusko. A to mali armady velke jak svet.
pretoze nemec mal techniku oproti menovaným ako z vesmíru .... napr poliaci tiahli na nemecke tanky pri hraniciach na konoch ...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Na nas nie je dovod utocit likvidaciou civilneho obyvatelstva a jeho statkov. To je prave to co v dnesnej dobe napriklad Nemci vyuzivaju v hojnej miere. To chcel dosiahnut aj Hitler. Mali sme byt taka lacna vyrobna a vyvoj po 98 to len potvrdil.
Ked skoncila mafianska vlada VM tak zacali prichadzat investicie a tie prichadzaju dodnes len kvoli tomu ze SK ma relativne stabilnu pracovnu zakladnu, platy rastu minimalne a ludia su ohybni na vsetkych urovniach.
Myslim si ze keby aj MR obsadila juzne SK tak to by bolo maximum najhorsieho ataku voci nam ako SK statu ale nie voci obyvatelom na juznom SK :-).
Takze nasa armada by mala byt skor mensia ale flexibilnejsia a akcie schopnejsia. Ked ale pozeram tie cisla tak my nemame ani na tu mensiu a nie aby este splnala tie dalsie atributy :D .
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

SigPositive: Ved prave. Preto my pride argumet s Nemcami v slovenskych Karpatoch za minimalne pritiahnuty za vlasy. takych obrannych linii boli v Europe desiatky.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1551
Registered for: 18 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ono také silné reči nás neubránia, tak isto, ako naša armáda. Nech by bola akákolvek. /ja som ešte bol na ZVS, pri bojových stíhačkách :lol:/

Madarov je 10 milónov. Nás je o polovicu menej. A to by sa ešte pol milóna slovenských madarov otočilo proti nám.

Poliakov je cca 38 milónov. Tam si ani neprdneme. Hlavne s naším pacifistickým holubačím srdcom. :lol:

A ak sa začne k niečomu schylovať, tak sa budú všetci obchodníci trhať, aby nám dodali dostatok zbraní, a aj na sekeru.

Podla mna je pre nás /obyč. ludí/ ovela lepšie, ak sa naši papaláši nemôžu spoliehať na to /armáda-zbrane/, že sa za ich ego a ješitnosť pôjdeme s radosťou vyvraždiť. :wink:
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

pomer bojaschopnych obyvatelov uz dnes nehra taku rolu ako kedysi ...
vid. napr Izrael

"Podla mna je pre nás /obyč. ludí/ ovela lepšie, ak sa naši papaláši nemôžu spoliehať na to /armáda-zbrane/, že sa za ich ego a ješitnosť pôjdeme s radosťou vyvraždiť"

ale pre mna ako obycajneho cloveka je lepsie ked viem ze sa mozme ako tak branit, a bude mat aj inu moznost ak nam niekto pohrozi ako len sklopit usi a otvorit hranice .....

to je moj len moj pohlad na vec, nic viac
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Kapo nejaku formu armady mat musime, len teraz politici skusaju ze aku :-)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1551
Registered for: 18 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Už sme dávno sklopili uši, otvorili hranice a dávno sme už došli o náš štát.
A vôbec nebolo treba žiadne zbrane. Predali sme si ho za pár šupiek, a s radosťou... :wink:
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

kapo :
s tym sa da zial iba suhlasit ...

ale neboj, vecne to trvat nebude :wink:
treba hladiet aj do buducna , a hlavne zobrat do uvahy fakt ze ziaden kontinent nestrieda formy vlady spolky a rezimy castejsie jak europa ;-)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Kapo napísal:Predali sme si ho za pár šupiek, a s radosťou... :wink:
To je jedna z obrannych strategii t.j. majetok je cudzi tak cudzie staty ako napr. Nemecko budu mat zaujem na ochrane svojho majetku. To je finta co :wink: . Na tomto principe funguje Svajciarsko so svojimi bankami.

Jasne ze to nebol priamy zamer, ale funguje to tak. Cim viac cudzich investorov tym lepsie.
Používateľov profilový obrázok
Inzo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Inzo »

niko - neviem, ci to nechces, alebo nedokazes pochopit, ze argument o Karpatoch bol platny pre roky ked bol Hitler pri moci, vtedy prenho zmysel mal, pre teba teraz nema. desiaky obrannych linii sa vynikajuco hodia namiesto jednej, ktoru obides a si v cieli
ked vynechame Karpaty, potencionalnemu utocnikovi moze ist o ine zdroje
armady velke jak svet ta nespasia, pokial su zle vycvicene, takticky a technicky zastarale, co krasne ukazal nemecky utok na zabozrutov
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 17 years 5 months

Príspevok od používateľa Akira »

[quote="Peter Bezo"]Ja tiež nechápem načo je nám vôbec nejaká armáda.
Už toľkokrát zradila prísahu a vzdala sa bez boja, že aj francúzi, ktorí sú zbabelosťou preslávení, ticho závidia.

zbabelsi ako francuzi su taliani.francuzi predsa len boli nejaka kolonialna velmoc,talianom robil problem dobyt Albansko a Habes :lol:
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mab »

pre nas je zbytocna armada ako je teraz. je draha a v pripade konfliktu nas hocikto zotrie za chvilu.. je to taka potemkinova dedina.. budi mozno dojem ale tam jej schopnisti koncia. aj v medzinarodnych misiach sme len ako privesok na opasku..
pre taku malu krajinu je nejlepsie vycvicit ludi na partyzansky a zaskodnicky sposob boja.. napr. rusi z afganistanu sa nakoniec stiahli
normalna armada aka je teraz nas nikdy neochrani, mozno ani zaskodnicky model, ale ma sancu na uspech, min. bude dlho sposobovat skody a straty nepriatelovi..
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"