Pomoc s ZP

eloquent_mestorf

Pomoc s ZP

Príspevok od používateľa eloquent_mestorf »

Potreboval by som poradiť ohľadom ZP. Chcem vlastniť zbraň vz.58 alebo niečo podobné. Či že ak som si dobre zistil informácie tak na držanie tejto zbrane potrebujem ZP typu A. Úmysly ohľadom tejto zbrane sú. Chrániť seba svoj majetok a vedieť presne strieľať.
Ak mám aktuálne inf. Na to aby som získal tento zbrojný preukaz musím.
1. Mať prehliadku u doktora a psychológa či som duševne zdravý.
2. Po schválení pôjdem na políciu s fotkami a potvrdením od doktora podať žiadosť o ZP typu A. tu mi nastáva problém alebo skôr dilema.
Musím mať minimálny vek na zp. 21. Musím biť bezúhonný občan slovenskej republiky. A priamo pri typu A musím biť právnická alebo súkromník osoba alebo vykonávať prácu pri ktorej by som to potreboval. Tu mám problém ani jedno z toho nespĺňam(stou osobou som obyčajný občan) čiže ak tomu správne chápem muselo sa mi niekedy v minulosti stať pr. že ma niekto okradol a musím mať spísaný o tejto udalosti záznam alebo stačí čestné prehlásenie že sa mi toto stalo a dôvod prečo som to nenahlásil? A je nejaká šanca že ho vôbec dostanem ?

3. Berme to že idem na skúšky tie spravím a dostanem zp.
4. Idem si kúpiť zbraň a tu by som chcel poradiť popravde neviem akú cenu mám čakať u novej vz.58 alebo dá sa kúpiť HK416,HK417 alebo nová cz 805. Ktorú z tých zbraní by ste mi odporučili a aká cena je u týchto zbraní?

Vopred vám ďakujem za rady a pomoc.
:oops:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

mas tu vycerpavajuce navody na ziskanie zp. najdi si to a precitaj.

na zp. A mozes dostat len kratku gulovu zbran.
ak chces vz58, tak jedine na zp. E a urcite nie s dovodom ochrana osoby a majetku. nova 58 stoji okolo 200€, ak mas zbytocnych par tisic, kludne si kup aj hk414, ktora zerie aj niekolkonasobne drahsie strelivo.
eloquent_mestorf

Príspevok od používateľa eloquent_mestorf »

aha chapem no problem je ten ze to A je mi potom zbytocne :shock: .Lebo chcem len daku podobnu zbran. Cize ak chcem vlastnit tu bzran musim bit daky sporovec alebo ako to mam pochopit ? Alebo sa pridat do dakeho zvezu sportovcov alebo co musim splnat aby som ho dostal ?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

presne ako hovoris, chod do sportoveho streleckeho klubu, vybav clenstvo, chod na pz, poziadaj a vydanie zp. E a mas.
eloquent_mestorf

Príspevok od používateľa eloquent_mestorf »

ties predpokladam ze musim mat 21 rokov a ked musim ist ku psichologovi a doktorovi a ties musim robit skusky ci nie ?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

presne tak.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

Griffonj, nechcem ťa uraziť, ale keby si tieto tvoje príspevky prečítal psychológ, ktorý ti ide robiť psychotesty, tak by ti ich asi nevydal. Podľa otázok by som povedal, že si asi tak 15 ročný chalaň, ktorý chce mať doma 58, aby bol zaujímavý. Nie je asi veľa ľudí, čo začínajú so zbraňami, ktorí túžia mať ako svoju prvú zbraň na ochranu seba a majetku 58, s ktorou je problém sa brániť, lebo je taká silná, že môže spôsobiť veľa škody. Doporučujem ti prečítať si zákon a hlavne to, čo môžeš robiť so zbraňou pri jednotlivých skupinách ZP a ako musíš tieto zbrane uskladňovať a prenášať... :idea: :arrow: :!:
inspiring_noyce

Príspevok od používateľa inspiring_noyce »

nechcem vŕtať, ale ale tam je chyba na chybe... neviem o čo Ti ide, ale tiež mám ten pocit, že to potrebuješ iba na frajerovanie.. :!:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Vzor 58 môžeš mať na skupiny E a F. Ale pri úrovni štylistiky a pravopisu ktoré si predviedol odporúčam vzor 58 v prevedení expanz alebo znehodnotený. Od 18 rokov...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"