Asociacia Presnej Strelby SR (APSS)

Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa onevan »

No ale bez fotek terčů, takže vlastně jako by tam nebyly. Nebo tam jsou a nemůžu je najít na tom zmateným webu?
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa AKI »

Noo servis na sutazi nebol ako ked organizuje--> Lovec&Aki entertainment :wink: , ale zastrielali sme si.
Strielalo sa na nakoniec na max. 400. Foto tercov stiahnem z mobilu a hodim sem...
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa onevan »

Myslel jsem fotky terčů z poslední Long Range 1000.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

medonos , pekny naskok :D gratulujem !
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa AKI »

Medonos strielal jak maly boh. Nikto na neho nemal. 100b za ciaru som stratil uplne na tesno, este rozhodcovia diskutovali ci to uznat, ale treba ferovo priznat ze to bolo mimo.
Ja som siel na to "Gunslinger style" teda postupne som pocas strelby doklikaval k uplnej dokonalosti, ale nejako som sa preklikal postupne v dvoch disciplinach mimo terc Obrázok
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5263
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

Najviac ma potesili terce s rozptylmi na 200 a 300 metrov..... :lol: Ponal som to tak "polovnicky", vpredu pod flintou batoh, vzadu podopreta ruka. Na to, ze ten 15g knedlik z 9,3jky je precitliveny na vietor ako svina (BC= prachbiednych 0,275), tak to bolo celkom pekne na fabricke strelivo.....a tu nestastnu ciaru som minul asi o 3-4mm.....ach jo. Ale aspon som si pohodlne a v klude overil, ze flinta je super a s lepsou (rozumej balisticky) strelou sa bude dat dostatocne presne strielat aj dalej....a este aj slniecko pekne pripekalo..... :lol: 8) Proste radost zit.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa AKI »

Inak klubuk dole lovce strielat puskou co ma na miesto hlavne ruru z ropovodu a na strielat tolko bodov. :shock:
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa rado74 »

posledna sutaz terce z Long range Senica dufam, ze su vsetky a v poriadku

http://www.uschovna.cz/zasilka/EBUD458UP2BZFR8A-YV8
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa onevan »

Díky moc :-)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Suhlas a dik!

Medonos: Gratulujem, tomu sa vravi vyhrat s prehladom :)

lovec: Fuha, donesiem ti nejake z tych 285iek? Mali by mat B.C. cca na urovni 300iek SMKciek, takze aj ked v tej tvojej novej rure z ropovodu (AKIho slova, nie moje :lol: budu 'podkaliberne', stale to bude lepsie nez B.C. 0,275... Na druhej strane keby si presiel na este vacsi kaliber, napriklad s takym .700 Nitro Expres 'knedlikom' by si tu ciaru urcite trafil... :wink: Pre porovnanie s nabojom .45 ACP:

Obrázok

AKI: Gunslinger-style je presne o tom - preklikas sa k dokonalosti, ale to ti nestaci, zacnes este viac spekulovat a nakoniec to prezenies/preklikas... Ale aspon mas nasledne dovod a moznost sa este viac 'zdokonalovat'... a tak dalej dookola... :wink: :lol: :twisted:

Dufam ze o dva tyzdne nam to vyjde, uz teraz tesim tesim,


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa onevan »

Co že se chystá? Bude místo Longrange ta taktika 500m?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

onevan: Ano, kvoli (nedisciplinovanym) hubarom sa neda strielat ani kilometer ani 700ka, takze sa bude robit nieco v style 30-500m + kratka.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa onevan »

Gunslinger: Takže kilometr v létě je nereálná soutěž? Proto až na podzim? Do p....e volně přístupný vojenský prostor je průser. A propozice alespoň na tu starou taktiku někde jsou? Abych se mrknul jak to probíhalo.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

onevan: Mhm, hubari + turisti co su bud uplni %$&*#@ bez rozumu a pudu sebazachovy, alebo nevedia citat, nevidia kde su, a nepocuju sirenu ani strelbu su hlavnym dovodom, a mirage tym druhym (v lete uz po desiatej je casto nad pieskom taka silna miraga ze je problem strielat long-range/kilak).

Co sa tyka taktiky, oficialne propozicie tam (ucelovo) nie su (len minimalne pocty nabojov), meni sa to od sutaze k sutazi a casto sa to upravuje aj na mieste podla aktualnych podmienok, pricom strelci su oboznameni az rano pri briefingu a pred kazdym stage je rekapitulacia. Ta posledna co sme robili mala povodny plan cca takyto:

300m – studena rana
300m – 5 ran
238m – posediacky
156m – na kolenach
67m – beh k zbrani (naboj v ruke, strelec 30m od zbrane, poloha lubovolna, cas 30 sekund)
30m – postojacky


Nasledne discipliny s kratkou zbranou:
20m – 10 nabojov na stole, vedla prazdny zasobnik a zbran, sutaziaci musi napaskovat zasobnik a dat 10 ran na terc pachatel v case v case 1 minuta
15m – napaskovane dva zasobniky, 5ran na lavy maly tercik, povinne prebitie a druhych 5 ran na pravy maly tercik
10m - rychlopalba (10 ran na pachatela v case 5 sekund vratane tasenia)
8m – strelba na lepku – naboje na stole, prazdny zasobnik a zbran, sutaziaci musi napaskovat zasobnik (kolko uzna za vhodne) a trafit lepku v case 1 minuta

Pistolovy parkur (beh + bedna + kladina) nasledne 5x gong od 10m do 50m (dvaja strelci vedla seba naraz / suboj)


Pokracovanie disciplin s dlhou zbranou:
300m – obkladacka (strelba na 5 sekund po dotyku)
300m – terc pachatel pri stene (10 ran – cas 2 minuty)
415m – terc pachatel pri stene (10 ran – cas 3 minuty)
520m – terc pachatel (10 ran – cas 5 minut)
700m – gongy – 3x3 rany (vzdy po 3 rany na dotyk)


Lovec&Aki entertainment robia aj rozne specialitky, co bude tentokrat este nie je zfinalizovane, ale to hore mas aspon orientacne aby si vedel co asi ocakavat :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa onevan »

Ó, díky Gunslingere :-) Vyčerpávající odpověď i disciplíny :-) Velice pestrá soutěž. Zkusím si najít čas.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"